دیدنی ‌های دبی ؛ زیبا و رویایی در همین نزدیکی

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جزیره پالم جمیرا یکی از دیدنی های دبی است و هشتمین عجایب جهان به شمار می‌رود. مسجد جمیرا هم در این جزیره قرار دارد. غروب آفتاب را در پس زمینه دریا و مسجد جمیرا از دست ندهید.
دیدنی های دبی

دیدنی های دبی هر ساله تعداد زیادی ایرانی را به سوی امارات عربی می‌کشاند. این همه کشش حتماً دلیلی دارد. دلیلش جذابیت زیاد این شهر است. اماراتی‌ها دوست دارند همیشه “ترین” باشند. مثلاً بلندترین برج دنیا در دبی است. بزرگ‎ترین مراکز خرید دنیا نیز در این شهر قرار دارد. همین‌ها برای گردشگران جذاب است. آنها را متقاعد می‌کند میلیون‌ها تومان پول خرج کنند و راهی دبی شوند. در دبی می‌توانید حسابی خوش بگذرانید. استراحت و خرید کنید. سفر به دبی تقریباً سفری لوکس و گران تلقی می‌شود. اما ارزشش را دارد. در دبی با پدیده‌هایی روبه‌رو می‌شوید که در دنیا نظیر ندارد.

جزیره مصنوعی آن هم وسط آب

جزیره مصنوعی پالم جمیرا یکی از دیدنی های دبی است. این جزیره را درون آب ساخته‌اند. از بالا شبیه به درخت نخل است. هتل‌های لوکس، ویلاهای زیبا، تفریحات آبی و کلی مراکز خرید دارد. کافه و رستوران‌های بی‌شماری در جزیره وجود دارد که نمی‌گذارد نگران گرسنگی شوید. گفته می‌شود جزیره پالم جمیرا هشتمین عجایب جهان است. مسجد جمیرا هم در این جزیره قرار دارد. غروب آفتاب را در پس زمینه دریا و مسجد جمیرا از دست ندهید.

دیدنی های دبی

خانه شیخ سعید

خانه شیخ سعید آل مکتوم یکی از دیدنی‌های دبی است. در واقع این خانه، منزل پدربزرگ امیر کنونی است. این خانه در محدوده‌ای به نام کریک دبی قرار دارد. بسیار به خانه‌های ایرانی نواحی کویری شبیه است. از آهک و ساروج و به سبک گودال باغچه ساخته شده است. کلی اشیای موزه‌ای مثل تمبر و سکه و اسناد تاریخی در این خانه نگهداری می‌شود. خانه چیزی حدود ۱۴۰ سال قدمت دارد.

پارک خور، پارکی برای همه

پارک خور یکی از بهترین پارک‌های دبی است. برای همه اعضای خانواده برنامه دارد. با هر جنسیت و سن و سالی می‌توانید در پارک خور وقت بگذرانید و به شما خوش بگذرد. می‌توانید در مکان‌های از پیش تعیین شده کباب درست کنید. در اسکله ماهیگیری را تجربه کنید. در مسیر پیاده‌روی و دوچرخه سواری ورزش کنید. پارک بچه‌ها، شهر بچه‌ها و موزه بچه‌ها و همین‌طور سرزمین عجایب هم در این پارک قرار دارد. پارک خور یک آمفی تئاتر بزرگ دارد. در موقعیت‌های خاص و روزهای جشن، در این آمفی تئاتر کنسرت برگزار می‌کنند. آن هم به صورت مجانی. امیدوار باشید در یکی از این جشن‌ها گذرتان به پارک خور بیفتد.

مراکز خرید

خرید، قدرتمندترین انگیزه برای سفر به دبی است. مراکز خرید دبی وسوسه کننده هستند. برترین برندهای دنیا در این مراکز خرید شعبه دارند. به دبی “مرکز خرید خاورمیانه” می‌گویند. بیش از ۷۰ مرکز خرید بزرگ دارد. دبی مال هم بزرگ‎ترین مرکز خرید دنیااست. به اندازه‌ای ویترین و سرگرمی دارد که می‌توانید یک هفته در آن بمانید. خسته هم نشوید. مرکز خرید وافی دبی، ابن بطوطه و سیتی سنتر دیره هم مراکز خرید خوبی هستند. آنها را هم در نظر داشته باشید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

کوچک‌ترین کشورهای جهان کدام‌اند؟

کشورهایی در دنیا وجود دارند که بسیار کوچک هستند. همچنین این کشورها موقعیت‌های جغرافیایی خا…