۷ کاربرد برای مصرف نوشابه به‌جز خوردن آن!

۱۷
10
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بارها خوانده‌ایم که مصرف نوشابه ضرر دارد اما این نوشیدنی محبوب منافع زیادی دارد. کافی است آن را ننوشیم اما همچنان به صورت روزمره مصرف کنیم.
روش استفاده از نوشابه در نظافت

نگهداری مقداری نوشابه در خانه ضروری است. اگرچه نوشیدن آن چندان توصیه نمی‌شود اما این نوشیدنی می‌تواند به عنوان ماده تمیز کننده استفاده شود. اسیدیته بالای موجود در نوشابه آن را برای تمیز کردن وسایل روزمره خانه مناسب می‌کند؛ اما چگونه؟ در مجله دلتا روش استفاده از نوشابه در نظافت را بررسی می‌کنیم.

لکه‌های روغن

نشت روغن از ماشین یا موتور منجر به ایجاد لکه‌هایی زشت در کف پارکینگ یا گاراژ می‌شود. اگر مقداری کولا روی لکه بریزید، پاک کردن آن آسان خواهد شد. بگذارید نوشابه چند ساعتی روی لکه بماند و سپس روغن را به راحتی بشویید.

خط خودکار

چه هنگام نوشتن، چه هنگام بازی کودکان روی فرش، همه ما با رد به جا مانده از خودکار روبرو شده‌ایم. خوشبختانه کولا می‌تواند در اینجا هم کمک کند و این خطوط آزار دهنده را از بین ببرد. کمی از نوشابه را روی لکه بریزید و آن را پاک کنید. سپس با کمک مقداری آب و صابون لکه را شست‌وشو دهید تا مانند برف نرم زیر آفتاب از بین برود.

تمیز کردن توالت

یک نکته قدیمی اما طلایی، نصف بطری کوکاکولا را در توالت بریزید، اجازه دهید یک ساعت بماند و سپس بشویید. با استفاده از فرچه توالت و مایع شوینده به راحتی از شر هرگونه لکه خلاص خواهید شد.

از بین بردن زنگ زدگی

چیزهای کوچک زنگ‌زده را می‌توان یک شب در یک لیوان کولا گذاشت. روز بعد آنها را با پارچه تمیز کنید، دوباره درخشان و نو به نظر خواهند رسید؛ هنگام تمیز کردن دوچرخه نیز مقداری کولا را روی قاب زنگ زده بریزید و آن را با سهولت پاک کنید.

تابه‌های سوخته

ظرف‌های سوخته بسیار ناخوشایندند و تمیز کردنشان هم کاری دشوار است اما با استفاده از یک قوطی کولا در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی کنید: قوطی نوشابه را در ظرف سوخته بریزید و آن را روی اجاق بگذارید و حرارت را کم کنید تا یک ساعت بجوشد. سپس تابه را مثل همیشه بشویید تا تمیز شود.

دوغاب کپک زده

دوغاب بین کاشی‌های سرویس بهداشتی و آشپزخانه با ظاهر قهوه‌ای رنگش نمای بسیار بدی دارد. اگر از قبل مقداری کولا را با کمک فرچه به کف سرویس بکشید خیلی راحت‌ تمیز می‌شود. بگذارید چند دقیقه بماند و سپس آن را با فرچه، محکم تمیز کنید.

کتری جرم گرفته

استفاده از کتری یا سماور جرم گرفته باعث کدر شدن چای و قهوه می‌شود. این بار نیز با کمک کولا از شر آهک رسوب کرده در این وسایل خلاص شوید. یک قوطی کولا را در کتری ریخته و اجازه دهید بعد از جوش آمدن سی دقیقه قل بزند. آن را خالی کنید و ظرف را طبق معمول بشویید.

کتری جرم گرفته

پیشنهاد مطالعه: مطلب چرا خمیازه می‌کشیم؟ را بخوانید.

۱۷ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۲ مهر ۱۴۰۱ در ۰:۰۶ ق٫ظ

 2. ناشناس

  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ در ۶:۰۲ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ در ۱۱:۵۲ ق٫ظ

 4. ناشناس

  ۴ شهریور ۱۴۰۱ در ۱:۲۲ ب٫ظ

  واقعا

  پاسخ

 5. ناشناس

  ۴ شهریور ۱۴۰۱ در ۱:۲۱ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۴ شهریور ۱۴۰۱ در ۱:۲۱ ب٫ظ

  خوب بود

  پاسخ

 7. ناشناس

  ۲ شهریور ۱۴۰۱ در ۰:۵۵ ق٫ظ

 8. ناشناس

  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ در ۹:۲۶ ب٫ظ

 9. ناشناس

  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ در ۹:۴۸ ب٫ظ

 10. ناشناس

  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ در ۱۰:۵۸ ق٫ظ

 11. ناشناس

  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ در ۱۰:۰۰ ق٫ظ

 12. ناشناس

  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ در ۲:۵۴ ب٫ظ

 13. ناشناس

  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ در ۱۱:۰۰ ق٫ظ

 14. ناشناس

  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ در ۶:۲۹ ب٫ظ

 15. ناشناس

  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ در ۶:۰۳ ب٫ظ

 16. ناشناس

  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ در ۵:۳۲ ب٫ظ

 17. ناشناس

  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ در ۳:۴۸ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…