تب معاملات مسکن اندکی فروکش کرده است

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تب معاملات مسکن اندکی فروکش کرده است

مقایسه میان قیمت‌های قطعی و پیشنهادی آپارتمان‌های میان‌متراژ که مقصد بسیاری از خانه‌اولی‌ها به‌شمار می‌رود، حاکی است که انتظار افزایش قیمت در اواخر آبان‌ماه رو به کاهش گذاشته ؛ طوری که در تعدادی قابل‌توجه از آگهی ‌ها، قیمت پیشنهادی مالکان به قیمت قطعی معاملات نزدیک شده است.

سازنده‌ها و مالکان امسال به دو گروه تقسیم‌ می شوند: عده‌ای در فصل تابستان قیمت پیشنهادی خود را افزایش داده اند و عده‌ای نیز بعد ازانجام شدن معامله درفصل گذشته، تصمیم گرفته اند قیمت پیشنهادی را درپاییز افزایش دهند.

عده دیگری هم هستند که  به سبب افزایش قیمت در آستانه نوروز ۹۶ و به تعویق افتادن فروش ملک آنها تا تابستان، امکان افزایش قیمت نداشتند و با توجه به زمان زیادی که در انتظار فروش ملک سپری کرده اند، می‌دانستند که بازارمسکن کنونی دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد.

این گروه نیز پس از سپری شدن فصل تابستان و ورود به پاییز که روزهای کم ‌رونق‌ بازار مسکن به ‌شمار می‌روند، تصمیم به افزایش قیمت گرفتند.

آنها بعد از اینکه موفق شدند در تابستان امسال املاک خود را بفروشند، دیگر به قیمت‌های عرف منطقه در آخرین معاملات قانع نیستند و به همین سبب در ابتدای پاییز قیمت‌های پیشنهادی را افزایش داده اند.

مقایسه میان قیمت‌های پیشنهادی و قطعی در گروه آپارتمان‌های میان‌متراژ منطقه پنج که رتبه پرمعامله‌ ترین منطقه تهران را درماه‌های اخیر به خود اختصاص داده است، حاکی است که فروشندگان ملک در یکی دو هفته اخیردیگر منتظر افزایش قیمت پاییزی مسکن نیستند.

به ‌نظر می‌رسد با توجه به کاهش نسبی معاملات در مهر و احتمالا آبان‌ ماه و کاهش دمای معاملات مسکن در هفته‌های اخیر، فروشندگان به این باور رسیده‌اند که بازار مسکن کشش افزایش قیمت را ندارد و اکنون به تشخیص خود عمل می‌کنند؛ طوری که بسیاری از واحد ‌های مسکونی مصرفی تازه در بازار مسکن با قیمت‌های نزدیک به معاملات مهرماه آگهی شده‌اند/دنیای اقتصاد

دانلود اپلیکیشن
 • جدیدترین پیش بینی قیمت مسکن

  پیش‌بینی قیمت مسکن در سال ۹۹

  در شرایطی پیش‌بینی کارشناسان از قیمت مسکن بر کاهش آن در هفته‌های آتی دلالت دارد که حتی در …
 • پیش فروش مسکن ملی

  پیش فروش مسکن ملی در شهرهای جدید

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش فروش واحدهای مسکن ملی که به شیوه مشارکتی احداث می…
 • قیمت مسکن تهران اسفند 98

  رکورد قیمت مسکن در تهران

  روند صعودی قیمت مسکن در شهر تهران که از آذر ماه ۹۸ آغاز شده بود در اسفندماه نیز حتی با وجو…
بیشتر ببینید در اخبار مسکن

همچنین بخوانید

باغرود نیشابور، بهشت دره های بینالود

باغرود نیشابور از مراکز گردشگری طبیعی نیشابور است و در ۱۲ کیلومتری شمال این شهر قرار دارد.…