این دروازه بارزترین نماد ایستادگی در مقابل دیکتاتوری جهانی است

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دروازه‌ای که قرن‌ها پیش به دستور پادشاه ویلیام ساخته شد ولی امروزه به نمادی از ایستادگی در مقابل ظلم و دیکتاتوری می‌شود.
دروازه براندنبورگ برلین

همه کشورها در هر شهرشان یک جاذبه تاریخی منحصربه‌فرد دارند که به نماد آن شهر تبدیل شده است، دروازه براندنبورگ برلین یکی از این نمادهای برجسته در شهر برلین است. مجله گردشگری دلتا در این مقاله سفری به آلمان داشته است، با ما همراه شوید.

چرا باید به دیدن دروازه براندنبورگ آلمان رفت؟

دروازه براندنبورگ برلین یکی از نمادهای برجسته و تاریخی شهر برلین در آلمان است. این دروازه یکی از معروف‌ترین میدان‌های شهر برلین است و به‌عنوان ورودی اصلی به منطقه تاریخی برلین شناخته می‌شود. این دروازه در قسمت غربی شهر و در تقاطع دو خیابان ابرت و اونتر دن لیندن واقع شده است. از میان دروازه‌های متعدد برلین در زمان قدیم، تنها دروازه براندنبورگ باقی‌مانده است. ساخت این دروازه به قرن هجده میلادی برمی‌گردد.

الهه ویکتوریا

ویژگی‌های دروازه براندنبورگ برلین

طراحی و معماری

دروازه براندنبورگ برلین دارای یک طرح معماری بزرگ با ستون‌ها، سنگ‌های مرمر و مجسمه‌های کلاسیک با الهام از مجسمه‌های یونانی است. این گذرگاه از پنج  طاق تشکیل شده است که طاق مرکزی برای عبور وسایل نقلیه و طاق‌های جانبی برای عبور عابران پیاده است.

اهمیت تاریخی

این دروازه در تمام طول عمر خود شاهد وقایع تاریخی مهمی بوده است. در ابتدا در قرن هجدهم به‌عنوان نماد صلح و اتحاد ساخته شده است. بعدها در طول تقسیم برلین در جنگ سرد به نماد ایستادگی و مقاومت و در نهایت به نماد اتحاد مجدد آلمان تبدیل شد.

نماد تاریخی

مجسمه کوادریگا

در بالای دروازه براندنبورگ مجسمه کوادریگا قرار دارد که الهه پیروزی را سوار بر ارابه‌ای که توسط چهار اسب کشیده شده است به تصویر می‌کشد. این مجسمه در ابتدا توسط کارل گوتهارد لانگانس طراحی شد و بعد از آن که در طول جنگ جهانی دوم به‌شدت آسیب دید؛ ولی دوباره بازسازی شد.

نماد وحدت

دروازه براندنبورگ برلین که در زبان آلمانی براندنبرگر تور خوانده می‌شود، نماد اتحاد مجدد آلمان است. پس از فروپاشی دیوار برلین در سال ۱۹۸۹، این دروازه نیز به نمادی قدرتمند از امید و آشتی برای مردم آلمان تبدیل شد.

نماد وحدت

نورپردازی در شب

دروازه براندنبورگ در شب به زیبایی نورپردازی می‌شود و منظره‌ای فریبنده ایجاد می‌کند. نورهای رنگارنگ جزئیات معماری آن را برجسته می‌کند و آن را به‌ویژه در مناسبت‌ها و جشنواره‌ها جذاب‌تر می‌کند.

نقطه عطف فرهنگی

براندنبرگر تور نه‌تنها یک بنای تاریخی بلکه یک نقطه عطف فرهنگی نیز هست. این دروازه به‌عنوان مکانی برای رویدادهای مختلف فرهنگی و سیاسی از جمله سخنرانی‌ها، راهپیمایی‌ها و جشن‌ها عمل کرده است.

Brandenburger Tor یکی از جاذبه‌های دیدنی در برلین است که ترکیبی از اهمیت تاریخی، زیبایی معماری و برجستگی فرهنگی را به دنیا نشان می‌دهد.

نمای شهر برلین

پیشنهاد مطالعه: چه رازی در پشت این گورستان عجیب تهران نهفته است؟ مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

۴ مورد از جاهای دیدنی ماسوله که کمتر درباره آن‌ها نشیده‌اید

خانه‌های پلکانی و بالکن‌های مزین به گل‌های شمعدانی و روستایی که در بین کوه‌ها و جنگل‌های س…