خانه گردشگری پارک بانوان ؛ ورود آقایان ممنوع

تهران گردی

پارک بانوان ؛ ورود آقایان ممنوع

۱۵
9
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پارک بانوان محیطی کاملاً زنانه دارد. می‌توانید با لباس‌های دلخواه‌تان در پارک گردش و ورزش کنید.
پارک بانوان

پارک بانوان جایی برای یک تفریح کاملاً زنانه است. یک مکان خوب برای اینکه یک روز با دوستان‌مان قرار بگذاریم، راحت و آسوده و ایمن خوش بگذرانیم و تا دل‌مان می‌خواهد بخندیم و ورزش کنیم. این پارک یکی از دیدنی‌های صرفاً زنانه پایتخت است. جایی که روی در آن با تابلوی “ورود آقایان ممنوع” مواجه می‌شوید. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا با هم بازدیدی کوتاه از پارک‌های زنانه تهران داشته باشیم.

ورود آقایان ممنوع

این جمله را روی در آرایشگاه‌ها یا سالن‌های ورزشی زنانه زیاد دیده‌اید. شاید دیدنش روی در ورودی یک پارک تعجب برانگیز باشد. حالا اگر بدانید “هیچ” موجود مذکری حق داخل شدن به این پارک را ندارد، تعجب‌تان بیشتر هم می‌شود. پارک بانوان مکانی فقط برای بانوان است. این نوع پارک‌ها از جاهای دیدنی شهرهای اسلامی هستند. در این نوع پارک‌ها از ورود هر پسر، برادر، نامزد، شوهر و پدر، جلوگیری می‌شود. در عوض بهترین جا برای دیدارهای دوستانه خانم‌ها با همدیگر به شمار می‌روند. حتی می‌توانید تولد فرزندتان را، به شرط اینکه پسر بزرگی نباشد، در این نوع پارک‌ها برگزار کنید و کلی خوش بگذرانید.

پارک مخصوص بانوان حتی در آمریکا

گروهی از خانم‌های مسلمان آمریکایی نخستین کسانی بودند که با فرستادن یک نامه سرگشاده به فدراسیون تربیت بدنی، خواستار مکانی اختصاصی برای ورزش و تفریح خود شدند. آنها توانستند پس از پیگیری‎های بسیار، امکانات برخی پارک‌ها را در روزهایی از هفته به خود و دیگر بانوان علاقه‎مند اختصاص دهند. پارک لینکولن یکی از این پارک‎هااست که روزهای سه شنبه از ورود آقایان به آن جلوگیری می‌شود تا خانم‌های مسلمان بتوانند آزادانه به سرگرمی‌های دلخواه خود بپردازند.

اولین پارک بانوان ایران

در ایران، بروجردی‌ها نخستین کسانی بودند که دریافتند شهر و بیشتر امکانات آن مردانه است و در میان شهرشان جای یک خلوت زنانه کم است. از این رو در حاشیه یک کوچه باغ باصفا، در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع، پارکی ساختند که تنها در اختیار بانوان قرار گرفت. امکاناتی مانند سالن بدن‎سازی، پیست اسکیت، زمین اسب دوانی، مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی، کتابخانه ویدئو کلوپ و سالن تنیس روی میز در آن برای تفریح و ورزش خانم‌ها فراهم آمده بود.

پارک بانوان

پارک بانوان در تهران

در تهران تا امروز ۴ پارک مخصوص بانوان افتتاح شده است. بهشت مادران، پردیس بانوان، بوستان نرگس و بوستان شهربانو. در مجموعه پارک جنگلی چیتگر هم بخشی را به خانم‌ها اختصاص داده‌اند که بوستان ریحانه نام دارد. در این مجموعه‌ها امکاناتی برای دوچرخه سواری و پیاده روی وجود دارد. سالن‌های ورزشی، استخر و سونا، آمفی تئاتر، مهدکودک و زمین بازی کودکان و… از دیگر امکاناتی است که در اختیار بانوان قرار می‌گیرد. البته نیازی نیست که حتماً از این امکانات استفاده کنید. می‌توانید هیچ کاری نکنید. فقط روی زیراندازتان بنشینید و از طبیعت و آفتاب و آرامش پارک استفاده کنید.

پارک بانوان

 • جزایر هالیگ

  جزایر فراموش شده دریای وادن

  درست در سواحل شمال غربی آلمان، در دریای شمالی وادن، سری ده تایی از جزایر کم ارتفاع و همسطح…
 • موزه جهانی فیفا

  از موزه فیفا دیدن کنید!

  موزه جهانی فیفا ( Fifa World Football Museum ) در اوایل سال 2016 افتتاح شده است. موزه‌ای ک…
 • جنگل ابر شاهرود

  سفر به بانک دارویی ایران

  جنگل ابر شاهرود یکی از معرو‌ف‌ترین و زیباترین جاذبه های توریستی طبیعی ایران به شمار می‌رود…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

جزایر فراموش شده دریای وادن

درست در سواحل شمال غربی آلمان، در دریای شمالی وادن، سری ده تایی از جزایر کم ارتفاع و همسطح…