ایرانگردی ، خوزستان

لب کارون ؛ فلافل بارون

۱۶
8
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فلافل فروشی‌های لشکرآباد اهواز، خیلی شیک و پرزرق و برق نیست، اما تا دل‌تان بخواهد صفا دارد. بوی اشتهابرانگیز فلافل، موسیقی بندری و نسیمی که از روی کارون می‌گذرد...
فلافل فروشی لشکرآباد

محله لشکرآباد اهواز خوشمزه‌ترین خیابان جنوب ایران است. بهترین فلافل های جهان، این غذای ساده اما محبوب را می‌توانید در محله لشکرآباد اهواز نوش جان کنید و مزه آن را تا ابد به خاطرتان بسپارید. به محله لشکرآباد ، بازار فلافل فروش‌ها هم می‌گویند. لشکرآباد در ساحل غربی رود کارون قرار دارد و یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری خوزستان به شمار می‌رود. حالا لطفاً یک موسیقی بندری برای خودتان پخش کنید. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا سفری جذاب به خوزستان  و بازار فلافل فروش‌های آن داشته باشیم. اگر هم هوس خوردن یک فلافل مرغوب به سرتان زده، سری به مجله آشپزی دلتا بزنید.

فلافل فروشی لشکرآباد
فلافل فروشی های لشکرآباد

در محله لشکرآباد چه خبر است؟

بازار فلافل فروش‌های اهواز مهم‌ترین مرکز “گردشگری غذا” در جنوب ایران به شمار می‌رود. بومیان این محدوده از عرب‌های خوزستان هستند و خوشمزه‌ترین فلافل های دنیا را درست می‌کنند. بوی خوش فلافل سرخ شده در روغن و سس‌های پر ادویه این محله چیزی نیست که هرگز از خاطره شما فراموش شود.

محله لشکرآباد جایی نیست که بتوانید در سفرتان به خوزستان از بازدیدش صرف نظر کنید. اگر خدای نکرده چنین کاری کنید، تا همیشه حسرتش روی دل‌تان می‌ماند. نشستن روی صندلی‌های ساده فلافل فروشی‌های این منطقه، گوش دادن به موسیقی بندری و تماشا کردن مردم محلی با لباس‌های سنتی در حاشیه رود کارون، تجربه منحصربه‌فردی برای شما خواهد بود.

فلافل فروشی لشکرآباد

چرا باید به محله لشکرآباد سفر کنیم؟

تجربه کردن ذائقه غذایی جایی که به آن سفر می‌کنیم، یکی از ارزشمندترین اتفاقات سفر است. اصلاً سفر می‌کنیم تا با غذاهای سنتی شهرها و کشورهای دیگر آشنا شویم. در این صورت دیدن زیبایی‌ها و مکان‌های دیدنی جایی که به آن سفر کرده‌ایم، بیشتر لذت‎بخش می‌شود. برای همین لازم است بازدید از بازار فلافل فروش‌های اهواز را نیز در برنامه سفرمان بگنجانیم. هم فال است و هم تماشا. حالا اگر بدانید همین جاذبه گردشگری، محله لشکرآباد را از نظر اجتماعی و اقتصادی تکان داده و تاثیر مثبتی روی آن گذاشته است، دیگر برای بازدید از آن درنگ نمی‌کنید. بومیان منطقه می‌گویند، به لطف استقبال گردشگران از این منطقه، خانه‌های محله کلی افزایش قیمت پیدا کرده‌اند و حالا میلیاردی شده‌اند.

نکات مهم در بازدید از محله لشکرآباد

غذاهای جنوبی تند هستند. اگر به فلفل و ادویه حساسیت دارید، به فروشنده اطلاع دهید تا برای شما سس بدون فلفل بریزد. همچنین در نظر داشته باشید که انواع دیگری از غذاهای سنتی جنوبی را می‌توانید در این بازار تجربه کنید. به جز فلافل، خوشمزه‌های دیگری مانند سمبوسه، کوپه و بامیه را هم می‌توانید سفارش دهید. وسط میدان محله لشکرآباد، مجسمه‌ای از ظروف قهوه خوری عربی قرار داده‌اند. اگر دیدید جایی قهوه عربی می‌فروشند، حتی یک ثانیه هم برای سفارش دادن آن تردید به خودتان راه ندهید. مراسم قهوه خوری عربی یکی از جذاب‌ترین تجربه‌های گردشگری در خوزستان است.

فروش قهوه  در لشکرآباد
دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دیدن این ییلاق را از دست ندهید

استان مازندران با کوه‌های سرسبز و انبوهی از جنگل‌هایی که در قلب خود جای داده است، دلبری خا…