دانلود اپلیکیشن مجله دلتا
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

خانه‌های مسکن مهر هم میلیاردی شد!

۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کمبود عرضه مسکن در شهرهای جدید موجب افزایش قیمت آپارتمان‌های این شهر ها به‌خصوص واحدهای مسکن مهر شده است.
قیمت هر متر مربع آپارتمان

مطابق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی در تیرماه امسال قیمت مسکن در مقایسه با آخرین ماه بهار ۹۹ حدود ۱۰ درصد افزایش یافت و میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در ماه گذشته به مرز ۲۱ میلیون تومان نزدیک شد.

به گزارش مجله دلتا روند تصاعدی قیمت مسکن تهران طی امسال تداوم داشته و باعث شده تا تقاضا برای مسکن شهرهای جدید اطراف پایتخت به خصوص شهر پردیس افزایش یابد. از سوی دیگر عدم ساخت مسکن به میزان مورد نیاز در کشور شرایطی را به‌وجود آورده تا به‌عنوان مثال در شهر پردیس عرضه واحدها متناسب با تقاضا نباشد. این وضعیت نیز باعث افزایش قیمت هر متر مربع آپارتمان به‌خصوص واحدهای مسکن مهر شده است.

هم‌اکنون یک واحد مسکن ۱۲۱ متری امیر ساوالان (فاز ۸) با قیمت حدود یک میلیارد تومان (۹۸۰ میلیون تومان) برای فروش آگهی شده است. در سایر پروژه‌های مسکن مهر این شهر نیز قیمت‌ها افزایشی بوده و در فاز ۱۱ (کوزو) یک واحد مسکن مهر با قیمت ۷۵۰ میلیون تومان برای فروش عرضه شده است.

همچنین در شهر پرند که اواخر سال گذشته یک واحد آماده سکونت مسکن مهر حدود ۱۶۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شد، ‌امروز به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است. در هشتگرد نیز وضعیت این‌گونه بوده است. در این شهر با شدت کمتری افزایش قیمت مساکن مهر صورت گرفته و یک واحد آماده سکونت در این شهر حدود ۲۵۰ میلیون تومان داد و ستد می‌شود. البته پیش بینی می‌شود با فعالیت مستمر مترو این شهر،‌ قیمت واحدهای مسکن این شهر به خصوص مسکن مهر افزایش قابل توجهی طی ماه‌های آینده داشته باشد.

عدم ارائه و اجرای یک برنامه مشخص از سوی دولت طی ۷ سال اخیر باعث شده تا تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن از بین برود. اتفاقی که باعث خروج بخش قابل توجهی از متقاضیان مسکن از کلانشهرها و هجوم آنها به حاشیه شهرها و در نهایت موجب افزایش قیمت واحدهای مسکن شهرهای جدید شده است.

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از گزارش های ملکی بیشتر مطلب “فرصت ۲ روزه به متقاضیان مسکن ملی” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

تهیه بیفتک مرغ

بیفتک مرغ، یک شام سبک و خوشمزه

بیفتک مرغ یکی از غذا‌های بسیار لذیذ و خوشمزه است و شما‌ می‌توانید آن را به‌صورت چرخ یا خردشده تهیه کنید و با مواد دلخواه مزه‌دار و کباب کنید.

تبلیغات

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر