با ۶ روش کم‌هزینه خانه خود را گرم کنید

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آیا در خانه با وجود اینکه درب‌ها و پنجره‌ها را خوب بسته‌اید، احساس سرما می‌کنید؟
عایق کردن درب و پنجره

با آمدن فصل سرد آماده‌شدن برای جلوگیری از ورود سرما به فضای داخلی ضروری است و باید روش‌هایی برای عایق کردن درب و پنجره اجرا کرد. در این صورت است که در مصرف انرژی صرفه‌جویی شده و هدررفت گرما کاهش می‌یابد. اگر این‌گونه است زمان آن رسیده روش‌هایی خانگی را به کار ببرید که از خروج و ورود سرما به فضای داخلی جلوگیری شود. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا با روش‌های عایق کردن درب و پنجره آشنا می‌شوید.

عایق کردن درب و پنجره، پوشاندن درز درب و پنجره

یکی از راه‌های ورود سرما به داخل درزهای پنجره و درب خانه است. موردی که در مورد درب وجود دارد و موجب نگرانی می‌شود، این است که درب به علت اینکه در آستانه ورود و خروج قرار داشته و باز و بسته می‌شود، سرمای زیادی از این طریق را وارد فضای داخلی خانه می‌کند. از مواد مخصوص پلاستیکی استفاده کنید تا درزهای باز کنار درب و پنجره را پر کند. درزگیرهای وینیل و رزینی بادوام هستند و هزینه زیادی ندارند و در پایان فصل سرد به‌سادگی می‌توان آن‌ها را حذف کرد.

عایق کردن درب و پنجره با فوم‌های درزگیر

خانه‌هایی که پنجره‌های قدیمی دارند، اغلب با مشکل ورود سرما روبرو هستند. برای اینکه از ورود هوای سرد به داخل خانه جلوگیری کنید، از فوم‌های درزگیر استفاده کنید و آن را در چهار طرف پنجره نصب کنید. زمانی که از فوم استفاده می‌کنید، به علت ویژگی فشرده‌شدن می‌تواند قسمت درز پنجره را به‌خوبی پرکرده و آن را همچنان بسته و قفل نگه دارد.

پوشاندن درز درب و پنجره

عایق کردن درب و پنجره، قراردادن شی پشت درب و پنجره

روش دیگری که برای عایق کردن درب و پنجره وجود دارد، این است که شی پارچه‌ای و توپری را در پایین درب و پنجره قرار دهید. می‌توانید از نوعی که حالت دکوراتیو داشته باشد استفاده کنید؛ ولی این شی از ورود هوا از درز پنجره و درب به داخل جلوگیری می‌کند. این روش به دلیل اینکه نصب نمی‌شود، با آمدن گرما به‌سادگی می‌تواند حذف شود.

عایق کردن درب و پنجره، قراردادن شی پشت درب و پنجره
عایق کردن درب و پنجره، پرده دولایه و چندلایه

یک روش ساده برای جلوگیری از ورود سرما از طریق پنجره  این است که از پرده دولایه یا چندلایه استفاده کنید. تنها کافی است یک‌لایه پارچه به زیر پرده‌ای که در حال حاضر نصب شده، وصل کنید. استفاده از روش پرده چندلایه بسیار ساده است و نیازی به هزینه زیادی ندارد. حتی از این روش برای تنوع دادن و تغییر دکوراسیون خانه خود هم می‌توانید استفاده کنید. بر اساس میزان سرمای منطقه زندگی خود می‌توانید تعداد لایه‌ها را افزایش داده و یا از جنس پارچه‌های ضخیم‌تری استفاده کنید.

عایق کردن درب و پنجره، پرده دولایه و چندلایه

عایق کردن درب و پنجره، پلاستیک در جلوگیری از ورود سرما

در کنار روش‌هایی که گفته شد، استفاده از پلاستیک مخصوص برای جلوگیری از برودت توصیه می‌شود. پلاستیک را بیش از ابعاد پنجره ببرید و آن را با نوارچسب‌های محکم به اطراف قاب پنجره بچسبانید. با استفاده از سشوار، پلاستیک را گرم کنید تا جمع شده و چروک شود و به‌خوبی به پنجره بچسبد.

عایق کردن درب و پنجره، کرکره و سایبان پنجره

در برخی از روش‌های عایق کردن درب و پنجره در فصل سرد، دکوراسیون و زیبایی خانه هم مدنظر قرار می‌گیرد. برای زیبایی پنجره خانه خود می‌توانید از کرکره و سایبان‌های مخصوص استفاده کنید. زمانی که از سایبان‌های حفره‌ای در جلوی پنجره استفاده کنید، از هدررفت گرما جلوگیری کرده و باد سرد پاییزی و زمستانی تاثیری در سرمای خانه نمی‌گذارد. این سایبان و کرکره به‌سادگی نصب می‌شوند و حس خوبی به فضای داخلی خانه می‌دهد.

منبع:چیدانه

روش های عایق کردن درب و پنجره

پیشنهاد مطالعه: مطلب غاری عجیب با هزاران استخوان کودک! را بخوانید.

۲ دیدگاه

  1. ناشناس

    ۲۸ دی ۱۴۰۱ در ۳:۵۷ ب٫ظ

  2. ناشناس

    ۲۸ دی ۱۴۰۱ در ۳:۵۷ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…