زوال عقل را به آسان‌ترین راه دور بزنید!

۷
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سالمندانی که به دنبال کاهش روند از دست دادن حافظه هستند ممکن است از حل جدول کلمات متقاطع بهره ببرند.
پیشگیری از زوال عقل

محققان دریافتند افرادی که به طور تصادفی به مدت ۱۸ ماه به حل جدول کلمات متقاطع پرداختند، بهبود اندکی در آزمون‌های حافظه و سایر مهارت‌های ذهنی داشته‌اند. آسان‌ترین روش پیشگیری از زوال عقل را در مجله اینترنتی دلتا بخوانید.

بهترین راه برای پیشگیری از زوال عقل

در مقابل افرادی که جدول کلمات متقاطع را حل کردند، افرادی وجود داشتند که از بازی‌های رایانه‌ای برای تقویت ذهن استفاده کردند. شرکت‌کنندگانی که به گروه انجام یک تمرین مغزی مدرن‌تر اختصاص داده شده بودند، نظیر بازی‌های رایانه‌ای که برای درگیر کردن توانایی‌های ذهنی مختلف طراحی شده‌اند، به طور متوسط، نمرات آزمون آن‌ها در طول زمان اندکی کاهش یافت.

دکتر «داوانگر دواناند»، محقق ارشد و استاد روانپزشکی و نورولوژی در دانشگاه کلمبیای نیویورک، گفت: «این نتایج قطعی نیست. باید مطالعات بزرگ‌تر، همراه با گروه کنترل، انجام شود.»

به گفته دواناند، «مطالعات گذشته نشان داده است که برخی بازی‌هایی رایانه‌ای می‌توانند به افراد مسن بدون نقص شناختی کمک کند تا ذهن خود را تقویت کنند.»

اختلال شناختی

اختلال شناختی خفیف با افزایش سن شایع است و همیشه تبدیل به زوال عقل نمی‌شود. محققان می‌خواهند راه‌هایی برای به تاخیر انداختن یا جلوگیری از پیشرفت زوال عقل بیابند؛ فعالیت‌های تحریک‌کننده ذهنی یکی از راه‌های مورد مطالعه است.

برخی تحقیقات نشان داده‌اند که بازی‌های مغزی ممکن است به افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف کمک کند تا حافظه و مهارت‌های فکری خود را تقویت کنند.

محققان، ۱۰۷ فرد مسن با اختلال شناختی خفیف را انتخاب کردند و آن‌ها را به طور تصادفی در هر یک از انواع تمرینات مغزی قرار دادند. همه شرکت کنندگان در مورد نحوه ورود و استفاده از بازی‌ها یا پازل‌ها آموزش‌هایی دریافت کردند.

محققان دریافتند پس از ۱۸ ماه، گروه جدول کلمات متقاطع به طور متوسط در مقیاس استاندارد ارزیابی زوال شناختی که عمدتا بر مهارت‌های حافظه و زبان متمرکز بود، حدود ۱ امتیاز بهبود یافته است. در مقابل، افراد در گروه بازی‌های کامپیوتری به طور متوسط نیم امتیاز کاهش یافتند.

زوال عقل

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب به آسانی ۵۰ درصد قندخون خود را کاهش دهید! را بخوانید.

۷ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۵ آذر ۱۴۰۱ در ۰:۰۴ ق٫ظ

 2. ناشناس

  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ در ۱۲:۲۶ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ در ۱۲:۲۶ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۲۱ آبان ۱۴۰۱ در ۸:۲۰ ق٫ظ

  👌👌👌

  پاسخ

  • مونا اصفهانی

   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ در ۱۱:۲۶ ق٫ظ

   🌹🌹🌹

   پاسخ

 5. ناشناس

  ۲۰ آبان ۱۴۰۱ در ۱۰:۱۱ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۲۰ آبان ۱۴۰۱ در ۶:۲۱ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…