عکس پروفایل‌ تان، خبر می‌ دهد از سر درون

۲
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
نتایج تحقیقی که در مجله INC منتشر شده نشان می‌دهد که عکس پروفایل شما رازهایی را در مورد شما برملا می‌کند که شاید خودتان هم تاکنون به آن فکر نکرده‌اید.
عکس پروفایل
یک حقیقت جالب در مورد تشخیص شخصیت از روی عکس پروفایل شبکه‌های اجتماعی این است که از نظر علمی افراد با یک نگاه اجمالی به عکس پروفایل سایرین، شخصیت همدیگر را تجزیه و تحلیل و ارزیابی می‌کنند. یکی از دلایل علمی این امر این است که نخستین نتیجه‌‌گیری معمولا بسیار مهم و پایدار است.
مطابق نتایج تحقیقی که در پایگاه (INC) منتشر شده است، ما حتی لازم نیست کسی را از نزدیک ملاقات کنیم تا بتوانیم شخصیت او را ارزیابی کنیم.
براساس این تحقیق بررسی شخصیت افراد برپایه عکس پروفایل به  پنج دسته  راستگو و با وجدان، صریح و صادق، درونگرا-برونگرا، مهربان و خوش‌مشرب و نهایتاً شخصیت «روان رنجور خو» تقسیم می‌شود.

۱- راستگو و با وجدان

افراد راستگو و با وجدان برای عکس پروفایل شبکه‌های اجتماعی بیشتر از عکس‌های طبیعی‌تر، رنگارنگ و شادتر استفاده می‌کنند. این افراد معمولا احساسات خود را بیشتر از سایر تیپ‌های شخصیتی بروز می‌دهند.

۲- صریح و صادق

تشخیص شخصیت از روی عکس پروفایل شبکه‌های اجتماعی در مورد کسانی که رک‌گو و صادق هستند یک ویژگی بارز دارد، این افراد معمولا عکس‌های جدی‌تر نسبت به سایر تیپ‌های شخصیتی برای پروفایل خود انتخاب می‌کنند. این عکس‌ها معمولا دارای کنتراست بیشتری هستند و معمولا دارای ابعاد هنری و غیر معمول‌تر هستند.

عکش پروفایل شاد

اگر بیشتر قاب تصویر را چهره فرد پوشانده باشند این مسئله خود نشان‌دهنده صداقت و رک‌گویی بیشتر است.

۳- برونگرا و درونگرا

برای تشخیص شخصیت از روی عکس پروفایل شبکه‌های اجتماعی در مورد افراد برونگرا تقریبا مسئله عجیب و شگفت‌انگیزی وجود ندارد. در عکس پروفایل افراد برونگرا معمولا بیش از یک نفر وجود دارند و شخص توسط فرد یا افرادی احاطه شده است. عکس‌های پروفایل افراد برونگرا معمولا شاد و رنگی است و فرد عموما لبخند بر لب دارد.

اما  افراد درونگرا معمولا از گذاشتن عکس خودشان به عنوان پروفایل در شبکه‌های اجتماعی پرهیز می‌کنند و ترجیح می‌دهند عکس‌هایی از منظره‌های زیبا و شگفتی‌های طبیعت یا حتی یک پروفایل خالی بدون عکس بگذارند. اگر چه این نوع عکس‌ها معمولا شامل حال افرادی که موقعیت اجتماعی مهمی دارند و نمی‌خواهند چندان در فضای مجازی شناخته شده باشند یا خانم‌های متاهل که همسران سخت‌گیر دارند هم صادق است. افراد درونگرا معمولا علاقه‌ای به جلب توجه ندارند و سرشان به کار خودشان گرم است.

۴- نگران ها یا روان رنجورها

ابتدا بهتر است کمی در مورد ویژگی‌های شخصیتی «روان رنجور ها» صحبت کنیم. این افراد معمولا دچار ترس، اضطراب، نگرانی، استرس هستند. این افراد معمولا از عهده مشکلات زندگی به سختی برمی‌آیند، نسبت به آن‌ها آگاه هستند اما قدرت تصمیم‌گیری ندارد. فرد روان رنجور معمولا اوضاع عادی را تهدید آمیز می‌بیند و ناامیدی‌های کوچک را  شکست‌های بزرگ تعبیر می‌کند.

اگر بخواهیم در مورد تشخیص شخصیت از روی عکس پروفایل شبکه‌های اجتماعی این افراد صحبت کنیم باید بگوییم که معمولا یک عکس ساده با کمترین میزان رنگ و لعاب یا یک عکس نیمرخ مبهم است. هر چه میزان این اختلال در فرد بیشتر باشد امکان این‌که عکس پروفایل، یک عکس‌نوشته بدون تصویر و تصویری مبهم و پنهان از چهره باشد بیشتر است.

عکس پروفایل غمگین

۵-مهربان و خوش‌مشرب

افراد مهربان و خوش‌مشرب لزوما بهترین عکاسان دنیا نیستند به همین دلیل همیشه قرار نیست عکس‌های حرفه‌ای پر از رنگ و لبخند باشند. افراد مهربان و خوش‌مشرب معمولا (نه همیشه) ممکن است عکس‌های نسبتا ضعیفی روی پروفایل شبکه‌های اجتماعی خود داشته باشند، اما حتی این عکس‌های بی‌کیفیت هم پر از لبخند، با تصاویر روشن و پر جنب و جوش است.

بیشتر بخوانید:

کدام دسته از کارمندان موفق‌ترند، چاپلوس‌ها یا متخصص‌ها؟

زبان بدن ، سرِ سبز می‌دهد برباد!

میلیونرهای خودساخته این کارها را متفاوت انجام می‌دهند

۸ کلمه کاربردی برای موفقیت در مذاکره

برای دیدین مطالب مرتبط صفحه گوناگون مجله دلتا را ببینید.

۲ دیدگاه

 1. ابراهیمی

  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۲:۴۲ ب٫ظ

  نکات جالبی بیان شده بود

  پاسخ

 2. بیگدلی

  ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ در ۱۱:۳۵ ق٫ظ

  سپاسگذارم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در یادداشت روز

همچنین بخوانید

خواص معجزه‌آسای ارده برای لاغری

از مهمترین خواص ارده برای لاغری، کاهش اشتها است. متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند، افراد برای ک…