فوت و فن داشتن ناخن‌های زیبا و محکم

۶
9
زمان مطالعه: 2 دقیقه
روش‌هایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به‌راحتی ناخن‌های زیبا و جذابی داشته باشید.
ناخن های زیبا و محکم

داشتن ناخن های زیبا و محکم برای خانم‌ها خیلی مهم است زیرا زیبایی دست‌ها را چند برابر می‌کنند. اگر ناخن‌های زیبایی ندارید و راه‌های مراقبت از آن‌ها را نمی‌دانید در این مطلب از مجله دلتا نکات لازم را به شما می‌گوییم.

ساده‌ترین راه‌ها برای داشتن ناخن های زیبا و محکم

نجویدن ناخن‌ها

مهم‌ترین قدمی که در راستای داشتن ناخن‌های سالم می‌توانید بردارید این است که جویدن ناخن‌ها را ترک کنید. در ضمن دقت کنید که انواع باکتری‌ها می‌توانند در ناخن‌‌ها وجود داشته باشند، بنابراین با این حرکت، باکتری‌ها به بدن شما وارد شده و باعث بیماری می‌شوند. همچنین برای اطلاع از ترفندهای خط چشم می‌توانید مطلب چگونه به‌درستی خط چشم بکشیم؟! را بخوانید.

ناخن های زیبا و محکم

کوتاهی ناخن‌ها

درست است که ناخن‌های بلند زیبا و جذاب است اما زمانی که ناخن‌ها بلند هستند هنگام برخورد با هر چیزی ممکن است بشکنند و ظاهر زیبایی نداشته باشند. همچنین زمانی‌که ناخن زیادی کوتاه باشد زیبایی خود را از دست می‌دهد، بنابراین بهتر است ناخن‌ها نه زیادی بلند و نه کوتاه باشند.

ناخن های زیبا و محکم با سوهان کشیدن

هر بار که ناخن‌های خود را کوتاه می‌کنید بعد از آن حتما سوهان بکشید، زیرا بعد از اینکه از ناخن‌گیر استفاده می‌کنید گوشه‌ها و لبه‌های ناخن‌ها خشن می‌شوند و با برخورد به هر جایی می‌شکنند.

ناخن های زیبا و محکم

مرطوب کردن ناخن‌ها

زمان کوتاهی از روز خود را صرف مرطوب کردن ناخن‌های خود کنید. برای این کار مقداری آب گرم در یک ظرف بریزید و ناخن‌های خود را به‌صورت عمودی در ظرف قرار دهید تا نرم شوند. زمانی‌که ناخن‌ها نرم باشند از شکنندگی به‌دور هستند.

برق انداختن ناخن‌ها

اگر می‌خواهید ناخن‌هایی شفاف و براق داشته باشید می‌توانید از برق ناخن استفاده کنید. اگر به‌دنبال روش‌های طبیعی برای داشتن ناخن‌های براق هستید از روغن زیتون استفاده کنید.

ناخن های زیبا و محکم

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب نکات ضروری و معجزه‌آسا در پاک کردن آرایش را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

روشی تضمینی برای تمیز کردن کفش سفید

کفش‌های سفید، به‌ویژه کتانی‌های سفید، یکی از اجزای جذاب بسیاری از سبک‌های پوشش هستند اما ت…