خانه گردشگری بالن سواری در کاپادوکیه، گاهی در آسمان پرواز کن! (+ویدئو)

جهانگردی ، ترکیه

بالن سواری در کاپادوکیه، گاهی در آسمان پرواز کن! (+ویدئو)

۱۷
7
زمان مطالعه: 4 دقیقه
کاپادوکیه ترکیه و بالن سواری در آسمانش می‌تواند تجربه بی‌نظیری برای ماه عسل شما باشد. امتحان کنید.
کاپادوکیه ترکیه

بالن سواری در روستای کاپادوکیه ترکیه چیزی فراتر از رویا است. بیشتر از حد تصورتان به وجد می‌آیید و چیزی را تجربه می‌کنید که احتمالا رمانتیک‌ترین اتفاق همه زندگی‌تان خواهد بود. تورهای بالن سواری بر فراز روستای کاپادوکیه یکی از پرطرفدارترین اتفاقاتی است که در ترکیه رخ می‌دهد و گردشگران این کشور را به وجد می‌آورد. آسمان این روستا در هر روزی از ۳۶۵ روز سال با بالن‌های رنگی زیبا شده است. منظره‌ای دلبرانه و رویایی! بهشتی آسمانی!

 با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا این بار که راهی ترکیه شدید، این تجربه را نیز به تجربه‌های زندگی خودتان بیفزایید.

کاپادوکیه ترکیه

کاپادوکیه کجاست؟

کاپادوکیه را سرزمین بهشت گردشگران نامیده‌اند! منطقه‌ای با ویژگی‌های فوق العاده و افسانه‌ای. کاپادوکیه روستایی در محدوده آناتولی ترکیه است که به دلیل صخره‌های چند میلیون ساله حاصل از فوران آتشفشان شهرت دارد. در واقع کاپادوکیه جایی شبیه به کندوان خودمان است. در صخره‌های برجسته‌ای که حاصل از فوران مواد مذاب آتشفشانی است، خانقاه‌های زیادی ایجاد شده است.

کاپادوکیه ترکیه

خانه مردمان بومی روستا نیز در همین صخره‌های نوک تیز و عجیب است. کاپادوکیه همچنین به دلیل وجود شهر زیرزمینی چند هزارساله‌اش شهرت دارد. زیر زمین و درست در همین شهر زیرزمینی، اقامتگاه‌ها و هتل‌هایی برای گردشگران ساخته‌اند. هتل‌های غارمانندی که به گفته گردشگران، بسیار دلچسب‌تر و جذاب‌تر از هتل‌های چند ستاره هستند و تجربه‌ای جادویی به ارمغان می‌آورند.

کاپادوکیه ترکیه

بالن سواری، رویای رنگارنگ

چشم انداز کاپادوکیه از بالا معرکه است. تعداد زیادی گدازه مخروطی شکل و خشک شده آتشفشانی در دامان کوهستان! برای همین بالن سواری یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های گردشگری در این روستا است. در تمام ۷ روز هفته و ۳۶۵ روز سال، بالن‌های رنگارنگ در آسمان روستا در حال پرواز هستند. آسمان رنگارنگ کاپادوکیه ترکیه یکی از زیباترین چشم‌اندازهایی است که در عمرتان می‌توانید ببینید.

کاپادوکیه ترکیه

قدم زنان در اعماق زمین

گشت و گذار در شهر زیرزمینی کاپادوکیه یکی دیگر از فعالیت‌های لذت بخشی است که گردشگران در این روستا انجام می‌دهند. کاپادوکیه ترکیه وسیع‌ترین شهر زیرزمینی دنیا را دارد. شهری که ۱۱ طبقه است و از همه جور امکاناتی، حتی کلیسا برخوردار است. بر خلاف تصور شما، قدم زدن در شهر زیرزمینی کاپادوکیه ترسناک و دلهره آور نیست. شهر را به صورت تفرجگاه ساخته‌اند. در هر قدم دکه‌های فروش سوغات و شیرینی‌های محلی، کافه و رستوران‌های دنج می‌بینید.

کاپادوکیه ترکیه

شب‌های رویایی

شب‌های کاپاکیه ترکیه رویایی است. آرام، دنج و شاد. برنامه‌های لذت بخشی مثل موسیقی زنده و محلی، رقص سماع و نمایش خیابانی در هر گوشه از روستا اجرا می‌شود. شب‌ها را از دست ندهید. دف نوازی و قانون  نوازی زنده را تجربه کنید و از رقص سماع پیرمردان سپیدپوش غرق در لذت شوید.

کاپادوکیه ترکیه

کی برویم؟

بهترین زمان برای سفر به کاپادوکیه ترکیه از فروردین تا مهر ماه است. زیباترین چشم اندازها را در این فصل خواهید دید. زمستانش هم البته دیدنی است. با این حال، ایرانیان ترجیح می‌دهند در نیمه اول سال به ترکیه سفر کنند.

کاپادوکیه ترکیه

اگر می‌خواهید ارزان سفر کنید

تورهای کاپادوکیه ارزان نیستند! لوکس و گران محسوب می‌شوند. چون تجربه‌های بی‌نظیری را به شما ارائه می‌کنند. با این حال اگر می‌خواهید کمی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید به این توصیه‌ها عمل کنید:

  • خودتان به پیاده‌روی و کوه نوردی در کاپادوکیه بپردازید؛ به جای اینکه تور و پکیج به کاپادوکیه را خریداری کنید. قیمت تورهای کاپادوکیه بسیار بالاست. برای این کار باید به استانبول بروید. بقیه راه را با اتوبوس طی کنید تا به محدوده برسید.
  • از بین فعالیت‌های ورزشی ۴ ساعت دوچرخه سواری در میان کوه‌ها را انتخاب کنید. به جای اینکه ۲ ساعت تور هوایی و پرواز را بخرید.
  • به تماشای بالن‌ها در آرامش بپردازید و از منظره لذت ببرید، به جای اینکه سوار بالن‌ها شوید.
  • به دیدن کلیساهای تاریخی زیرزمین بروید. آنها بلیط ورودی ندارد، به جای اینکه هزینه ورودی موزه روباز را در سفر به کاپادوکیه ترکیه بپردازید.
  • در کافه‌های روباز و در هنگام غروب چای بنوشید. به جای اینکه وقت خود را در کافه‌های بسته بگذرانید.
  • به رستوران‌های محلی در سفر به کاپادوکیه بروید. به جای اینکه رستوران‌های گران قیمت را انتخاب کنید.
  • ناهار را در کافه‌ها سفارش دهید. به جای اینکه به استراحتگاه‌های بین راهی بروید.
  • کاپادوکیه ترکیهکاپادوکیه ترکیهکاپادوکیه ترکیهکاپادوکیه ترکیه 
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ای با ۲ میلیون عروس دریایی!

دریاچه‌های موجود در سطح این جزیره در پالائو به وسیله شکاف در صخره‌های آهکی به اقیانوس راه …