جهانگردی

زیباترین جای دنیا ؛ درخت‌های اکالیپتوس رنگین کمانی

۱۶
7
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر منابع آبی کافی و آفتاب دارید، می‌توانید یکی از همین اکالیپتوس‌های رنگی را در باغ یا حیاط‌تان بکارید. اینجوری خودتان قطب گردشگری می‌شوید!
زیباترین جای دنیا

زیباترین جای دنیا می‌تواند جنگل‌های اکالیپتوس رنگین کمانی باشد. جایی که شبیه دفتر نقاشی بچه‌ها است. اصلاً چه کسی گفته تنه درخت باید حتماً قهوه‌ای باشد؟ تنه درخت هم می‌تواند مثل رنگین کمان چند رنگ باشد. اینجوری قشنگ‌تر هم می‌شود. تکراری هم نیست. عامل جذب گردشگر هم به شمار می‌آید. کلی هم اقتصادی و پول‌ساز می‌شود. اتفاقی که برای جنگل‌های رنگین کمانی اکالیپتوس افتاده است. این جنگل‌ها در بسیاری از کشورهای دنیا روییده‌اند و سالانه میلیون‌ها نفر گردشگر را به خود جذب کرده‌اند. با مجله گرشگری دلتا همراه باشید تا با هم به جنگل‌های اکالیپتوس رنگی سفر کنیم. جایی که انگار رنگین کمان هم ریشه دارد و هم برگ!

زیباترین جای دنیا

احترام بگذارید! ایشان رنگی هستند

اکالیپتوس گیاهی گرمسیری است. یعنی هر جا هوا گرم و رطوبت کافی هم وجود داشته باشد، اکالیپتوس می‌روید. عقیده عمومی بر این است که اکالیپتوس‌های رنگی، مقدس هستند؛ چون جلوه‌ای از زیبایی خدا را به تصویر درآورده‌اند و رنگی بودن‌شان نشانه‌ای از وجود خالقی هنرمند است. برای همین مردم بومی از جنگل‎های رنگی اکالیپتوس به خوبی محافظت می‌کنند و به روح درخت‌ها احترام می‌گذراند. در فیلیپین، کاستاریکا، اندونزی، تایوان، گینه نو، هندوراس، اسکاتلند و هاوایی می‌توانید بهترین نمونه‌های این جنگل‌ها را ببینید. آنها حتماً می‌توانند در فهرست زیباترین جای دنیا باشند.

زیباترین جای دنیا

چرا رنگی رنگی؟

راز رنگی بودن درخت‌های اکالیپتوس نه سحر و جادو است و نه نیروهای ماورایی! همه چیز در پوسته پوسته شدن تنه درخت نهفته است. طبیعت درخت اکالیپتوس این است که تنه‌اش مدام پوسته پوسته می‌شود. قسمتی که پوستش تازه کنده شده، در اثر واکنش با هوای بیرون به یک رنگ در می‌آید و در طول زمان، مدام رنگش تغییر می‌کند. یعنی توالی رنگ‌ها طبق یک چرخه منظم اتفاق می‌افتد. مثلاً اول سبز می‌شود، سه ماه دیگر آبی، سه ماه بعد بنفش و…همین موضوع باعث شده جنگل‌های اکالیپتوس مثل جعبه مداد رنگی به نظر برسند.

زیباترین جای دنیا

نکات مهم در بازدید از جنگل‌های اکالیپتوس رنگی

بهترین زمان بازدید از جنگل، بعد از وقوع بارش است. در این زمان رنگ‌های درخت‌ها را تازه‌تر و با نشاط‌تر می‌بینید. از چوب این درخت‌ها برای مصارف گوناگونی استفاد می‌شود. از تهیه کاغذ گرفته تا ساخت قایق یک نفره تفریحی. از شاخه و برگ‌های  اکالیپتوس هم به عنوان کود مزرعه‌های قهوه استفاده می‌کنند. برگ‌های اکالیپتوس خاصیت درمانی دارند. اگر دوست دارید بازهم زیباترین جای دنیا را ببینید، می‌توانید به این صفحه و همچنین اینجا مراجعه کنید. مطمئن باشید به وجد می‌آیید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

چرا باید بازار تجریش را ببینیم؟

در گشت‌وگذار امروز خود به یکی از این محله‌‌های تاریخی تهران سر می‌زنیم و یکی از جاذبه‌‌های…