بهشت واقعی در جنگل لفور

۷
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
جنگل لفور بخشی از جنگل‌های چند میلیون ساله هیرکانی است که از گزینه‌های فوق‌العاده برای طبیعت‌گردی به حساب می‌آید.
دیدنی های جنگل لفور

در این مطلب قصد داریم سری به جنگل لفور سوادکوه در استان مازندران بزنیم و دیدنی های جنگل لفور را قدم به قدم با یکدیگر ببینیم. اگر می‌خواهید بدانید جنگل لفور سوادکوه کجاست و چطور می‌توان به دیدنی‌های جذاب، از جمله آبشارهای لفور دسترسی پیدا کرد با مجله دلتا همراه شوید.

دیدنی های جنگل لفور

آشنایی با جنگل لفور سوادکوه

در شهرستان سوادکوه استان مازندران، دهستانی سرسبز، وسیع و جنگلی به نام لفور وجود دارد که از چندین روستا مثل درازکلا، کالیکلاه، امیرکلا و غیره تشکیل شده است. شیرگاه را به عنوان مبدا در نظر گرفتیم و جنگل را به دو نیمه شرقی و غربی تقسیم کردیم. سپس در هر بخش مهم‌ترین دیدنی‌های جنگل را برای شما شرح می‌دهیم تا با یک تیر دو نشان بزنید؛ هم به دل جنگل لفور بروید و هم برخی از آبشارها و دیدنی‌های طبیعی مازندران را از نزدیک ببینید.

دیدنی های جنگل لفور

دیدنی های غرب جنگل لفور

هفت آبشار تیرکن

برای رسیدن به این آبشارها حدودا یک پیاده‌روی دو ساعته در جنگل لفور لازم است که البته این زمان به سرعت شما نیز بستگی دارد. پس از این پیمایش به هفت آبشار کوچک و بزرگ خواهید رسید که بلندترین آن‌ها حدود ۹ متر ارتفاع دارد.

هفت آبشار

آبشار گزو

گزو با ارتفاع تقریبی ۴۸ متر، یکی از بلندترین آبشارهای ایران است که در حوالی شهر زیرآب در جنگل لفور قرار دارد و در بین گردشگران بسیار مشهور است.

پارک جنگلی آذررود

این پارک جنگلی زیبا که بخشی از جنگل‌های لفور به حساب می‌آید در نزدیکی روستای نفت‌چال در شیرگاه قرار گرفته است. در این پارک جنگلی امکانات رفاهی برای مسافران فراهم است.

آذررود

سد سنبل‌رود

سد سنبل‌رود بین شیرگاه و بابل قرار دارد و به خاطر زیبایی‌اش و همچنین امکان ماهیگیری و قایق‌سواری در بین گردشگران بسیار محبوب است.

آبشار آهکی اسکیلیم

این آبشار زیبا نزدیک به ۳۲ متر ارتفاع دارد و پلکانی است. همان‌طور که از نام آبشار پیداست جنس آن آهکی بوده و همین امر ظاهر آن را از سایر آبشار‌ها متفاوت می‌کند.

آبشار اسکیلیم

دیدنی های شرق جنگل لفور

پلنگ دره

پلنگ‌دره یکی از مشهورترین دیدنی‌های منطقه جنگلی لفور به حساب می‌آید و هر ساله به ویژه در فصل گرم گردشگران زیادی به اینجا می‌آیند.

پلنگ دره

پارک جنگلی اندارگلی

این پارک جنگلی در کنار روستای اندارگلی قرار دارد و معمولا گردشگرانی که به دنبال اقامت در ویلا در کنار جنگل می‌گردند سری به این روستا و پارک جنگلی زیبایش می‌زنند.

دهکده توریستی برنجستانک

اگر به دنبال مکانی متفاوت برای اقامت هستید، دهکده توریستی برنجستانک با اقامتگاه‌های جذابش که شما را به یاد کشور زیبای سوئیس می‌اندازد.

اگر به سفرهای تفریحی نزدیک تهران علاقه دارید، غار نمکی گرمسار، جاذبه‌ای نفس‌گیر را بخوانید.

برنجستانک

پارک تفریحی جوارم

جوارم در منطقه جنگلی لفور در استان مازندران قرار دارد، گزینه‌ای مناسب برای کسانی است که می‌خواهند از اقامت در کلبه‌های زیبای جنگلی لذت ببرند.

جوارم

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از گردشگری مطلب سی‌دشت گیلان، دشت توت‌فرنگی‌ها را بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

روستایی که ساکنانش یکباره به خواب می‌روند!

یک بیماری عجیب و اسرارآمیز اهالی روستای کلاچی را بر سر زبان‌ها انداخته است. می‌گویند ساکنا…