خانه گزارش های ملکی تازه های فناوری ربات انسان نما ؛ مامور جدید اداره پست

ربات انسان نما ؛ مامور جدید اداره پست

۱
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تکنولوژی در عصر حاضر همه شئون زندگی انسان را در بر گرفته و شرکت‌های بزرگ در رقابتی نزدیک در صدد نیازسازی برای محصولات و وارد کردن آنها به بازار هستند. یکی از جدیدترین اقدامات در این زمینه ساخت ربات انسان نما برای اداره پست است که در بهره‌وری و سرعت ارسال محصولات نقش موثری دارد.
ربات انسان نما

دیجیت نام رباتی است که در اداره پست مسئولیت ارائه مرسولات پستی را تا جلوی در منزل به عهده دارد. این ربات انسان نما که در خدمت سرویس پست آمریکا قرار گرفته است، می تواند بسته‌های پستی با وزن ۱۸ کیلوگرم را هم حمل کند.

سرویس پستی آمریکا در سال گذشته موفق به ارسال بیش از ۶ میلیون مرسوله به خانواده‌های آمریکایی شد. این میزان دو برابر مرسولات پستی در ۱۰ سال گذشته است.

روبات دو پای فورد برای حمل و نقل پستی

شرکت فورد در فرایند ساخت این ربات با شرکت Agility Robotics همکاری داشته است.

این ربات مانند انسان با دو پا طراحی و با شناسانی موانع، به راحتی از روی آنها رد شده یا مانند انسان روی آن قدم می‌گذارد.

از آنجا که آینده حمل و نقل در جهان در حال تغییر است و حمل و نقل خودران‌ها چشم اندازی بزرگ در آینده دارد، شرکت فورد برای رساندن محموله‌های پستی از خودروهای حامل تا در منازل تمهیداتی اندیشیده است.

روبات دو پای فورد برای حمل و نقل پستی

هنگامی که ماشین اداره پست برای رساندن محموله به در خانه شما بیاید، برای تحویل محموله پستی به صاحبش همچنان به یک نیروی انسانی نیاز است. در اینجا دیجیت، ربات دوپای شرکت فورد فعال شده و بسته پستی را از پله‌ها بالا آورده و تحویل می‌دهد.

ربات دو پای فورد می‌تواند بسته‌های سبک ۱۸ کیلوگرمی را به راحتی جابه‌جا کند. این ربات به راحتی از پله‌ها بالا و پایین رفته و به آسانی و بدون از دست رفتن تعادل روی زمین‌های ناهموار حرکت می‌کند.

روبات دو پای فورد برای حمل و نقل پستی

دیجیت ربات انسان نمای هوشمند

اگرچه “دیجیت” مجهز به حسگرهای “لیدار” (LiDAR) و دوربین‌های استریو برای حرکت بهتر است، اما از اطلاعات نقشه‌برداری که توسط  خودروی شرکت پست جمع‌آوری و به صورت بی‌سیم به آن فرستاده می‌شود نیز استفاده می‌کند.

اگر “دیجیت” با یک مانع غیر منتظره مواجه شود، به وسیله نقلیه پیام هشدار ارسال می‌کند تا یک راه حل پیدا شود. روبات دو پای فورد برای حمل و نقل پستی

برای انتقال بهتر، دست و پای دیجیت جمع شده تا فضای کمتری را در خودروی حمل و نقل پست اشغال کند.

منبع: تابناک باتو

بیشتر ببینید در تازه های فناوری

همچنین بخوانید

تولید حشره رباتیک انعطاف پذیر

حشره رباتیکی مقاوم به ضربه با توانی پنج برابر وزن خود طراحی شده است که کمک بزرگی در پیشرفت…