خانه نکات حقوقی رنگ خودرو را می‌توان تغییر داد؟

رنگ خودرو را می‌توان تغییر داد؟

۳
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تغییر رنگ خودرو اگر با قوانین راهنمایی و رانندگی مغایرت داشته باشد نمی‌توان این کار را انجام داد، اما گاهی اوقات پیش می‌آید که برخی از افراد اقدام به تغییر رنگ خودرو خود می‌کنند.
تغییر رنگ خودرو

گاهی برخی افراد به دلایلی تصمیم به تغییر رنگ خودرو خود می‌گیرند. اما باید دید آیا قانون به افراد اجازه این کار را داده است یا خیر؟ در مجله دلتا به این سؤال بر اساس قانون پاسخ داده شده است. در ادامه با ما همراه باشید.

قوانین جدید تغییر رنگ خودرو

تغییر رنگ اتومبیل اگر با قوانین راهنمایی و رانندگی مغایرت داشته باشد نمی‌توان این کار را انجام داد، اما گاهی اوقات پیش می‌آید که برخی از افراد این عمل را انجام می‌دهند. در واقع باید در نظر داشت طبق قانون تغییر دادن رنگ اتومبیل نیاز به مجوز قانونی دارد.

تغییر دادن رنگ خودرو
برای تعویض رنگ باید اصالت خودرو برای صدور مجوز، حتماً به تأیید پلیس راهنمایی و رانندگی برسد و تأیید کند که خودرو متعلق به شخصی است که درخواست مذکور را داده است و در صورتی که پلیس اصالت خودروی فرد را تأیید کند، می‌توان رنگ خودرو را تغییر داد. البته برای انتخاب رنگ اتومبیل باید نکات مهمی را مد نظر قرار داد، زیرا نمی‌توان به سراغ رنگ‌های عجیب و غریبی رفت که اصلا را در خیابان مشاهده نمی‌شوند. به طور مثال نمی‌توان رنگ ماشین را به رنگ خودرو‌های نیروهای مسلح، امدادی، تاکسی و رنگ‌هایی که امکان استتار دارند، تبدیل کرد.
البته افراد پس از تغییر دادن رنگ خودرو باید مجدداً به مرکز تعویض پلاک برگشته تا کارشناسان بار دیگر خودرو را با رنگ جدید بررسی کنند تا اگر رنگ جدید مطابق مجوز باشد، برگ سبز خودرو برای آن صادر شود.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی بیشتر با مجازات دستکاری پلاک خودرو مطلب “جریمه دستکاری پلاک خودرو” را مطالعه کنید.

 • حضانت بعد از سن قانونی

  حضانت فرزندان بعد از سن قانونی

  یکی از مهم‌ترین مسائلی که در خصوص جدایی یا طلاق زن و مرد ممکن است مطرح شود این است که حضان…
 • تقسیم ارث طلا

  تقسیم ارث طلای مادر

  ارث طلا معمولا از متوفای زن بر جا می‌ماند، اما ممکن است هر متوفایی اموال او، شامل مقداری ط…
 • فروش ملک به چند نفر

  فروش یک ملک به چند نفر

  اگر در مال یا ملکی بیش از چند بار معامله انجام شده باشد، خریدار اول مالک قانونی محسوب خواه…
بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

حضانت فرزندان بعد از سن قانونی

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در خصوص جدایی یا طلاق زن و مرد ممکن است مطرح شود این است که حضان…