جهانگردی ، جاهای دیدنی آمریکا

زیباترین جای دنیا ؛ این فتوشاپ نیست!

۱۴
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پارک ملی یلواستون دیدنی‌های زیادی دارد که هر کدام منحصر به فرد هستند. مثلاً خرس گریزلی یا گاومیش کوهان دار! همین‌ها آن را به زیباترین جای دنیا تبدیل کرده است.
زیباترین نقطه جهان

زیباترین جای دنیا کجااست؟ هرکس با توجه به علاقه مندی‌های خودش، به این سوال جواب می‌دهد. با این حال یکی از زیباترین جاهای جهان پارک ملی یلواستون در آمریکااست. جایی که از بس عجیب و رنگارنگ است، شبیه به پوسترهای فتوشاپی به نظر می‌رسد. حالا که به این راحتی‌ها نمی‌توانیم به آمریکا سفر کنیم، با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا با هم سفری مجازی به محدوده زیبای یلواستون داشته باشم.

پارک ملی یلواستون کجااست؟

در کشور آمریکا. پارک ملی یلواستون قدیمی‌ترین پارک ملی جهان به شمار می‌رود. این محدوده در ایالت وایومینگ، مونتانا و آیداهو قرار دارد. یعنی جایی بین این سه ایالت قرار گرفته است. دلیل شهرتش جلوه‌های زیبایی است که حاصل “زمین گرمایش” کره زمین هستند. یعنی پارک ملی یلواستون، روی یک محدوده آتشفشانی فعال قرار دارد. برای همین است که دیدنی‌های منحصر به فردی را در خودش جای داده است. شاید جالب باشد اگر بدانید کمترین درجه دمای پارک در زمستان تا منفی ۵۷ درجه سانتی گراد نیز پیش رفته است. یک محدوده آتشفشانی سرمایی!

زیباترین نقطه جهان

در پارک ملی یلواستون چه چیزهایی می‌بینیم؟

آب‌فشان های هیجان انگیز و چشمه‌های آب گرم یکی از دیدنی‌ترین چشم اندازهای این پارک هستند. دمای این چشمه‌ها بالا و نزدیک به نقطه جوش است. بنابراین هیچ موجود زنده‌ای نمی‌تواند در آن زندگی کند. ارتفاع آب‌فشان‌ها حتی تا ۵۰ متر هم می‌رسد. اگر روزی روزگاری گذرتان به آن‎جا افتاد، مراقب فاصله خودتان تا آب‌فشان باشید. قرار نیست که کار دست خودتان بدهید و با سر و صورت سوخته به خانه برگردید!

دره بزرگ هم از دیگر دیدنی‌های پارک ملی یلواستون به شمار می‌رود. گرچه عمق این دره به اندازه گرند کانیون نیست، با این حال جذابیت‌های زیادی برای هیجان طلب‌ها دارد. آبشار یلواستون نیز یکی از دیدنی‌های جذاب آن محدوده است.

زیباترین نقطه جهان

دریاچه یلواستون نیز بسیار زیبااست و آدم را به یاد دریاچه اوان خودمان می‌اندازد. کنار دریاچه دهکده زیبایی وجود دارد که هارمونی خاصی با طبیعت اطراف ایجاد کرده است. دشت لامار نیز از دیگر جاهای دیدنی پارک ملی یلواستون است. این دشت، خانه حیوانات و جانوران بومی پارک ملی است. حیات وحش واقعی را می‌توانید در این پارک ببینید. مثلاً ماهی گرفتن خرس‌های قهوه‌ای یا حمله دسته جمعی گله گرگ‌ها به بوفالوهای بی‌نوا!

همه این موارد و خیلی بیشتر از آن، باعث شده پارک ملی یلواستون زیباترین جای دنیا شناخته شود. جایی که رفتن به آن احتمالاً متفاوت‌ترین خاطره سفر هر فردی خواهد شد.

دانلود اپلیکیشن
 • جاذبه های گردشگری لاهیجان

  لاهیجان، عروس شهرهای گیلان

  لاهیجان یکی از شهرهای قدیمی ایران است، شهری زیبا و دیدنی با طبیعتی چشمگیر و تاریخی غنی که …
 • کوچه رنگی تهران کجاست

  کوچه رنگی تهران کجاست؟

  رنگ‌آمیزی خلاقانه و نوآورانه کوی و برزن، فرصتی برای خلق اتمسفر شاد زیستن برای شهروندان است…
 • کشور کانگوروها را بهتر بشناسید

  همچنین بخوانید: جزیره مرگباری که ورود به آن ممنوع است! وحشتناک‌ترین موزه‌های دنیا چه وسایل…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

لاهیجان، عروس شهرهای گیلان

لاهیجان یکی از شهرهای قدیمی ایران است، شهری زیبا و دیدنی با طبیعتی چشمگیر و تاریخی غنی که …