با این ۳ مرحله آسان شیک‌پوش شوید

۴
7
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شیک‌پوشی به معنای این نیست که هرگاه هر لباس جدیدی مد روز شد شما آن را بپوشید. شما می‌توانید با سه راهکار ساده همیشه یک خانم شیک‌پوش باشید و در مجالس خود بدرخشید.
شیک پوشی در سه مرحله

شیک پوشی تاثیر چشمگیری روی افزایش اعتماد به نفس شما دارد و باعث می‌شود احساس بهتری نسبت به خود پیدا کنید. شما باید تا جایی که می‌توانید خوش‌لباس باشید اما خوش لباسی ارتباط چندانی با وضع مالی شما ندارد. شما با یادگیری اصول ساده خوش‌لباسی می‌توانید بهتر لباس بپوشید و در سه مرحله شیک‌پوش شوید. در این مطلب از مجله دلتا به موضوع شیک پوشی در سه مرحله می‌پردازیم.

لباسی را که به شما می‌آید پیدا کنید

  • اندازه بودن: اهمیتی ندارد لباس‌های شما چقدر زیبا و شیک باشند، اگر لباسی که می‌پوشید اندازه شما نباشد خوش‌لباس به نظر نخواهید رسید. لباس‌های تنگ ارزان به نظر می‌رسند و شما را چاق نشان می‌دهند.
  • لباس‌های کلاسیک: در هر فصل و سالی مدل‌های خاصی از لباس و اکسسوری مد می‌شود و پس از مدتی از مد می‌افتند. لباس کلاسیک به لباس‌هایی گفته می‌شود که هرگز از مد نمی‌افتند. این لباس‌ها باید سهم بیشتری در کمد لباس شما داشته باشند تا شیک‌پوش شوید.
  • اصل راحتی: اگر در لباسی که می‌پوشید راحت نباشید قطعا شیک‌پوش نخواهید شد و احساس اعتماد به نفس نخواهید داشت. پس در انتخاب لباس همیشه اصل راحتی در لباس را مد نظر داشته باشید.

شیک پوشی

استایل شخصی خود را بسازید

  • استفاده درست از اکسسوری‌ها: اکسسوری‌ها اجزای جانبی استایل شما هستند و لوازمی مثل کیف و کفش، ساعت، جواهرات و غیره را شامل می‌شوند. انتخاب صحیح و استفاده مناسب از اکسسوری‌ها کمک می‌کند تا استایل شما شخصی‌تر و جذاب‌تر شود. اگر لباس‌های اصلی شما ساده است می‌توانید از اکسسوری‌های جذاب و رنگی استفاده کنید اما اگر از لباس‌های اصلی چشمگیری استفاده کرده‌اید بهتر است اکسسوری‌ها کم و ساده باشند.

اصول شیک پوشی

کمد لباس‌ها را به روز کنید

  • مرتب کردن کمد لباس: همه لباس‌های کمد خود را بررسی کنید، لباس‌هایی که اندازه نیستند، لباس‌هایی که بیش از دو سال است نپوشیده‌اید و هرچیزی که خراب و کهنه شده است دور بریزید تا جای بیشتری برای لباس‌های تازه باز کنید.
  • تمرین: زمانی‌که فرصت کافی دارید، لباس‌های مختلف خود را با هم ترکیب کنید و تیپ‌های متنوعی بسازید و بپوشید و در آینه خود را ببنید. ترکیب‌هایی که زیبا و خاص هستند برای روز مبادا به خاطر بسپارید.
  • صرفه جویی: شیک‌پوشی به معنای خالی کردن حساب بانکی نیست. اگر محدودیت بودجه دارید می‌توانید با ترفندهایی در هزینه لباس صرفه‌جویی کنید. به‌طور مثال خرید از حراجی‌ها می‌تواند نقش چشمگیری در کاهش هزینه لباس داشته باشد. روش دیگر بودجه‌بندی صحیح است، شما باید لباس‌هایی را که به دفعات بیشتر می‌پوشید با قیمت و کیفیت بالاتر و لباس‌های دیگر را از محدوده قیمت پایین‌تر تهیه کنید.

 لباس شیک

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب مد و زیبایی مطلب چطور با رنگ سفید ظاهری جذاب بسازیم؟  را بخوانید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

جوش‌های کمر خود را با مواد خانگی از بین ببرید

برای از بین بردن جای جوش در خانه می‌توانید از برخی مواد خانگی استفاده کنید. البته باید توج…