ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
خانه گزارش های ملکی حذف قیمت از سایت‌های ملکی و افت تقاضا

حذف قیمت از سایت‌های ملکی و افت تقاضا

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در روزهای اخیر به‌دلیل حذف قیمت از موتورهای جست‌وجوی ملکی، مسیر جست‌و‌جو برای خریداران مسکن دشوارتر از همیشه شده است.
حذف قیمت از سایت‌های ملکی
در روزهای اخیر به‌دلیل حذف قیمت‌ از سایت‌های ملکی متقاضیان مسکن ناگزیر هستند یک به یک با شماره تماس موجود در آگهی‌های آرشیو شده در موتورهای جست‌وجوی ملکی تماس بگیرند تا از قیمت آنها و میزان نزدیکی آن به بودجه خود مطلع شوند. این فرآیند به حدی زمان‌بر است که برخی از متقاضیان بالقوه مسکن را به کلی از جست‌و‌جو منصرف کرده است.

به گزارش مجله دلتا کمترین اثر حذف قیمت‌ از سایت‌های ملکی این بوده است که متقاضیان با علم به اینکه فاصله زیادی بین سطح قیمت‌های پیشنهادی فروش با بودجه‌ آن‌ها  وجود دارد، دست از تماس با بنگاه‌های ملکی و آگهی‌های موجود در موتورهای جست‌و‌جو کشیده و موقتا بازار مسکن را ترک کنند. هر چند افزایش سقف وام اوراق مسکن مشوق خوبی برای متقاضیان مصرفی خرید مسکن است، اما نیروی دافعه ممنوعیت درج قیمت از سایت‌های معتبر خرید و فروش مسکن به مراتب قوی‌تر از جاذبه وام‌های جدید است و آنها را از جست‌و‌جو منصرف کرده است.

واسطه‌های ملکی می‌گویند سطح قیمت مسکن در هفته‌های اخیر فاصله زیادی با قدرت خرید متقاضیان مصرفی مسکن در بازار پیدا کرده و این در حالی است که تقاضای سفته‌بازی در طمع کسب سود از بازار با همین شرایط فعلی است. به این ترتیب هم‌اکنون عمده تقاضای موثر خرید مسکن از جنس سفته‌بازی است؛ به این معنا که به دنبال خرید و فروش مکرر در فصل تابستان هستند تا از این طریق بتوانند سطوح قیمت مسکن را بالا نگه دارند و از معاملات مکرر سود کسب کنند.

هم‌اکنون سفته‌بازان با توجه به انتظارات قیمتی که در ذهن خود پرورده‌اند، انگیزه کافی برای گشت و گذار در همین بازار بی‌رونق را دارند و در جست‌و‌جوی آپارتمان افراد پول لازم که تا حدی زیر قیمت هستند، بنگاه‌های ملکی را کندوکاو می‌کنند.

در جدول زیر قیمت پیشنهادی فروش آپارتمان‌های تا ۸۰ مترمربع در نقاط مختلف تهران از طریق تماس با آگهی‌دهنده‌ها گردآوری شده است. در عین حال برخی از ردیف‌های جدول فاقد قیمت بوده و فقط معرف ویژگی‌های اصلی آپارتمان فروشی است.

برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

قیمت آپارتمان های 80 متری

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از آخرین گزارش‌های ملکی “مستاجران دو برابر شدند” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

مواد غذایی برای تقویت حافظه

بهترین مواد غذایی برای تقویت حافظه و تمرکز

مواد غذایی که مصرف می‌کنیم می‌توانند اثر قابل توجهی بر روحیه، احساسات و توانایی‌های شناختی ما داشته باشد. در میان مواد غذایی، خوراکی‌هایی وجود دارد که می‌توانند به تقویت عملکرد مغز از جمله حافظه، تمرکز و غیره کمک کنند.

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر