خانه گزارش های ملکی قیمت روز آپارتمان در سهروردی شمالی

قیمت روز آپارتمان در سهروردی شمالی

۱۴
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سهروردی شمالی از محله‌های گران‎قیمت و لوکس منطقه 7 شهر تهران بوده که کاربری مسکونی و تجاری آن، متقاضیان بسیاری را به این منطقه جذب کرده است.
خرید خانه در سهروردی شمالی

سهروردی شمالی، محله‌ای واقع در منطقه ۷ شهرداری تهران، از معدود محله‌های مرکز شهر است که علی‌رغم مجاورت با مناطق پرتردد پایتخت، دنج و آرام به نظر می‌رسد. خیابان سهروردی شمالی، از محدوده پل سید خندان و بزرگراه رسالت در شمال آغاز می‌شود و در ادامه مسیر به سمت جنوب با عبور از خیابان‌های خرمشهر، هویزه، بهشتی و مطهری در نهایت در جنوبی‌ترین نقطه به خیابان بهار شیراز می‌رسد. دسترسی آسان سهروردی شمالی به سایر نقاط شهر تهران در کنار موقعیت ایده‌آل این محله از لحاظ برخورداری از امکانات رفاهی، خرید خانه در سهروردی شمالی را افزایش داده است. مجله دلتا در محله‌‌گردی خود به سهروردی شمالی رفته و قیمت روز خرید آپارتمان در این محدوده را بررسی است. با ما همراه باشید.

دسترسی به سهروردی شمالی

ایستگاه‌های متروی سهروردی و  شهید قدوسی در این محله واقع شده است. مصلی، شهید بهشتی، مفتح و هفت تیر نیز از ایستگاه‌های مترو در اطراف محله سهروردی شمالی است. علاوه بر مترو، خطوط تاکسیرانی ویژه و بیسیم، حمل و نقل در این منطقه را پوشش می‌دهد. از ایستگاه تاکسی واقع در زیر پل سیدخندان به تمام نقاط تهران شرق، غرب، شمال و جنوب خط تاکسی وجود دارد. ایستگاه اتوبوس باغ صبا از نزدیک‌‎ترین ایستگاه‌های این محله برای جابه‌جایی درون شهری است. از مهم‌ترین دسترسی‌های این محله نیز می‌توان به معابر زیر اشاره کرد که نقش کلیدی در تردد شهروندان و ساکنان این محله ایفا می‌کنند.
 • بزرگراه رسالت مسیر شرق به غرب
 • خیابان ارسباران (جلفا)
 • بزرگراه رسالت مسیر غرب به شرق
 • خیابان شریعتی
 • خیابان سهروردی شمالی مسیر شمال به جنوب به صورت یک طرفه از پل سیدخندان تا میدان شهید قندی (پالیزی)
 • خیابان سهروردی شمالی به صورت دو طرفه از میدان شهید قندی تا خیابان مطهری (تخت طاووس)
 • خیابان سهروردی جنوبی
 • خیابان خرمشهر (آپادانا)
 • خیابان بهشتی (عباس آباد)
 • خیابان مطهری (تخت طاووس)
 • خیابان بهار شیراز
جایگاه شماره ۱۳۳ اختصاصی سهروردی و پمپ بنزین خرمشهر واقع در آپادانا از جمله مراکز سوخت‌رسانی است که در صورت نیاز می‌توانید به آنها مراجعه کنید.

مراکز تفریحی

محله سهروردی شمالی از لحاظ برخورداری از سرانه فضای سبز نمره قابل قبولی را دریافت می‌کند. با خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در سهروردی به بوستان بهشت مادران و پارک اندیشه دسترسی خوبی خواهید داشت. فرهنگسرا و کتابخانه اندیشه نیز در همسایگی پارک اندیشه می‌تواند به عنوان یکی از گزینه‌های گذران اوقات فراغت جوانان و نوجوانان باشد. فرهنگسرای ارسباران در شمال پل سیدخندان و سینما آزادی در خیابان شهید بهشتی نیز از دیگر مراکز تفریحی این محدوده محسوب می‎شوند.

پارک-بانوان-بهشت-مادران

مراکز خرید

مرکز خرید اندیشه تهران واقع در میدان پالیزی انتخاب خوبی برای خرید خانم‌ها است. در جنوب میدان پالیزی، آب میوه  و اغذیه فروشی‌های متعددی وجود دارد که در جوار پاساژ اندیشه در همین محدوده قرار دارند. علاوه بر این سهروردی شمالی بورس تزئینات داخلی ساختمان، کابینت، فروشگاه‌های بزرگ قفل و لولا و یراق‌آلات است که ، رفت و آمد به این این خیابان را در طول روز افزایش می‌دهد.

بافت مسکونی و قیمت ملک در سهروردی شمالی

یکی از نکات جالب در خصوص بازار ملکی منطقه ۷، قرار گرفتن محله‌های ارزان و لوکس در کنار یکدیگر است. کاربری محله سهروردی که در دسته مناطق گران‎قیمت و لوکس این محله طبقه‌بندی می‌شود، تجاری و مسکونی است. دلیل ارزش بالای آپارتمان در سهروردی شمالی از یک سو ناشی از لوکس‌سازی در این محله و از سوی دیگر به دلیل غلبه کاربری مسکونی بر کاربری‌های اداری در این محدوده بوده است.  هر چه از نیمه شمالی سهروردی شمالی به سمت خیابان بهشتی نزدیک‌تر شویم بر کاربری‌های اداری و تجاری افزوده می‌شود.

در سهروردی شمالی واحدهای مسکونی نوساز به ازای هر متر مربع تا ۳۴ میلیون تومان نیز ارزش‎گذاری می‌شوند. قیمت هر متر مربع از واحدهای قدیمی ۲۰ سال ساخت و بیشتر نیز ۲۱ تا ۲۵ میلیون تومان است. برای اطلاع دقیق از قیمت روز خرید خانه در سهروردی شمالی و دیگر مناطق تهران به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

قیمت ملک در دلتا

پیشنهاد مطالعه: برای اطلاع از قیمت خرید آپارتمان در محله‌های دیگر تهران “خرید آپارتمان در میدان پالیزی” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…