ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

تغییر ذائقه اجاره‌نشینان تهرانی

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مبالغ بالای رهن کامل در بازار اجاره مسکن تهران منجر به تغییر ذائقه اجاره‌نشینی در میان متقاضیان شده است.
قیمت رهن آپارتمان در تهران
روند صعودی قیمت مسکن در ماه‌های گذشته اکنون اثر خود را بر قیمت رهن آپارتمان در تهران گذاشته است، به‌طوری‌که بالا بودن مبالغ رهن واحدهای مسکونی موجب شده، بسیاری از متقاضیانی که پیش از این در جست وجوی آگهی رهن کامل برای اجاره بودند فرمول ترکیبی رهن و اجاره را به رهن کامل ترجیح دهند و از فهرست متقاضیان رهن کامل خارج شوند.

به گزارش مجله دلتا این اولین بار است که طی سال‌های اخیر برخی از مستاجرها ترجیح می‌دهند به جای رهن کامل واحدهای مسکونی، واحدی را اجاره کنند که موجر شرایط پرداخت را به‌صورت ترکیبی از رهن و اجاره ماهانه تعیین کرده باشد. چرا که هم‌اکنون مبلغ رهن واحدهای مسکونی که با شرایط رهن کامل به بازار اجاره عرضه شده‌اند در بخش قابل توجهی از آگهی‌ها بسیار بالا پیشنهاد شده است و پرداخت این مبالغ از عهده و توان مالی بخش قابل توجهی از مستاجران خارج است.

این موضوع به خصوص در میان واحدهای مسکونی نوساز عرضه شده به بازار اجاره با شرایط رهن کامل بیش از سایر آگهی‌های اجاره مسکن دیده می‌شود هر چند در میان آپارتمان‌های با عمربنای بیشتر نیز نمونه‌هایی از این موارد به چشم می‌خورد. از سوی دیگر در مناطق مصرفی و پرتقاضا که هم‌اکنون بازار اجاره مسکن آنها به دلیل قرار گرفتن در میانه تابستان بیش از سایر فصول سال پر رفت و آمد و داغ است، این موارد بیش از سایر مناطق وجود دارد طوری‌که در برخی از این مناطق مصرفی رهن کامل بعضی از واحدهای عرضه شده به بازار اجاره با رهن کامل برخی واحدها در مناطق بالاتر برابری می‌کند.

هم‌اکنون بخش قابل توجهی از متقاضیان بازار اجاره که قادر به تامین مبالغ بالای رهن کامل نیستند متقاضی واحدهایی شده‌اند که با نرخ اجاره‌بها و نسبت رهن و اجاره به‌صورت معقول و قابل پرداخت برای آنها از سوی موجر پیشنهاد شده باشد.

در جدول زیر جدیدترین قیمت رهن آپارتمان در تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

رهن و اجاره آپارتمان در تهران

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “خانه‌های مسکن مهر هم میلیاردی شد!” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

ترفندها برای زیباتر شدن خانه

ترفندهایی برای زیباتر شدن خانه

یکی از اصلی‌ترین وسایل هر خانه‌ای مبلمان هستند که در نگاه اول مخاطب را به خود جذب می‌کنند. انتخاب یک مبل درست و شیک برای خانه، اولین قدم برای داشتن خانه‌ای شیک و لوکس است.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر