جهانگردی ، دیدنی های پرو

زیباترین جای دنیا، بهشتی در میان شن‌زارهای کویری

۱۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دهکده هواکاچینا، زیباترین جای دنیا، "واحه" است. به جاهای خوش آب و هوا در وسط بیابان که منبع آب طبیعی دارند، واحه می‌گویند.
زیباترین جای دنیا

روستای هواکاچینا در کشور پرو را دیده‌اید؟ هیجان انگیز و دل فریب است و حتماً می‌تواند در فهرست زیباترین جای دنیا قرار بگیرد. فکرش را بکنید، وسط یک دره که دورتادورش شن‌زارهای طبیعی قرار دارد، دهکده‌ای جذاب با دریاچه‌ای جذاب‌تر قرار گرفته است. این دهکده “هواکاچینا” است و یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری کشور پرو به شمار می‌رود. شوخی که نیست! یک نقطه سرسبز خوش آب و هوا، آن هم وسط صحرای بزرگ پرو!

زیباترین جای دنیا

دهکده هواکاچینا کجاست؟

در کشور پرو. حالا پرو کجااست؟ خیلی دور است! آن ور دنیا در قاره آمریکا. یعنی به صورت دقیق‌تر، کشور پرو در آمریکای جنوبی قرار دارد. نزدیک‌ترین شهر به دهکده هواکاچینا هم شهر “ایکا” است.

 درست است که خیلی دور است و شاید به همین آسانی و همین روزها نتوانید به آنجا سفر کنید. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید، همین الان با هم به پرو سفر می‌کنیم. پس لطفاً سر جای‌تان بنشینید و گوشی موبایل یا تبلت‌تان را محکم در دست بگیرید.

زیباترین جای دنیا

در دهکده هواکاچینا چه چیز خواهیم دید؟

یک روستای کوچک و جمع‎وجور، با صد نفر جمعیت، تعدادی درخت نخل، یک دریاچه جذاب با آبی خنک و تا دل‌تان بخواهد کویر و شن‌زار طلایی رنگ. هواکاچینا بهشت سافاری است. روی شن‎زارهای اطراف روستا می‌شود عکس یادگاری گرفت، دوید و غروب و طلوع خورشید را تماشا کرد. بازی نور و رنگ روی تپه‌های اطراف روستا خاطره‌ای دلفریب و شیرین خواهد بود. برای همین چیزهااست که گفته شده این دهکده می‌تواند زیباترین جای دنیا باشد.

زیباترین جای دنیا
زیباترین جای دنیا

نکات مهم در بازدید از دهکده هواکاچینای پرو

پرو کشور قهوه است. مردم این کشور بهتر از همه در دنیا می‌توانند قهوه دم کنند. قهوه بخورید و بخرید و سوغات بیاورید. به این دهکده هواکاچین و حتی هوچین هم می‌گویند. اسکی‎سواری روی ماسه و ریگ‎سواری با درشکه از تفریحات آدرنالین افزای این روستا به شمار می‌رود. همچنین شنا و قایق سواری تفریحی در دریاچه، از دیگر کارهای جذابی است که در سفر به این روستا می‌توانید انجام دهید. تماشای ستارگان و رصد آسمان‌ها چه با چشم مسلح و چه غیرمسلح، از بهترین کارهایی است که می‌توانید روی تپه‌های شنی اطراف روستا انجام دهید. مردم  محلی افسانه‌های جالبی درباره دریاچه و پری دریایی که در آن زندگی می‌کند، دارند. بد نیست اگر به داستان‌های آن‎ها گوش بدهید.

زیباترین جای دنیا

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

عجیب‌ترین رستوران‌های دنیا، جاذبه گردشگری متفاوت

رستوران رفتن یکی از تفریحات جذابی است که می‌توانید در سفر تجربه کنید. اگر از رستوران‌های ع…