ربات انسان نما، مامور جدید اداره پست!

۶
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تکنولوژی در عصر حاضر همه جهات زندگی انسان را در بر گرفته است و شرکت‌های بزرگ در رقابتی نزدیک برای تولید محصولات هوشمند و وارد کردن آن‌ها به بازار هستند.
ربات انسان نما

یکی از جدیدترین اقدامات در زمینه تکنولوژی و فناوری ساخت ربات انسان نما برای اداره پست است که در بهره‌وری و سرعت ارسال محصولات نقش موثری دارد. در این نوشتار از مجله دلتا شما را با این ربات آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.

ربات جدید انسان نما، مامور اداره پست

دیجیت نام رباتی است که در اداره پست مسئولیت ارائه مرسولات پستی را تا جلوی درب منزل به عهده دارد. این ربات انسان نما که در خدمت سرویس پست آمریکا قرار گرفته است، می‌تواند بسته‌های پستی با وزن ۱۸ کیلوگرم را هم حمل کند.
سرویس پستی آمریکا در سال گذشته موفق به ارسال بیش از ۶ میلیون مرسوله به خانواده‌های آمریکایی شد. این میزان دو برابر مرسولات پستی در ۱۰ سال گذشته است.

روبات دو پای فورد برای حمل و نقل پستی

شرکت فورد در فرایند ساخت این ربات با شرکت Agility Robotics همکاری داشته است. این ربات مانند انسان با دو پا طراحی شده است و با شناسانی موانع، به راحتی از روی آن‌ها رد شده یا مانند انسان روی آن قدم می‌گذارد. از آنجا که آینده حمل و نقل در جهان در حال تغییر است و حمل و نقل خودران‌ها چشم‌اندازی بزرگ در آینده دارد، شرکت فورد برای رساندن محموله‌های پستی از خودروهای حامل تا درب منازل تمهیداتی اندیشیده است.

روبات دو پای فورد برای حمل و نقل پستی

هنگامی که ماشین اداره پست برای رساندن محموله به در خانه شما بیاید، برای تحویل محموله پستی به صاحبش همچنان به یک نیروی انسانی نیاز است. در اینجا دیجیت، ربات دوپای شرکت فورد فعال شده و بسته پستی را از پله‌ها بالا آورده و تحویل می‌دهد. ربات دو پای فورد می‌تواند بسته‌های سبک ۱۸ کیلوگرمی را به راحتی جابه‌جا کند. این ربات به راحتی از پله‌ها بالا و پایین رفته و به آسانی و بدون از دست رفتن تعادل روی زمین‌های ناهموار حرکت می‌کند.

روبات دو پای فورد برای حمل و نقل پستی

حمل و نقل ربات

اگرچه دیجیت مجهز به حسگرهای “لیدار” (LiDAR) و دوربین‌های استریو برای حرکت بهتر است، اما از اطلاعات نقشه‌برداری که توسط  خودروی شرکت پست جمع‌آوری و به‌صورت بی‌سیم به آن فرستاده می‌شود نیز استفاده می‌کند.
اگر دیجیت با یک مانع غیر منتظره مواجه شود، به وسیله نقلیه پیام هشدار ارسال می‌کند تا یک راه حل پیدا شود. برای انتقال بهتر، دست و پای دیجیت جمع می‌شود تا فضای کمتری را در خودروی حمل و نقل پست اشغال کند.

 پیشنهاد مطالعه: مطلب خودروهای هوشمند را بیشتر بشناسیم را در مجله دلتا بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

این موجودات نامیرا رویای بشر را زندگی می‌کنند

در جهان موجوداتی وجود دارند که هیچوقت نمی‌میرند و موجودات دیگری که فرآیند پیری و مرگ در آن…