عجیب ترین نقاط جهان که باورکردنی نیستند

۲۱
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
خواندن این مقاله قوه تخیلتان را حسابی به تکاپو می‌اندازد؛ اما باید باور کنید هیچ‌کدام از این جاذبه‌ها تخیلی نیستند و همگی روی زمین جا خوش کرده‌اند.
عجیب ترین نقاط جهان

عجیب ترین نقاط جهان کجاست؟ روی کره زمین مکان‌هایی وجود دارند که جاذبه‌های عجیب و غریب زیادی را در آن می‌بینیم. شاید حتی نتوانید باور کنید که این نقاط شگفت‌انگیز در این جهان وجود دارند. اگر با عقل و منطق خود به این پدیده‌ها نگاه کنیم احتملا باور نخواهیم کرد که چنین مکان‌هایی در جهان وجود دارند. اما در این بخش از مجله گردشگری دلتا به این نقاط سفر خواهیم کرد تا کی خیلی از افراد از وجود آن بی‌خبرند و باورش در ذهن هیچ‌کس نمی‌گنجد.

بزرگ‌ترین آینه جهان در بولیوی

برای دیدن بزرگ‌ترین و براق‌ترین آینه صیقلی جهان و یکی از عجیب ترین نقاط جهان باید به بولیوی سفر کنید. این دریاچه نمک با نام «سالار» دارای آب نیست، اما در هنگام بارش باران، سطح باریکی از آب نمکزار این منطقه را پوشش می‌دهد و جذابیتی بی‌نظیر و دیدنی پدید می‌آورد. در این بخش از زمین خاکی، آسمان و زمین با هم یکی می‌شوند و نمک و ذرات باران در کنار هم، بزرگ‌ترین آینه جهان را ایجاد می‌کنند. میزان ظرافت و قرینگی انعکاس این آینه تا اندازه‌ای است که اگر بخواهند ماهواره‌های جهان را تنظیم کنند، به این دریاچه سفر می‌کنند.

دریاچه سالار بولیوی

سنوت، چشمه‌ای عجیب در مکزیک

چشمه‌هایی در مکزیک وجود دارند که با نام «سنوت» شناخته می‌شوند. این گودال‌های عمیق و طبیعی از ریزش سنگ‌های آهکی به وجود آمده‌اند. در شبه‌جزیره «یوکاتان» در مکزیک حدود ۷ هزار تا از این گودال‌های طبیعی و زیبا وجود دارد. این حفره‌های عظیم با آب پر شده‌اند و طبق رسم‌ورسوم قوم مایا، از این حفره‌ها به عنوان قربانگاه استفاده می‌کردند. مایاها باور داشتند که با ریزش این غارهای آهکی، راه ورود مردگان به دنیای زنده‌ها باز می‌شود. چشمه‌های سنوت در اعتقاد مایا بسیار محترم و مقدس هستند؛ زیرا در زمان خشک‌سالی آب مصرفی این قوم را تامین می‌کرده است.

سنوت در مکزیک

صاعقه در آتش‌فشان از عجیب ترین نقاط جهان

رعدوبرق آتش‌فشانی یا طوفان کثیف پدیده‌ای خاص در جهان است که به خاطر برخورد رعدوبرق با ذرات مذاب خارج‌شده از آتش‌فشان اتفاق می‌افتد که لحظات بسیار با عظمتی را شکل می‌دهد. وقتی هوا طوفانی می‌شود و صاعقه می‌زند، ذرات یخ با قطعات سنگ و خاکستر خارج‌شده از آتش‌فشان برخورد می‌کنند و بار الکتریکی ایجاد می‌شود. آبی که از ذرات آتشفشانی آزاد می‌شود قدرت و سرعت بیشتری به رعدوبرق می‌دهد و شکوه آن را افزایش می‌دهد.

صاعقه در آتشفشان

اشباحی که درخت‌ هستند

این دفعه شما را به پاکستان می‌بریم تا یکی از عجیب ترین نقاط جهان را مشاهده کنید. وقتی سیل در یکی از مناطق پاکستان جاری می‌شود عنکبوت‌ها برای نجات جانشان به درختان پناه می‌برند و تمام شاخ و برگ آن‌ها را با تارهای خود می‌پوشانند. این تارها غشایی مهیب وعجیب ایجاد می‌کنند که کل درخت در هاله‌ای فرو می‌رود و شبیه یک روح سرگردان به نظر می‌رسد. به‌دلیل مدت‌زمان طولانی عقب‌نشینی آب، این پیله ابریشمی تا مدت‌ها روی شاخ و برگ درختان می‌ماند و منظره‌ای دیدنی ایجاد می‌کند.

درختان اشباح پاکستان

جنگلی پنهان در زیر آب

در قزاقستان دریاچه‌ای تماشایی با یک رنگ آبیِ خاص وجود دارد که جنگلی در زیر آن پنهان شده است و یکی از عجیب ترین نقاط جهان است. این دریاچه «کیندی» نام دارد و به خاطر زلزله‌ای به وجود آمده که در سال ۱۹۱۱ در این منطقه اتفاق افتاده است. این زلزله سبب شده پوشش جنگلی در بخشی از کوه به درون دریاچه کیندی فرو برود؛ بنابراین با تکان خوردن سنگ‌های عظیم آهکی به درون دره و همچنین بارش باران‌ در طولانی‌مدت، درختان این جنگل داخل آب شده‌اند و سرانجام دریاچه‌ای به وجود آمده که درون آب‌های آن جنگلی بزرگ قرار دارد و تنه تعداد زیادی از درختان آن از آب بیرون آمده است.

در استان مازندران ایران و در ۵۰کیلومتری شرق شهر نوشهر نیز یک دریاچه مانند این وجود دارد که با نام «دریاچه ارواح» یا «ممرز» شناخته می‌شود. درون دریاچه ممرز درختانی وجود دارد که تنه نیمه‌شان سر از آب بیرون آورده‌اند و سطح این دریاچه را پر از رمز و راز و متفاوت نشان می‌دهند.

دریاچه کیندی قزاقستان

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری تنها جزیره خوردنی ایران را از نزدیک ببینید را بخوانید.

منبعچطور

۲۱ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۷ آذر ۱۴۰۱ در ۱۱:۰۳ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۷ آذر ۱۴۰۱ در ۱۱:۱۸ ق٫ظ

 3. ناشناس

  ۷ آذر ۱۴۰۱ در ۹:۰۷ ق٫ظ

  بسیار عالی بود

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۸ آذر ۱۴۰۱ در ۱۲:۲۵ ب٫ظ

   ممنون از لطف و حضور شما

   پاسخ

 4. ناشناس

  ۷ آذر ۱۴۰۱ در ۰:۵۷ ق٫ظ

  چه جالب

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۷ آذر ۱۴۰۱ در ۸:۵۵ ق٫ظ

   ممنونم از حضورتون

   پاسخ

 5. ناشناس

  ۶ آذر ۱۴۰۱ در ۱۰:۳۴ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۶ آذر ۱۴۰۱ در ۶:۴۰ ب٫ظ

 7. عاطفه

  ۶ آذر ۱۴۰۱ در ۵:۳۹ ب٫ظ

  چقدر جالب وشگفت انگیز 🙏سپاسگزارم از زحماتتون 🙏🙏🙏

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۷ آذر ۱۴۰۱ در ۸:۵۶ ق٫ظ

   درود بر شما عزیزم و ممنون از حضورتون💖

   پاسخ

 8. ناشناس

  ۶ آذر ۱۴۰۱ در ۴:۵۳ ب٫ظ

  عالی

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۷ آذر ۱۴۰۱ در ۸:۵۶ ق٫ظ

   سپاسگزارم

   پاسخ

 9. ناشناس

  ۶ آذر ۱۴۰۱ در ۴:۵۳ ب٫ظ

  خوب بود

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۷ آذر ۱۴۰۱ در ۸:۵۷ ق٫ظ

   🌹🌹🌹

   پاسخ

 10. ناشناس

  ۶ آذر ۱۴۰۱ در ۴:۵۳ ب٫ظ

  جالبه

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۷ آذر ۱۴۰۱ در ۸:۵۸ ق٫ظ

   ممنون از حضور شما

   پاسخ

 11. ناشناس

  ۶ آذر ۱۴۰۱ در ۴:۴۵ ب٫ظ

 12. امیر

  ۶ آذر ۱۴۰۱ در ۳:۳۱ ب٫ظ

  چه جالب .کاش میشد از نزدیک ببینم. 🤲

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۷ آذر ۱۴۰۱ در ۸:۵۸ ق٫ظ

   بله جالبه خیلی

   پاسخ

 13. ناشناس

  ۶ آذر ۱۴۰۱ در ۳:۰۹ ب٫ظ

  جالب بود

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۷ آذر ۱۴۰۱ در ۸:۵۸ ق٫ظ

   ممنون از حضور شما

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

در این روستای ایرانی زنان پادشاهی‌ می‌کنند

روستای آب اسک در ۸۰  کیلومتری شهرستان آمل واقع شده است. نکته جالب و البته عجیب درباره این …