خانه گردشگری زنان بخوانند، چطور تنها سفر کنیم؟

جهانگردی، دانستنی های سفر

زنان بخوانند، چطور تنها سفر کنیم؟

۱۹
9
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فکرش را بکنید، بعد از دو روز اقامت همه متوجه خواهند شد که شما بانویی جسور هستید، اما تنها در سفرید.
سفر

چندی‌است تنها سفر کردن به ایران هم سرایت کرده و زنان زیادی با یک کوله‎پشتی نه تنها ایران، بلکه جهان را می‌گردند. سفر تنهایی باعث افزایش اعتمادبه‎نفس و تاثیرات مثبت در زندگی خواهد شد. امروز در صفحه گردشگری مجله دلتا برای خانم‌هایی که قصد دارند اولین سفر تنهایی خود را تجربه کنند، پیشنهاداتی داریم. اما پیش از هر چیز نکته مهم این‎که: جی پی اس گوشی تلفن همراهتان را در هر حالت روشن نگه دارید تا در هر شرایط قابل ردیابی باشید.

سفر تنهایی زنان

مقصدتان را با دقت انتخاب کنید

احتمال دارد که هنگام دیدن یک فیلم مستند یا برنامه تلویزیونی یا خواندن مطلبی، مقصد سفرتان را انتخاب کنید. اما یادتان باشد که شما باید دلیلی بیشتر از احساسات آنی برای سفرکردن به آن‌جا داشته باشید. خوب است حتماً درباره مقصد سفرتان در اینترنت جست‎وجو کنید. می‌توانید از تجربه‌های دیگران در این باره بپرسید. ممکن است مکانی عالی را انتخاب کرده‌ باشید اما آن‌جا برای اقامت یک خانم تنها مناسب نباشد.

شب اول را برنامه ریزی کنید

قبل از رفتن به سفر حتماً هتلی اجاره کنید. به این ترتیب بعد از ورود به شهر مقصد، دیگر دغدغه این‎که شب را کجا سر کنید، نخواهید داشت. اگر هم از مکان اقامتتان راضی نبودید، می‌توانید سر فرصت آن را تغییر دهید، نه نیمه شب، وقتی تازه رسیده‌اید. حتماً در مکان‌های امن برای اقامت بمانید، در واقع اقامتگاه‌های مجوزدار؛ هتل‎آپارتمان‌ها و خانه‌های بومی ممکن است برای اقامت یک بانوی تنها مناسب نباشد.

تنهایی سفر کنید

ملزومات سفر همراهتان باشد

همه چیز را پیش‌بینی کنید و همراه خود ببرید. حساب کنید از لحظه خروج تا لحظه ورود به مقصد چه چیزهایی نیاز دارید. البته یادتان باشد که این به معنی داشتن یک چمدان بزرگ نیست، بلکه شما بهتر است با یک کوله‎پشتی سبک سفر کنید. مدارک، کارت بانکی و مقداری از پولتان را در یک کیف کوچک کمری بگذارید و با خودتان حمل کنید.

فقط افراد مطمئن را باخبر کنید

در مورد محل اقامت خود به افراد مطمئن خبررسانی کنید، این می‌تواند امنیت شما را تا حدودی تضمین کند. به هرجا که برای مستقر شدن  رسیدید، حتماً به وسیله شبکه‌های اجتماعی لوکیشن محل اقامت‎تان را به افراد مطمئنی که نزدیک‎تان هستند، ارسال کنید. در این صورت راحت‎تر می‌توانید با زنان دیگری که تنها سفر می‌کنند و در موقعیت شما هستند، دوست شوید و با هم اوقات‎تان را بگذرانید.

دوستی در سفر

مطمئن غذا بخورید

بهتر است از مکان‌های دائمی پخت غذا برای تهیه خوراک اقدام کنید. فروشندگان دوره‌گرد و خوراک‎فروش‌های محلی همیشه هم قابل اطمینان نیستند. فکرش را بکنید بعد از دو روز اقامت همه متوجه خواهند شد که شما بانویی جسور هستید، اما تنها در سفرید. می‌توانید در جشنواره‌های غذا یا آشپزخانه‌های  محلی همراه دیگران غذایتان را میل کنید.

احتیاط کنید

باید بدانید زنی که تنها سفر می‎کند، برای دیگران بسیار جذاب است. هرکس که شما را تحسین کرد و به شما ابراز علاقه کرد، قلابل اطمینان نیست. همچنین خوب است پول و کارت اعتباری خود را یک جا نگذارید و دور از یکدیگر نگه دارید. مثلاً چه بهتر که در هر ساک یا چمدانتان هم غیر از کیف دستی‎تان، مقداری پول نگه دارید.

نگهداری پول در سفر

حرف آخر

از نظر نگارنده غیر از این توصیه‌ها مطلب مهم دیگری که لازم است برای زنان بازگو کنم این است که اطلاعاتی درباره مقصد سفر خود مبنی بر آداب و رسوم آن منطقه کسب کنید.

در برخی از کشورها اگر شما هنگام خرید چانه بزنید، به راحتی جنس‌شان را به شما نخواهند فروخت یا در برخی مناطق، اگر با دمپایی به سمت معابد گردشگری بروید، شما را راه نخواهند داد، و در برخی کلیساهای دیدنی، از ورود خانم‌ها بدون پوشش مناسب جلوگیری خواهد شد. پس با تحقیق کامل سفر کرده و لذتش را ببرید.

زنان گردشگر

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

خانه بهنام، بنای افسانه‌ای و خاص!

خانه بهنام یکی از خانه‌های تاریخی تبریز است که قدمت آن به اواخر دوره زندیه و اوایل دوره قا…