خیانت مرد به زن در چه شرایطی مجازات ندارد؟

۱۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عموم جامعه از مطالبی حقوقی اطلاعات کافی ندارند و گمان می‌کنند که جرم خیانت وجود دارد در صورتی‌که ما جرم رابطه نامشروع داریم که در عرف به خیانت معروف است.
خیانت مرد به زن

خیانت مرد به زن یکی از موضوعات چالش‌برانگیز در دادگاه و قانون است. گاهی یکی از زوجین مدعی می‌شود که رابطه او با همکارش یا با شخص نامحرمی از فامیل، رابطه‌ خواهر و برادری است. وی بیان می‌کند که رابطه وی با فرد ثالث هیچ آسیبی به زندگی مشترک با همسرش نمی‌زند؛ اما بررسی‌های به‌عمل‌آمده نشان می‌دهد که این روابط عامل بیشتر خیانت‌ها و روابط نامشروع است. همراه مجله اینترنتی دلتا باشید تا در ابتدا مجازات رابطه نامشروع مرد به زن را به شما بگوییم و سپس به استثنائات بپردازیم که در آن خیانت مرد به زن مجازات ندارد و جرم نیست.

جرم خیانت مرد به زن چیست؟

هنگامی که مردی با خانمی به‌جز زن خود رابطه نامشروع داشته باشد، مرتکب جرم خیانت مرد به زن شده است.

برای مثال، تصور کنید مردی با همسایه خود که یک خانم است رابطه دوستی ناسالمی داشته باشد. ممکن است وی با این خانم مرتکب زنا شود. (زنا به رابطه جنسی بین زن و مردی می‌گویند که بین آن‌ها رابطه ازدواج وجود ندارد.)

جرم خیانت مرد به زن

در این شرایط زن اگر از این رابطه بین همسر خود و خانم  دیگری مطلع شود، می‌تواند به دادگاه مراجعه کرده و با ارائه مدارک و دلایل معتبر، جرم خیانت مرد به زن را اثبات کند. اگر این موضوع با شهادت شهود و سایر ادله اثبات شود، حد زنا بر مرد اجرا می‌شود. همچنین با اثبات جرم زنا در دادگاه ممکن است مرد به اعدام یا شلاق محکوم شود. اگر به مطالبی پیرامون مجازات‌ها علاقه دارید، به مطلب این کار، مجازات حبس و شلاق دارد + ویدیو مراجعه کنید.

رابطه نامشروع

مورد بعدی آن است که مرد با یکی از همکاران یا … رابطه دوستی داشته باشد و او را ببوسد یا در آغوش بگیرد که در این شرایط مرتکب رابطه نامشروع شده است. اگر همسر این مرد از رابطه وی اطلاع پیدا کند، ممکن است علیه مرد در دادگاه به دلیل خیانت مرد به زن شکایت کند. در این حالت به دلیل آنکه رابطه مرد با زن کمتر از زنا (رابطه جنسی) بوده است، رابطه نامشروع محقق شده است.

از نظر حقوقی جرم خیانت مرد به زن زمانی قابلیت پیگیری در دادگاه دارد که مرد مرتکب زنا یا رابطه کمتر از زنا شده باشد؛ بنابراین مواردی مانند صحبت‌کردن، نگاه‌کردن، لبخندزدن فرد به خانم دیگر یا حتی علاقه فراوان مرد به فرد نامحرم، برای مرد جرم نبوده و مجازاتی در پی ندارد.

خیانت

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با دیگر نکات حقوقی در این موضوع، اگر این شرایط را ندارید، هرگز ازدواج موقت نکنید را مطالعه کنید.

برچسب ها

۱۴ دیدگاه

 1. عاطفه

  ۱۷ دی ۱۴۰۱ در ۱:۴۹ ب٫ظ

  درقانون گل و بلبل ایران ما اینجور مواقع تمام حق را میدن به مرد بیخود خانمها خودشون خسته نکنن تو دادگاه.. بنظرم خود خانم بافکرتو خونه باید سزای مرد را بزاره کف دستش اینطور هم زن خسته نمیشه وهم مرد به سزای عملس رسیده👍

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۱۸ دی ۱۴۰۱ در ۹:۳۸ ق٫ظ

   اوه چه روش سهمگینی پیشنهاد دادید😁🤦‍♀️

   پاسخ

 2. ناشناس

  ۱۶ دی ۱۴۰۱ در ۶:۰۴ ق٫ظ

 3. ناشناس

  ۱۵ دی ۱۴۰۱ در ۱:۴۱ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۱۵ دی ۱۴۰۱ در ۱:۳۷ ب٫ظ

 5. کمال کوهستانی

  ۱۵ دی ۱۴۰۱ در ۱۲:۲۶ ب٫ظ

  بسیار عالی بود سعی مطالب به صورت بیشتری بیان و توضیح کامل داده شود

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۱۷ دی ۱۴۰۱ در ۱۲:۲۷ ب٫ظ

   بله و ممنون از حضورتون

   پاسخ

 6. ناشناس

  ۱۵ دی ۱۴۰۱ در ۱۲:۱۶ ب٫ظ

  موندم چی بگم

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۱۷ دی ۱۴۰۱ در ۱۲:۳۱ ب٫ظ

   😔😔

   پاسخ

 7. ناشناس

  ۱۵ دی ۱۴۰۱ در ۱۲:۰۹ ب٫ظ

 8. ناشناس

  ۱۵ دی ۱۴۰۱ در ۱۱:۳۳ ق٫ظ

  هیچ موقع محاکمه نمی شوند.

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۱۷ دی ۱۴۰۱ در ۱۲:۳۱ ب٫ظ

   😔

   پاسخ

 9. ناشناس

  ۱۵ دی ۱۴۰۱ در ۱۱:۱۸ ق٫ظ

 10. ناشناس

  ۱۵ دی ۱۴۰۱ در ۱۱:۰۶ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در نکات حقوقی

همچنین بخوانید

مجازات شلاق برای بوسیدن + ویدیو

مجازات شلاق برای بوسیدن در قانون بیان شده است. همراه مجله اینترنتی دلتا باشید تا به این مو…