۷ خاصیت باورنکردنی عسل آویشن، از کرونا تا سرطان

۱۸
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عسل آویشن خورده‌اید؟ عسلی طبیعی، گیاهی و پرخاصیت از گل‌های آویشن که ارزش امتحان کردن را دارد. درباره خواص درمانی این عسل جادویی چه می‌دانید؟
خواص عسل آویشن

عسل آویشن چیست؟ عسل آویشن از گیاه و گرده‌افشانی زنبور بر گل آویشن به‌وجود می‌آید. درواقع این عسل از فرآوری شدن شهد گل‌های آویشن توسط زنبور عسل حاصل می‌شود که درمان‎‌کننده بسیاری از بیماری‌ها مثل سرماخوردگی و دیابت است. از این به بعد، در کنار عسل طبیعی و موم آن از عسل‌های گیاهی و تک گل هم استفاده کنید. این مطلب از مجله دلتا را مطالعه کنید تا با خواص عسل آویشن بیش‌تر آشنا شوید.

عسل آویشن

درمان سرماخوردگی

همان‌طور که گفتیم، عسل آویشن خواص ضدباکتری و ضدالتهابی زیادی دارد که می‌تواند مشکلات تنفسی، آسم، سینوزیت، برونشیت و عفونت‌های ویروسی بدن را کنترل و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. استفاده از ترکیب جادویی عسل آویشن و لیمو در کنار دمنوش‌های گیاهی دیگر، سرفه و گلودرد را بهبود می‌بخشد.

درمان میکروب و التهاب معده

اگر زخم یا التهاب معده دارید، عسل آویشن میل کنید. برای این‌ منظور، بهتر است به‌صورت ناشتا یک تا دو قاشق غذاخوری از این عسل گیاهی را با آب میل کنید تا دیواره معده شما نرم و سوزش و التهاب آن برطرف شود.

کاهش درد قاعدگی

این عسل گیاهی می‌تواند دردهای شکمی ناشی از قاعدگی را کاهش دهد. استفاده از این عسل طبیعی در انواع دمنوش‌های گیاهی در دوران پریودی باعث پاکسازی رحم و تخمدان خانم‌ها می‌شود. همچنین باعث کاهش دردهای قائدگی می‌شود.

انرژی‌زای طبیعی بدن

معجون عسل آویشن هم مانند معجون‌های گیاهی دیگر، باعث رفع خستگی و افزایش انرژی بدن می‌شود، یکی از دلیل‌های شایع این مسئله وجود آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی در این ماده غذایی ارزشمند است.

معجون گیاهی ضدسرطان

همان‌طور که گفتیم، آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی موجود در عسل آویشن مانند چای سبز با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کنند. درنتیجه سیستم ایمنی بدن تقویت می‌شود و شما می‌توانید بدن خود را در برابر انواع مختلف سرطان بیمه کنید. همچنین مصرف مداوم عسل آویشن به دلیل خاصیت ضدالتهابی‌ آن از حمله قلبی جلوگیری می‌کند.

بهبود زخم‌های عفونی بدن

عسل طبیعی و انواع مختلف آن به‌دلیل خواص ضدالتهابی‌ خود می‌توانند عفونت‌های بدن و محل زخم و سوختگی‌ها را التیام دهند.

منبع آنتی اکسیدان‌های قوی می‌باشد

جاب است بدانید، هر چه عسل تیره‌تر باشد محتویات آنتی اکسیدانی آن بیش‌تر است. عسل آویشن دارای محتویات مناسبی از آنتی اکسیدان پلی‌فنول به‌طور خاص فلانوئید و هم چنین کارتنوئید است که از سلول‌ها در برابر خطر اکسایش محافظت می‌کند و به جلوگیری از بیماری‌های ناشی از آن مانند سرطان، دیابت، بیماری‌های قلبی و به بهبود بیماری‌های التهابی نیز کمک می‌کند.

پیشنهاد مطالعه : برای اطلاع بیشتر درباره خواص درمانی عسل به مقاله ” آب و عسل ؛ معجون طلایی ” مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

۵ خاصیت شگفت‌انگیز سویا که نمی‌دانید

سویا در تعادل هورمونی، سلامت سیستم قلبی‌عروقی و محافظت در برابر پوکی‌استخوان موثر است. در …