مازیچال؛ ییلاق محو شده در ابرها

۱۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مازیچال چشم‌انداز بی‌نظیری را پیش روی‌تان می‌گذارد و امکان تماشای پدیده اقیانوس ابر را به شما می‌دهد. همچنین مازیچال یکی از مقاصد پرطرفدار برای آفرود است.
دیدنی های مازیچال

مازیچال مرتعی بسیار خوش آب و هوا به شمار می‌رود که دامداران در فصول بهار و تابستان، به منظور چرای دام‌هایشان از آن استفاده می‌کنند. بهترین زمان بازدید از مازیچال، اردیبهشت تا مهر است. با مجله دلتا گشتی در دیدنی های مازیچال داشته باشید.

مسیر رسیدن به مازیچال

برای رسیدن به مازیچال باید به کلاردشت رفته و از زیبایی‌های جاده چالوس لذت ببرید. سپس در این شهر، سراغ روستای طویدره را بگیرید که طبیعت و چشم‌انداز زیبایی دارد. در انتهای روستا، جاده‌ای پرپیج و خم و کمی ناهموار انتظارتان را می‌کشد. باید با خودروهای مناسب، آن را بپیمایید. یک مسیر جنگلی و خاکی ۱۴ کیلومتری که پیمودنش حداقل ۱ ساعت زمان می‌برد و شما را به اعماق جنگل می‌رساند. جنگلی پرنور، زیبا و دیدنی که بر خلاف تصورتان اصلا تاریک نیست.
مسیر رسیدن به دیدنی های مازیچال

چشم‌انداز زیبای مازیچال

تصور کنید که در شمال کشور و در ارتفاع ۲۴۰۰ متری از سطح دریا ایستاده‌اید. زیباترین چشم‌انداز ممکن نصیب‌تان می‌شود. در مازیچال وسعت دیدی از کلارآباد تا رامسر دارید. می‌توانید ساعت‌ها به نظاره این چشم‌انداز بنشینید. دورنمای دومین قله مرتفع ایران یعنی علم‌کوه نیز از ارتفاعات مازیچال قابل مشاهده است.

اقامت در مازیچال

دیدنی های مازیچال

 • اقیانوس ابرها: موقعیت خاص مازیچال باعث شده تا در این مکان، بتوانید از تماشای حرکت موج‌گونه ابرها غرق در لذت شوید. می‌توانید شاهد پدیده‌ای باشید که اقیانوس ابرها نامیده می‌شود. منظره‌ای که زبان از توصیفش قاصر است.
 • پرنده‌نگری و تماشای حیات وحش: این منطقه ارزشمند به عنوان منطقه مهم بین‌المللی برای پرندگان ثبت شده است. پرندگانی همچون قرقاول، لاشخور، دارکوب، دم جنبانک، کبک، قوش، کبوتر، زاغچه، جغد، بلدرچین و … از پرندگانی هستند که در مازیچال مشاهده می‌شوند.
 • جنگل‌نوردی در مازیچال: جنگل مازیچال از جنگل‌های هیرکانی ایران به شمار می‌آید. قدمت این حیطه سبز به دوره سوم زمین‌شناسی (از ۶۵ تا ۱.۶۴میلیون سال قبل) برمی‌گردد. این جنگل از لحاظ گونه‌های بومی و باستانی، بسیار غنی و باارزش است.
 • کمپینگ: مهم‌ترین چیزی که طبیعت دوستان را به مازیچال می‌کشاند، کمپ در زیر آسمان پرستاره و در ارتفاعات است. تصور کنید که شاهد غروب خورشید در اقیانوس ابرها باشید. یا وقتی که چشم باز می‌کنید منظره‌ای خارق‌العاده را پیش روی‌تان ببینید.

دیدنی های مازیچال کدامند؟

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دیگر جاذبه‌های ایرانگردی، از دالاهو چه می‌دانید؟ را در مجله گردشگری دلتا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
 • راهنمای سفر به مشهد

  راهنمای کامل سفر به مشهد

  مشهد از مهم‌ترین شهرهای ایران و از پربازدیدترین مقصدها برای سفرهای داخلی‌ست. بی‌جهت نیست ک…
 • بررسی آداب و رسوم محرم

  دیدنی‌ترین مراسم عاشورا در ایران

  عزاداری محرم با فرهنگ و آداب شهرهای مختلف درهم آمیخته شده است. هر یک از مناطق کشورمان هم س…
 • راهنمای سفر به گیلان

  راهنمای سفر به گیلان در تعطیلات

  برنامه سفر به گیلان دارید؟ مسافرانی که قصد سفر و طبیعت‌گردی دارند در ایام تعطیل یا غیر تعط…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

راهنمای کامل سفر به مشهد

مشهد از مهم‌ترین شهرهای ایران و از پربازدیدترین مقصدها برای سفرهای داخلی‌ست. بی‌جهت نیست ک…