آیا واقعا زنجبیل فشار خون را کاهش می‌دهد؟

۵
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به گفته محققان، تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی می‌تواند به کاهش خطر فشارخون بالا کمک کند.
زنجبیل و کاهش فشار خون

فشار خون بالا به عنوان «قاتل خاموش» شناخته می‌شود زیرا اغلب بدون علامت است. با این حال فشار خون بالا فرد را در معرض افزایش خطر بیماری قلبی، ایست قلبی و سکته قرار می‌دهد. مجله دلتا در این مطلب به بررسی زنجبیل و کاهش فشار خون می‌پردازد.

چگونه فشار خون را ضربه فنی کنید؟

افراد سیگاری، دارای اضافه وزن یا سابقه خانوادگی بیماری قلبی، در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا هستند که باید سالی یک بار آن را بررسی کنند. انجمن قلب آمریکا توصیه می‌کند که افراد بالای ۴۰ سال باید هر پنج سال یک بار فشارخون خود را چک کنند.

ایجاد تغییرات مثبت در رژیم غذایی و سبک زندگی می‌تواند خطر ابتلا به فشارخون بالا را قبل از رسیدن فشار خون به منطقه خطرناک کاهش دهد.

زنجبیل یکی از مواد خوراکی است که در کاهش فشار خون موثر است. می‌توانید زنجبیل را به غذا اضافه کنید یا زنجبیل تازه را در آب داغ دم کرده و چای زنجبیل درست نمایید. توصیه می‌شود بیش از چهار گرم زنجبیل در روز مصرف نکنید.

نتایج تحقیقات، تاثیر زنجبیل بر فشار خون

مطالعه ۵۰۰۰ شرکت کننده نشان داد که خوردن روزانه زنجبیل فشار خون را کاهش می‌دهد و می‌تواند نقش حفاظتی در مقابل سایر بیماری‌های قلبی نیز داشته باشد.

دلیل اینکه زنجبیل یک درمان طبیعی موثر است این است که کانال‌های کلسیم را مسدود کرده و ACE (آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین) را مهار می‌کند.

مسدود کننده‌های کانال کلسیم، میزان کلسیم جذب شده توسط قلب و دیواره رگ‌های خونی را کاهش می‌دهند. با تنظیم مقدار کلسیم در اطراف قلب، رگ‌های خونی می‌توانند خون اکسیژن‌دار بیشتری را به قلب برسانند.

مهار ACE منجر به گشاد شدن رگ‌های خونی می‌شود که به جریان خون در بدن کمک می‌کند، میزان پمپاژ قلب را افزایش می‌دهد و در نتیجه فشار خون کاهش می‌یابد.

اگرچه زنجبیل به‌خاطر فواید مختلف سلامتی‌اش مشهور است، اما محققان تاکید می‌کنند که باید به عنوان مکمل در کنار داروی اصلی استفاده شود.

زنجبیل

خواص زنجبیل به‌خاطر کدام ماده است؟

زنجبیل از دیرباز به عنوان یک درمان طبیعی برای بسیاری از مشکلات سلامت شناخته می‌شود. ماده فعال موجود در زنجبیل یک ترکیب زیست فعال به نام جینجرول است.

جینجرول نه تنها بو و طعم قوی زنجبیل را ایجاد می‌کند، بلکه منبع فواید سلامتی زنجبیل است. تحقیقات نشان داده است که جینجرول دارای اثرات ضدالتهابی و آنتی اکسیدانی است.

برخی افراد هنگام سرماخوردگی برای تسکین گلوی خود چای زنجبیل می‌نوشند. زنجبیل همچنین برای درمان حالت تهوع و کسالت صبحگاهی، کمک به آرتروز و کاهش سطح کلسترول استفاده می‌شود.

خواص زنجبیل بخاطر کدام ماده است؟

پیشنهاد مطالعه: مطلب ۵ غذای ممنوعه و خطرناک در کشورهای مختلف را بشناسید را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

باتری گوشی را با ۵ ترفند سالم نگه‌دارید

با گذر زمان عمر باتری کاهش می‌یابد و این یک موضوع اجتناب‌ناپذیر محسوب می‌شود. با این حال، …