خانه تلگرام تلگرام صفحه ۱۹

تلگرام صفحه ۱۹

۰
0
زمان مطالعه: 11 دقیقه

جاده‌ جالبی در ژاپن که هنگام رانندگی در آن موزیک پخش می‌شود.

در این جاده جالب وقتی مشغول رانندگی هستید هنگامی که از روی نوارهای سفید عبور می کنید صدای موسیقی شنیده می شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

انواع سوسک

جالب است بدانید سوسک ها انواع مختلفی دارند که در تصویر بالا چندین مدل را مشاهده می کنید.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

کتاب خوب بخوانید، تا مغزتان بهتر کار کند.

محققان دانشگاه ایموری آمریکا می‎گویند : پس از خواندن یک کتاب خوب و مفید ، عملکرد مغزتان به مدت حداقل پنج روز افزایش می یابد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

گرده افشانی گل ارکیده و کاکتوس از طریق زنبور و خفاش

در این ویدیو زیبا نقش زنبور و خفاش را در گرده افشانی گلها ببینید.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

کهکشان راه شیری

تصویر بالا مربوط به‌ سال ۱۹۹۰ شبی در‌ لس آنجلس است که شهر دچار قطعی برق شد، مردم دائما با پلیس تماس می گرفتند و از وجود ابر نورانی عجیبی در آسمان خبر می دادند ، اما آن ابر نورانی در واقع کهکشان راه شیری بود که به علت نور شدید شهر مردم تا آن شب تاریک کهکشان راه شیری را ندیده بودند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

سیگار کشیدن و ابتلا به انواع سرطان
متخصصان قلب و ریه می گویند : افرادی که روزی ۲۰ نخ سیگار می کشند، در طول سال ۱۵۰ جهش سرطان زا در سلول‌های ریه، ۹۷ جهش سرطان زا در سلول های حنجره ، ۳۹ جهش در سلول های حلق و ۱۸ جهش سرطان زا در سلول های مثانه خواهند داشت.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

این روباه می خواهد بچه غازها را شکار کند ، عکس العمل غاز مادر برای دفاع از بچه هاش خیلی جالب است

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


پیوند جالب دریا، کویر و جنگل

جالب است بدانید تل ماسه‌ای پیلا در فرانسه، مرتفع ترین تل ماسه‌ای در اروپاست که سالانه بیش از ۱میلیون نفر بازدیدکننده دارد ، این تل ماسه ای‌ به سمت جنگل و خونه‌ها حرکت می کند و میزان حرکتش گاهی بسیار تند مثل ۱۰ متر در سال و گاهی بسیار آرام ، کمتر از ۱ متر در سال است که در طول ۵۷ سال گذشته ۲۸۰ متر جابجا شده و خیلی از خانه ‌ها را به‌طور کامل پوشانده است .

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

عصبانیت باعث پوکی استخوان می شود
پزشکان می گویند زمان عصبانیت هورمون‌های اسیدی در بدن ترشح می‌شود که باعث اختلال در جذب کلسیم و در نتیجه به مرور زمان موجب پوکی استخوان می شوند. یکی از بیماری‌هایی که ارتباط مستقیم با نوع تغذیه دارد، پوکی استخوان است . مصرف میوه و سبزیجات محیط اسیدی بدن را خنثی می‌کند و جذب املاح و ویتامین‌ها را افزایش می‌دهد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

سوسیس و عوارض آن
طی آزمایشی شبیه سازی شده توسط محققان تقریبا ۲۵ روز طول می کشد تا یک بدن کاملا سالم عوارض ۱۰۰ گرم سوسیس و کالباس را خنثی کند. هر بیماری و استرس این مدت زمان را تا ۱۰ برابر افزایش می دهد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


نواختن یک تمرین ذهنی مفید است

به گفته محققان نوازندگان کمتر دچار مشکلات حافظه می‌شوند. واقعیت این است که پخش موسیقی به بهبود عملکرد ذهنی کمک می کند. موسیقی همچنین می تواند پیشرفت بیماری آلزایمر و زوال عقل را کاهش دهد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


زنبورهای قاتل

زنبور آسیایی که به زنبور های قاتل (Murder hornets) معروفند،هر کدوم شش سانتی متر طول دارند و نیش‌ این زنبورها توانایی کشتن انسان را دارد .دشمن زنبور های عسل هستند و به کندوی زنبور های عسل حمله می کنند، زنبورهای فعال رو می شکند و زنبورهای جوان تر را هم می خورند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

مرسدس بنز از گذشته تا امروز
این سری از مرسدس بنز یکی از پرفروش ‌‌ترین و محبوبترین ماشین‌های لوکس دنیا است و تولید آن در سال ۱۹۵۳ آغاز شد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


اینجا کجاست؟

این اتاق روانکاوی زیگموند فروید و تخت اوست که همچنان به همان صورت نگهداری می‌شود و هرآنچه می بینید،دستباف‌های عشایری ایران است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


ابر عدسی

تصویر بالا عکسی زیبا از ابر‌‌ عدسی که گاه به دلیل ظاهرش با بشقاب پرنده اشتباه گرفته می شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

ساختار و نحوه عملکرد فشنگ رو ببینید

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

عکس بالا تصویری زیبا از پلنگ ابری است

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


تصویری زیبا از طبیعت بهاری قلعه آغویه کلیبر در استان آذربایجان شرقی

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

بردگی کفشدوزکی توسط لارو

استاپ موشن جالب از ۲۲۴۹ عکس از کفشدوزکی که توسط لارو یک زنبور به بردگی گرفته شده است و لارو به حشره القاء ذهنی کرده است که تا زمان بلوغ روی پیله خوابیده و از او مراقبت کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


گربه ها و طاعون

در قرون وسطی، کلیسا بر طبق خرافات خود اعلام کرد ،گربه‌ها شیطانی هستند و آنها را می کشتند،در نتیجه با کاهش گربه‌ها جمعیت موش‌ها افزایش یافت و یکی از عوامل اصلی ایجاد طاعون و مرگ میلیون‌ها انسان شد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


با موز به ترک سیگار کمک کنید

موز می تواند به کسانی که در تلاش برای ترک سیگار هستند کمک کند.ویتامین b6وb12، پتاسیم و منیزیم موجود در موز به بدن در رهایی از اثرات کنار گذاشتن نیکوتین کمک می کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

منظره ای زیبا از طبیعت نروژ

فیلم بالا نمایی زیبا در ارتفاع ۵۵۰متری از سطح دریا در شهر Åndalsnes نروژ است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


گلابی های عروسکی

جالب است بدانید کشاورزان چینی گلابی را درون قالب عروسکی برای بازاریابی بهتر پرورش می دهند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


خوردن سالاد باعث لاغری نمی‌شود

به گفته پزشکان تغذیه مصرف سالاد ممکن است در ابتدا باعث کاهش وزن شود اما بعد از مدتی سالاد به دلیل بروز سردی و رطوبت در معده و کبد باعث افزایش وزن خواهد شد.مصرف سالاد باید متناسب با مزاج توصیه شود.مصرف مداوم سالاد باعث ضعف هضم و بروز مشکلات گوارشی نظیر نفخ و ترش کردن معده می شود

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

عصبانی شد دیگه 😂😂

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


انگل های فضایی

بر اساس تحقیقات محققان، انگل‌های ماهی سالمون به عنوان اولین موجود زنده‌ای که بدون نیاز به اکسیژن به زندگی خود ادامه می دهند،شناسایی شدند و جالب است بدانید که این انگل ها در زیر میکروسکوپ شبیه به چهره آدم فضایی‌های طراحی شده در کتاب‌ها و فیلم‌ها هستند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

‌کاهو یک خواب آور طبیعی است

کاهو دارای ماده آرام‌بخش لاکتوکاریوم است که به خواب راحت کمک می کند.به اشخاصی که دچار کم خوابی و خواب نامنظم هستند ،توصیه می شود که نیم ساعت قبل از خواب کاهو مصرف کنند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

لاک پشت خوش شانس

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


ادویه‌ای برای درمان هر دردی

تحقیقات نشان داده است،مواد معدنی و ویتامین های موجود در سیاه دانه در درمان دیابت، سل، بیماری های قلبی و عروقی، کم خونی و میگرن مفید است.اسیدهای چرب ضروری فراوان موجود در سیاه دانه آن را به نوعی مواد غذایی ضد سرطان تبدیل کرده است که در حفظ سلامت پوست و مو نیز مفید است.سیاه دانه،آهن و پتاسیم فراوانی دارد و علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، باعث رفع مسمومیت خونی و یبوست می شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


دوستی دلفین‌ها

زیست شناسان می گویند که دلفین‌ها هم در بین خود دوستانی دارند و جالب است بدانید که آنها می توانند دوستان خود را پس از سال‌ها به یاد بیاورند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

لک لک عاشق

لک‌لک نری به‌نام کلپتان برای دیدن جفتش مالنا که بعد از شلیک شکارچیان نمی تواند پرواز کند، ۲۴ سال است که هر سال ۱۴ هزار کیلومتر مسیر آفریقای جنوبی تا کرواسی را پرواز می کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


عقاب تیزبین

اگر انسان قوه بینایی عقاب را داشت،قادر بود ۲ برابر تعداد رنگ های بیشتری را ببینند و همچنین قادر به دیدن امواج ماورابنفش بود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


بهداشت دندان شیری را جدی بگیرید

کودکی که دچار پوسیدگی دندان شیری می شود قادر به تغذیه مناسب نیست و به اختلالات رشد، سوء تغذیه و لاغری دچار خواهد شد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

پاندا مادر بزرگترین نسبت جثه مادر به فرزند را داراست

بین تمام پستانداران جثه پاندا مادر ۹۰۰ برابر نوزادش است.جالب است بدانید تمام پانداهاى جهان تحت قیومیت کشور چین است که آنها پانداها را با قرارداد ۱۰ ساله به کشورهای دیگر اجاره میدهند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


فصل سرما مایعات داغ نخورید

به گفته محققان مایعات داغ با تأثیر بر روی دندان‌های سرد، ابتدا باعث ایجاد ترک در دندان‌ها و سپس با رشد باکتری‌ها موجب پوسیدن و از بین رفتن ریشه و مینای دندان می‌شوند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄


تارهای چسبناک عنکبوت

زیست شناسان می گویند دلیل اینکه پاهای عنکبوت به تارش نمی چسبد این است که با مایع چربی که از بدنش خارج می شود پاهایش را چرب می کند و این چربی باعث می شود که نچسبد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄

تکنولوژی و ببینید لذت ببرید

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


غذاهای پروتئینی مناسب برای کاهش وزن

پزشکان می‌گویند : خوردن فیله گوشت گوساله ،‌ سویا، سینه مرغ ، بوقلمون چرخ شده ،سالمون ،‌ساردین و لوبیا سیاه و کلم برای کاهش وزن بسیار مفید است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


خوردن ذرت برای پیشگیری از سرطان

متخصصان تغذیه می گویند : ذرت غذای خوبی برای پیشگیری از سرطان است زیرا فیبر خوراکی ذرت به پایین آوردن سطح کلسترول خون کمک می کند و احتمال ابتلا به سرطان روده را کاهش می دهد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

بازی کردن میش و بره ها 😍

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


کاهش تشنگی با خوردن میوه

پزشکان می گویند مصرف میوه هایی از جمله خیار، هندوانه، خربزه، انگور، گلابی و زرد آلوی تازه یا برگه زردآلو خیسانده شده در آب آلبالو برای جلوگیری از تشنگی در فصل تابستان مفید است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

فعالیت هایی که مغز انسان را شارژ می کند

محققان می گویند : استفاده از پازل ، شنیدن موسیقی بی کلام ، یادگیری زبان جدید ، مطالعه ، یوگا ، ورزش منظم ، یادگیری یک ساز موسیقی و یاد گیری اطلاعات عمومی باعث می شود مغز انسان شارژ شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

تا حالا روکش دندان پزشکی را دیده بودید

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


تازه نگه داشتن کلوچه

برای تازه نگه داشتن کلوچه و بیسکوئیت فقط کافی است یک برش سیب تازه درون ظرف آن قرار دهید. بیسکوئیت رطوبت سیب را می‌گیرد و برای زمان طولانی‌تری تازه می‌ماند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


هرگز روی زخم تان بتادین نریزید.
جالب است بدانید بتادین برای تمیز کردن دور زخم استفاده می شود نه خود زخم، بتادین خاصیت خورندگی دارد و ترمیم زخم شما را طولانی تر می کند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

قدیمی‌ترین موسیقی ساخت بشر در جهان سرود ۳۴۰۰ ساله سومری

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.


بازمانده‌ای از عصر دایناسورها در خراسان

رئیس اداره محیط زیست رشتخوار ، گونه آبزی را کشف کردند که چند روز قبل در روستای سعدآباد رشتخوار توسط اهالی مشاهده شده است این موجود خرچنگ نعل اسبی با عمری ۳۰۰ میلیون ساله است که عمری از زمان دایناسورها دارد و در هر کجایی که تخم گذاشته باشد با جاری شدن آب متولد می‌شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

بدون عذاب وجدان بعد از شام، نان بخورید

محققان تاکید می‌کنند که درصورت‌ نیاز به کاهش وزن یا پایین آوردن قند خون، به‌جای نان خوردن در ابتدای وعده، نان را در پایان غذا میل کنید.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

تغییر موی بدن انسان در زمان هیجان

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

بهترین زمان بیدار شدن از خواب چه ساعتی است؟

پزشکان می‌ گویند حدود ساعت یازده شب تا چهار صبح برخی هورمون‌ هایی که برای سلامت بدن بسیار ضروری هستند در خواب ترشح می‌ شوند و اگر فردی در این ساعات بیدار باشد، قطعا این هورمون‌ ها نمی‌ توانند به طور مناسب در بدنش ترشح شوند.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

قوز کردن ممنوع

روانشناسان می گویند حالت بدن تان می تواند نکات زیادی را درباره اعتماد به نفس شما آشکار کند. اگر قوز می کنید ، این مسأله نشان می دهد که شما احساس ناامنی روانی می کنید. اگر حالت بدن تان را اصلاح نکنید ، ممکن است قوز کردن برایتان عادت شود و حتی زمان‌هایی که احساس خوبی هم دارید این کار را انجام می دهید و دیگران این مسأله را نشانه پایین بودن اعتماد به نفس شما تلقی خواهند کرد .

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

کوسه گورخری یا پلنگی که بی آزار ترین نوع کوسه می باشد

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

شبه جزیره زیبا با برخورد شهاب سنگ به زمین به وجود آمد

دانشمندان بر این باورند که شهاب سنگ غول پیکری که باعث برافتادن نسل دایناسورها از روی زمین شده است در ناحیه یوکاتان به سطح زمین برخورد کرده است و این شبه جزیره زیبا به وجود آمده است .

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

خطرناک ترین فرودگاه جهان در سنت مارتین 😍😱

این فرودگاه بین المللی به بخش هلندی جزیره سنت مارتین سرویس می دهد. به دلیل کوتاه بودن باند و نزدیکی به ساحل، جت های عظیم به فاصله ۱۰-۲۰ متری از بالای سر گردشگرانی که در ساحل ماهو هستند پرواز می کنند که در تصویر به خوبی قابل رویت است.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

نمای زیبای کره زمین از فضا

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

مرگ مرجان های دریایی
عکس بالا یک مرجان دریایی است که وقتی آب اقیانوس برای مدت طولانی بیش از اندازه گرم‌ شود، مرجان اول سفید می شود و سپس می میرد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

عوارض مصرف سوسیس و کالباس
آیا می دانستید تقریبا ۲۵ روز طول می کشد تا یک بدن سالم عوارض ۱۰۰ گرم سوسیس و کالباس را خنثی کند و هرگونه بیماری و استرس این مدت زمان را تا ۱۰ برابر افزایش می دهد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

روش تولید کردن بادکنک

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

مصرف تن ماهی را محدود کنید
به گفته پزشکان بر اساس تحقیقات به دست آمده اگر بیش از یک بار در هفته تن ماهی می خورید منتظر معده دردهای عصبی باشید زیرا نیترات موجود در تن ماهی موجب ایجاد معده دردهای عصبی می شود.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

شهرقدیمى میبد
تصویر زیبای بالا عکسی از شهر قدیمى میبد یزد است که یکی از قدیمى ترین شهرهاى جهان به شمار می رود و قدمت آن تا چند هزار سال می رسد.

►●◄►●◄►●◄►●◄►●◄.

——

 • تلگرام

  تلگرام

  زشت‌ترین ماهی دنیا تصویری که می‌بینید متعلق به حباب ماهی است که زشت‌ترین ماهی دنیا نامیده …
 • تلگرام

  تلگرام صفحه ۳۶

  جزیره فوتبال تصویری که می‌بینید عکسی هوایی از جزیره فوتبال در نروژ است. این ورزشگاه زیبا و…
 • تلگرام

  تلگرام صفحه ۳۵

  گوگل برای بدن انسان “گوگل مپس” می‌سازد! شرکت گوگل در یک پروژه که توسط یک گروه …
بیشتر ببینید در تلگرام

همچنین بخوانید

تلگرام

زشت‌ترین ماهی دنیا تصویری که می‌بینید متعلق به حباب ماهی است که زشت‌ترین ماهی دنیا نامیده …