جهانگردی ، جاهای دیدنی چین

با رقیب رنگارنگ دیوار چین آشنا شوید

۱۲
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دیوار چین مشهورترین جاذبه دیدنی این کشور به شمار می‌رود. با این حال مزارع پلکانی رنگارنگ چین، این روزها به شدت مورد استقبال جهانگردان قرار گرفته‌ است.
رقیب دیوار چین

فکر می‌کنید دیوار چین جذاب‌ترین دیدنی این کشور است؟ با ما همراه باشید تا به شما پدیده‌ای دیدنی‌تر در این کشور معرفی کنیم. پدیده‌ای که از بس زیبااست، دهان بینندگاش را به تحسین باز می‌دارد.

مزارع پلکانی برنج یوآن یانگ در چین شبیه به تابلوی نقاشی است. رنگارنگ، اعجاب انگیز و تحسین برانگیز! این مزارع در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. یعنی رقیب سرسختی برای گردشگری دیوار چین به شمار می‌رود. گفته می‌شود منحنی‌های این مزارع زیباترین منحنی‌های کره زمین هستند. سفر به یکی از جذاب‌ترین نقاط دنیا را با مجله گردشگری دلتا از دست ندهید.

مزارع برنچ پلکانی، رقیب دیوار چین

مزرعه پلکانی یعنی چه؟

وقتی مزرعه روی زمین شیب‌دار، مثلاً سطح یک تپه قرار گرفته باشد، به ناچار آن را به صورت پله‎پله در می‌آورند. به چنین مزارعی پلکانی می‌گویند. در همین گیلان و مازندران خودمان هم شالیزارهای پلکانی داریم. نمونه منحصر به فرد مزارع پلکانی در چین است. جایی بین مرز تایوان و چین، بهترین نمونه‌های مزارع پلکانی قرار گرفته است. این مزارع از بس زیبا هستند، در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است. در مزارع یوآن یانگ، بیشتر از هر چیز برنج کاشته می‌شود.

رقیب دیوار چین

مزارع برنج پلکانی کجاست؟

مزارع برنج پلکانی در استان یوآن یانگ چین قرار دارند. وسعت‌شان حدود ۱۱۳ کیلومتر مربع است و تنها شگفتی خلق شده توسط انسان هستند که تنها با تغییر فرم زمین ایجاد شده‌اند. به مزراع پلکانی، “مزرعه تراسی” هم می‌گویند. با اینکه ممکن است هرگز گذرتان به آن حوالی نیفتد، با این حال بد نیست اگر بدانید بهترین زمان بازدید از این مزارع وقتی است که پر از آب هستند. یعنی حدود اسفند و فروردین.

رقیب دیوار چین

نکات جالب درباره مزارع پلکانی برنج

مزارع پلکانی در هر فصل از سال دیدنی هستند. بامزه اینکه در هر فصل از سال رنگ متفاوتی دارند. بسته به اینکه برنج در کدام مرحله از رویش قرار دارد، رنگ مزرعه‌ها متفاوت می‌شود. از طلایی گرفته تا طیف سبز و حتی صورتی! سفر به این مزارع شبیه این است که دری جادویی باز شده و شما وارد جعبه مداد رنگی شده‌اید. برای بازدید از مزارع باید پول بدهید. در واقع کشاورزان از گردشگران پول می‌گیرند تا اجازه دهند از مزرعه شان بازدید کنند.

رقیب دیوار چین

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

طبیعتی شگفت‌انگیز در تنگه کافرین ایلام

برای لذت بردن از زیبایی‌های تنگه کافرین قایقی منتظر شماست تا سوار آن شوید و با پیمودن مسیر…