دانلود اپلیکیشن مجله دلتا
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

خانه‌اولی‌ها و مناطق مناسب خرید مسکن

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آخرین قیمت مسکن در تهران از فاصله بودجه خانه‌اولی‌ها با میانگین قیمت آپارتمان‌های نقلی حکایت دارد.
آپارتمان‌های ۷۰۰ میلیون تومانی

تازه‌ترین گزارش‌ها از بازار مسکن اردیبهشت‌ماه ۹۹ نشان می‌دهد که مقصد اصلی خانه‌اولی‌ها در تهران مناطقی است که آپارتمان‌های ۷۰۰ میلیون تومانی و کمتر برای فروش در آنها عرضه می‌شود.

به گزارش مجله دلتا میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان معامله شده در تهران طی فروردین‌ماه حدود ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بوده است که بر این اساس خرید یک واحد آپارتمان ۶۰ مترمربعی در این محدوده قیمتی حدود ۹۰۰ میلیون تومان تمام می‌شود. این در حالی است که بودجه خانه‌اولی‌های حاضر در بازار مسکن به مراتب از این رقم پایین‌تر است؛ بنابراین خانه‌اولی‌ها این روزها ناگزیر هستند نسبت به خرید آپارتمان‌هایی اقدام کنند که قصد سکونت در آنها را ندارند؛ به این معنا که یا از متراژ مطلوب آنها کوچک‌تر است یا در محله‌های هدف آنها واقع نشده یا اینکه نیازمند بازسازی اساسی است که فعلا نقدینگی کافی برای‌ آن در اختیار ندارند.

واسطه‌های ملکی می‌گویند بودجه خانه‌اولی‌ها با احتساب وام اغلب به زحمت به ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان می‌رسد و در نتیجه آنها ناگزیر هستند روی متراژ ۴۰ تا ۶۰ مترمربع با سن بنای نسبتا بالا برای یافتن آپارتمان مناسب بودجه خود تمرکز کنند.

یکی از مناطقی که این روزها آگهی مناسب خانه‌اولی‌ها در آن قابل جست و جو است، خیابان پیروزی و زیرمحله‌های این محور است. افزون بر این محله‌های ارزان‌قیمت منطقه هفت همچون خواجه نظام، نامجو و سبلان و نیز محله‌های واقع در مناطق ۹ و ۱۰ نیز آپارتمان‌هایی با این محدوده قیمت فروش عرضه شده است.

در جدول زیر تازه‌ترین آگهی فروش آپارتمان‌های ۷۰۰ میلیون تومانی ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

پیشنهاد مطالعه : برای آگاهی از آخرین گزارش‌های ملکی  “ناتوانی دهک‌های بالا از خرید مسکن” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

تبلیغات

جدیدترین مطالب