خانه گردشگری باغ ارم؛ جای خوب سرونازهای دلبرانه (+ویدئو)

باغ ارم؛ جای خوب سرونازهای دلبرانه (+ویدئو)

۱۶
5
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بلندترین سروناز باغ ارم، 35 متر طول دارد. عجب معشوقه بلندبالای دلبری!
باغ ارم

باغ ارم یکی از دوست داشتنی‌ترین دیدنی‌های شیراز است. این باغ از زیباترین دیدنی‌های ایران هم به شمار می‌رود و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در همه سایت‌های جهانی گردشگری یا پوستر تورهای ایران، تصویری از این باغ دوست داشتنی قرار دارد. این باغ به داشتن سرونازهایش معروف است. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا سیر و سیاحتی در باغ رویایی ارم داشته باشیم.

باغ ارم

باغ ارم کجاست؟

باغ ارم با ۱۱ هکتار مساحت، در شیراز قرار دارد. شهری که به داشتن باغ‌های ایرانی مشهور است. این باغ به داشتن درخت سروناز معروف است. سروناز در ادبیات فارسی به معشوقه بالابلند و دلفریب اشاره می‌کند. این باغ، تا دل‌تان بخواهد از این معشوقه‌های بالابلندِ عشوه‌گرِ نقش‌باز دارد. یک ساختمان سه طبقه در مرکز باغ، استخری زیبا جلوی آن، یک موزه سنگ‌های زینتی و باغ گیاه‌شناسی، از دیدنی‌های باغ به شمار می‌رود.

باغ ارم

باغ سرونازهای مشهور شیراز، در واقع نمایشگاهی عالی از گل و گیاه از گوشه و کنار عالم است. همین آن را باصفا و دوست داشتنی کرده است. ساختمان سه طبقه اصلی باغ، قدمت تاریخی دارد. نقاشی‌های دیواری بی‌نظیر و کاشی‌کاری‌ دلفریبش، آن را به جایی دوست داشتنی برای عکاسی تبدیل کرده است.

باغ ارم

نکات مهم در بازدید از باغ

بازدید از باغ را در تعطیلات آخر هفته قرار ندهید. خود شیرازی‌ها هم آخر هفته به باغ می‌روند تا در هوای دلپذیر و چشم انداز جذابش خوش بگذرانند. بنابراین با جمعیت بیشتری رو‌به‌رو می‌شوید. در طول روزهای هفته و از صبح تا ۳ بعد از ظهر، بهترین چشم انداز و نور را برای لذت بردن و عکاسی در اختیار دارید. عکاسی از باغ و بناهای آن ایرادی ندارد. ولی اجازه استفاده از سه پایه را ندارید. باغ ارم در خیابان ارم قرار دارد. کمی پیاده‎روی در این خیابان، پیشنهاد ما به شما است. بازدید از دیگر جاذبه‌های شیراز، مثلاً بازار وکیل را هم در برنامه سفرتان بگنجانید. از نقش رستم هم دیدن کنید.

باغ ارم

تماشای ویدئوی باغ ارم را از دست ندهید

 

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ نفرین‌شده‌ای که حیوانات را سنگ می‌کند!

اتفاقاتی در این دریاچه رخ‌ داده است که ذهن هرکسی را درگیر می‌کند. همه می‌گویند رمز و رازی …