خانه گردشگری زیباترین جای دنیا ؛ این‌ها آبنبات نیستند!(+ویدئو)

جهانگردی

زیباترین جای دنیا ؛ این‌ها آبنبات نیستند!(+ویدئو)

۲۶
7
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تا حالا ساحلی که شبیه دشت آبنبات رنگی باشد دیده‌اید؟ مراقب باشید آنها خوردنی نیستند!

زیباترین جای دنیا می‌تواند ساحلی شیشه‌ای باشد. جایی که طبیعت آن را نساخته، بلکه با فعالیت‌های انسان درست شده است. همین موضوع ساحل شیشه‌ای را به منحصر به فردترین ساحل دنیا تبدیل کرده است. جایی که شبیه دشتی پر از آبنبات‌های رنگی به نظر می‌رسد و هوش از سر گردشگران می‌برد. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا داستان جذاب ساحل شیشه‌ای را با هم مرور کنیم و از زیبایی آن غرق در لذت شویم.

زیباترین جای دنیا

ساحل شیشه‌ای کجاست؟

در دنیا دو ساحل شیشه‌ای خیلی معروف داریم. یکی در ایالت کالیفرنیا و ساحل شهر فورت برگ. و دیگری در روسیه و ساحل اورسوری. ساحل شیشه‌ای روسیه در شرق این کشور قرار دارد و فاصله بسیار کمی با کشور چین دارد. ساحل شیشه‌ای به انتخاب کاربران پلتفرم جهانی tripadvisor در نظرسنجی‌ها به عنوان زیباترین سواحل دنیا معرفی شده‌اند. جایی که جان می‌دهد برای گرفتن زیباترین عکس‌های سلفی!

زیباترین جای دنیا

ساحل شیشه‌ای چگونه درست شد؟

باور می‌کنید ساحل‌های شیشه‌ای که اکنون در فهرست زیباترین جای دنیا قرار دارند، روزی به عنوان محل تخلیه زباله مورد استفاده قرار می‌گرفتند؟ البته آن زمان خبری از گردشگری پاک که این روزها به عنوان گردشگری پایدار نیز مطرح می‌شود، نبود و انسان‌ها به اندازه الان به اهمیت حفاظت از محیط زیست توجه نمی‌کردند. تا چندی پیش، زباله‌های شیشه‌ای را، مثلا همین شیشه انواع نوشیدنی، در ساحل شیشه‌ای می‌ریختند.

زیباترین جای دنیا

البته آن روزها ساحل شیشه‌ای خالی از هر گونه سکنه و گردشگر بود. فرسایش بادی و آبی باعث شد این شیشه‌های رنگی به تدریج شبیه به قلوه سنگ‌های رنگی شوند. چشم اندازی که امروزه به یکی از پرطرفدارترین سواحل گردشگری دنیا تبدیل شده است و آدم‌های زیادی صرفا با هدف تماشای ساحلی که شبیه مزرعه‌ای پر از آبنبات‌‎های رنگارنگ است، به کالیفرنیا و روسیه سفر می‌کنند.

زیباترین جای دنیا

نکات مهم در بازدید از ساحل شیشه‌ای

گرچه ساحل شیشه‌ای به صورت طبیعی به این شکل و شمایل درنیامده و انسان‌ها در ایجادش نقش داشتند، با این حال همان جمله معروف را به یاد داشته باشید: “جز عکس چیزی نیار! جز رد پا چیزی نگذار!”

زیباترین جای دنیا

ساحل شیشه‌ای با این خطر که گردشگران شیشه‌های رنگارنگش را به عنوان یادگاری با خودشان می‌برند، دست و پنجه نرم می‌کند. گردشگران درباره این ساحل گفته‌اند که نمی‌دانند بابت اینکه روزگاری این سواحل محل دفن زباله بوده‌اند، خوشحال هستند و یا ناراحت؟

زیباترین جای دنیا

ویدئویی زیبا از ساحل پاستیلی:

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ای با ۲ میلیون عروس دریایی!

دریاچه‌های موجود در سطح این جزیره در پالائو به وسیله شکاف در صخره‌های آهکی به اقیانوس راه …