جهانگردی

زیبایی این ساحل نفس‌تان را بند می‌آورد

۲۰
8
زمان مطالعه: 2 دقیقه
غار دریایی بناگیل به انتخاب گردشگران در فهرست قشنگ‌ترین ساحل های دنیا قرار گرفته است.
ساحل آلگاروه

فصل خوب تفریحات آبی است و ساحل ها محبوب‌ترین مقصد سفر برای این موقع از سال هستند. می‌خواهیم ساحلی را به شما معرفی کنیم که زیباییش نفس‌تان را بند می‌آورد. به گفته کاربران پلتفرم جهانی tripadvisor این ساحل زیباترین ساحل دنیا است. جایی که سفر به آن آرزوی همه سفردوستان است. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا با هم به ساحل آلگاروه در کشور پرتغال سفر کنیم و از دریا و آفتاب و منظره غرق در لذت شویم.

آلگاروه کجاست؟

جایی در غرب کشور پرتغال. کشور پرتغال هم غربی‌ترین نقطه اروپا به شمار می‌رود. در جنوب ساحل آلگاروه ، زیباترین چشم اندازهای دریایی را می‌بینید. قوس‌های طبیعی، سواحل ماسه‌ای و غارهای آهکی با شکوهی در این منطقه قرار دارد که حفره‌هایی به دنیای بیرون دارند. تماشای دریا و آسمان از این حفره‌ها چیزی شبیه رویا و خواب و خیال است. غار دریایی بناگیل، معروف‌‎ترین دیدنی در ساحل آلگاروه است. این غار در روستای کوچک ماهیگیری به همین نام قرار دارد.

 

این غار هر سال جهانگردان و عکاسان زیادی را به سوی خود فرا می‌خواند. عروس و دامادهای زیادی از سرتاسر دنیا تصمیم می‌گیرند عکس‌های مراسم ازدواج خودشان را در این ساحل و غار اعجاب انگیزش بگیرند.

نکته حیرت انگیز اینکه اگر می‌خواهید درون غار بناگیل قدم بزنید، فقط از طریق دریا به این غار دسترسی دارید. در واقع یا باید شناکنان خودتان را به غار برسانید، یا با قایق‌های پارویی به غار بروید. از هر راهی که می‌روید ارزشش را دارد. احتمالا با باشکوه‌ترین اتفاق زندگی‌تان رو به رو می‌شوید.

نکات مهم در بازدید از غار بناگیل و ساحل آلگاروه

صبح زود، بهترین زمان بازدید از غار آهکی بناگیل است. نور طلایی آفتاب به طرز دلبرانه‌ای از حفره‌ها به درون غار می‌تابد و زیباییش جادوی‌تان می‌کند. برای بازدید از غار، باید از قایق پارویی استفاده کنید. قایق موتوری آن اطراف کار نمی‌کند. آلودگی صوتی که قایق‌های موتوری ایجاد می‌کنند، آرامش ساکنان ساحل و گردشگران را به هم می‌ریزد.

اگر روزی روزگاری راهی پرتغال شدید و خواستید از تفریحات ساحلی آن استفاده کنید، یادتان نرود ساردین کبابی سفارش دهید. ماهی ساردینی که از همان سواحل صید می‌شود و به شیوه مخصوصی آن را کباب می‌کنند، از غذاهای بومی این منطقه به شمار می‌رود. اگر دوست دارید باز هم از دیدن چشم‌اندازهای زیبای دنیا لذت ببرید، کوه‌های رنگین کمانی و همچنین اکالیپتوس‌های رنگین کمانی را هم ببینید.

ساحل آلگاروه

ویدئویی زیبا از ساحل زیبای آلگاروره:

دانلود اپلیکیشن
 • شهر تاریخی ماسوله

  ماسوله، بهشت مه‌آلود گیلان

  به ماسوله گیلان‌‌ می‌رویم؛ مقصدی جذاب با بافتی پلکانی که شما را برای لحظاتی از همهمه‌‌های …
 • بهترین رستوران های شیراز

  تجربه یک سفر خوشمزه در شیراز

  خوشگذرانی در رستوران‌ها و کافه‌ها بخش مهمی از سفر است. سفر به شیراز هم تنها در بازدید از ح…
 • عجیب‌ترین کشور اروپا

  همچنین بخوانید: اسرار شگفت انگیز تخت جمشید جزیره مرگباری که ورود به آن ممنوع است! وحشتناک‌…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

ماسوله، بهشت مه‌آلود گیلان

به ماسوله گیلان‌‌ می‌رویم؛ مقصدی جذاب با بافتی پلکانی که شما را برای لحظاتی از همهمه‌‌های …