خانه سلامتی دارچین؛ درمان خانگی فشار خون

دارچین؛ درمان خانگی فشار خون

۲
7
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دارچین یکی از گیاهان دارویی شناخته شده است. بر اساس تحقیقات، مشخص شده که دارچین فشار خون بالا را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
خواص دارچین

بسیاری از مردم دنیا مبتلا به فشار خون بالا هستند. برای درمان این بیماری، راه‌های مختلفی از جمله تغییرات شیوه‌ زندگی یا داروهای شیمیایی وجود دارد؛ اما بسیاری از افراد به دلایل مختلف به دنبال روش‌های طبیعی هستند. یکی از این روش‌ها استفاده از دارچین است. در این مطلب از مجله دلتا، به بررسی خواص دارچین، تأثیر دارچین بر فشار خون، نحوه مصرف، عوارض جانبی دارچین و… خواهیم پرداخت.

دارچین چه تأثیری بر فشارخون دارد؟

این داروی گیاهی و طبیعی با خواص بی‌نظیر خود با تغییر قطر عروق روی فشار خون تأثیر می‌گذارد. دارچین قادر است مانند یک قرص آسپرین بر روی کاهش فشار خون مؤثر واقع شود. البته باید دقت داشته باشید، افرادی که فشار خون بالایی دارند علاوه بر مصرف دارچین باید از دستورات دارویی پزشک خود نیز استفاده کنند.

فشارخون

به علاوه، بهره بردن از رژیم غذایی مناسب که حاوی میوه و سبزیجات و فاقد هر گونه نمک زیاد و غذاهای شور باشد به این افراد پیشنهاد می‌شود. از سویی دیگر دارچین با تأثیرات آنتی اکسیدانی خود می‌تواند از بروز بسیاری بیماری‌های گوناگون جلوگیری کند.

عوارض جانبی استفاده از دارچین

تداخل دارویی

در صورتی که قصد دارید از خواص دارچین برای درمان بیماری فشارخون خود استفاده کنید، باید ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. بعضی از گیاهان دارویی به خصوص اگر زیاد مصرف شوند، ممکن است عوارض جانبی نامطلوب داشته یا تداخل دارویی ایجاد کنند.

درمان خانگی

 التهاب لثه

در برخی افراد، مصرف ناگهانی و زیاد دارچین می‌تواند موجب ژنژیویت، قرمزی پوست، ناراحتی‌های دستگاه گوارش و تحریک دهان شود.

جلوگیری از لخته شدن خون

مصرف دارچین در افرادی که از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده می‌کنند، ممکن است باعث بروز عوارض جدی شود؛ زیرا دارچین از لخته شدن خون جلوگیری می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از مطالب دیگر در حوزه سلامتی، “۶ درمان خانگی کنترل فشارخون بالا” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

دلایل نفخ بعد خوردن غذا که باید آن‌ها را جدی بگیرید!

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که خیلی سریع غذا یا میان ‌وعده‌هایتان را می‌خورید، ممکن…