تماشای باغ لاله آسارا را از دست ندهید

۵
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
جشنواره لاله‌های آسارا در اصل همان باغ لاله‌های گچسر است که به آسارا منتقل و دهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ افتتاح شده است.
باغ لاله آسارا

شهر آسارا یکی از مقاصد گردشگری استان البرز و جاهای دیدنی کرج است که به لطف وجود جاذبه‌های طبیعی و قرارگیری در نزدیکی تهران، محبوبیت زیادی بین پایتخت‌نشینان و اهالی مناطق اطراف دارد. آنچه که جذابیتی دوچندان برای آسارا به ارمغان آورده و هیجان خاصی به گردشگران جاده چالوس بخشیده، جشنواره بسیار زیبای باغ لاله است. این جشنواره از دهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ افتتاح و با استقبال زیادی مواجه شد. با مجله دلتا همراه باشید تا درباره باغ لاله آسارا بیشتر بدانید.

باغ لاله آسارا کجاست؟

باغ لاله آسارا در مسیر جاده کرج-چالوس قرار دارد و یکی از جاهای دیدنی استان البرز محسوب می‌شود. شهر آسارا از توابع شهرستان کرج در استان البرز است. برای رسیدن به آنجا باید به کیلومتر ۴۰ جاده کرج-چالوس، آسارا، جنب پمپ‌ بنزین امیرکبیر بروید.

باغ لاله آسارا کرج

درباره جشنواره لاله‌های آسارا

جشنواره لاله‌های آسارا در اصل همان باغ لاله‌های گچسر است که به آسارا منتقل شده‌است و در زمینی کوچک‌تر، شکوهی از زیبایی طبیعت را با چشم‌انداز کوه‌های البرز، به رخ هر بیننده‌ای می‌کشد.

باغ لاله کرج

شرایط بازدید از جشنواره لاله‌های آسارا

باغ لاله آسارا در اردیبهشت ۱۴۰۱، میزبان گردشگران و طبیعت‌دوستان بسیاری بوده است. اگر شما نیز برای تماشای این طبیعت دیدنی ترغیب شده‌اید، با پرداخت ۲۵ هزار تومان هزینه ورودی می‌توانید از ساعت ۹ تا ۱۸ لحظات خاطره‌انگیزی برای خود بسازید؛ ضمن اینکه بازدید کودکان زیر هفت سال از این جشنواره رایگان است. جشنواره لاله‌های آسارا از ۱۰ اردیبهشت کار خود را آغاز کرد و تا اواخر خرداد برقرار است.

باغ لاله آسارا کجاست

دیدنی‌های آسارا

بخش آسارا کرج از ۵۶ روستا تشکیل می‌شود که هر یک جاذبه‌های گردشگری جذابی را در خود جای داده‌اند. برخی از جاهای دیدنی آسارا شامل جنگل ۱۰۰,۰۰۰ هکتاری درخت ارس، رودخانه خروشان، کوچه باغ‌های روستایی، تونل کندوان، سه قله بالای ۴,۰۰۰ متر از جمله قله‌های ناز و کهار، آثار تاریخی، مذهبی و غیره می‌شود.

اگر به تفریحات نزدیک تهران علاقه دارید، دیدنی‌های کرج برای آخر هفته را بخوانید.

باغ گل

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر گردشگری، از غروب تا طلوع نباید به این قلعه بروید را بخوانید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

شرایط گرفتن اقامت آلمان در ۲۰۲۳

ما در این نوشته شما را با شرایط گرفتن اقامت آلمان بر اساس جدیدترین قوانین مهاجرتی این کشور…