دانلود اپلیکیشن مجله دلتا

خانه‌های مسکن مهر هم میلیاردی شد!

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کمبود عرضه مسکن در شهرهای جدید موجب افزایش قیمت آپارتمان‌های این شهر ها به‌خصوص واحدهای مسکن مهر شده است.
قیمت هر متر مربع آپارتمان

مطابق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی در تیرماه امسال قیمت مسکن در مقایسه با آخرین ماه بهار ۹۹ حدود ۱۰ درصد افزایش یافت و میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در ماه گذشته به مرز ۲۱ میلیون تومان نزدیک شد.

به گزارش مجله دلتا روند تصاعدی قیمت مسکن تهران طی امسال تداوم داشته و باعث شده تا تقاضا برای مسکن شهرهای جدید اطراف پایتخت به خصوص شهر پردیس افزایش یابد. از سوی دیگر عدم ساخت مسکن به میزان مورد نیاز در کشور شرایطی را به‌وجود آورده تا به‌عنوان مثال در شهر پردیس عرضه واحدها متناسب با تقاضا نباشد. این وضعیت نیز باعث افزایش قیمت هر متر مربع آپارتمان به‌خصوص واحدهای مسکن مهر شده است.

هم‌اکنون یک واحد مسکن ۱۲۱ متری امیر ساوالان (فاز ۸) با قیمت حدود یک میلیارد تومان (۹۸۰ میلیون تومان) برای فروش آگهی شده است. در سایر پروژه‌های مسکن مهر این شهر نیز قیمت‌ها افزایشی بوده و در فاز ۱۱ (کوزو) یک واحد مسکن مهر با قیمت ۷۵۰ میلیون تومان برای فروش عرضه شده است.

همچنین در شهر پرند که اواخر سال گذشته یک واحد آماده سکونت مسکن مهر حدود ۱۶۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شد، ‌امروز به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است. در هشتگرد نیز وضعیت این‌گونه بوده است. در این شهر با شدت کمتری افزایش قیمت مساکن مهر صورت گرفته و یک واحد آماده سکونت در این شهر حدود ۲۵۰ میلیون تومان داد و ستد می‌شود. البته پیش بینی می‌شود با فعالیت مستمر مترو این شهر،‌ قیمت واحدهای مسکن این شهر به خصوص مسکن مهر افزایش قابل توجهی طی ماه‌های آینده داشته باشد.

عدم ارائه و اجرای یک برنامه مشخص از سوی دولت طی ۷ سال اخیر باعث شده تا تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن از بین برود. اتفاقی که باعث خروج بخش قابل توجهی از متقاضیان مسکن از کلانشهرها و هجوم آنها به حاشیه شهرها و در نهایت موجب افزایش قیمت واحدهای مسکن شهرهای جدید شده است.

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “فرصت ۲ روزه به متقاضیان مسکن ملی” را مطالعه کنید.

یک نظر

  1. روزبهانی

    ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ در ۵:۴۳ ب٫ظ

    مسکن مهر بدون امکانات

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

آموزش سوهان کشیدن ناخن در خانه

آیا سوهان کشیدن ناخن برای شما هم به یک دغدغه تبدیل شده است؟ حفظ سلامت ناخن‌ها یکی از مهم‌ت…

پیشنهاد سردبیر

تبلیغات

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر

This will close in 0 seconds

کاربر گرامی

مطالب این سایت دیگر بروز رسانی نمی شود برای مشاهده مطالب جدید به لینک زیر مراجعه کنید

مشاهده سایت جدید مجله دلتا

This will close in 20 seconds