طبیعت بکر شمال را تا به حال اینگونه ندیده‌اید!

۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اگر تعطیلات نوروز به سمت شمال می‌روید سری هم به این طبیعت شگفت‌انگیز و مرموز بزنید.
مرداب شگفت انگیز دیوک

مرداب دیوک یا مرداب دیورک مقصدی بکر است که در میان جنگلی شگفت‌انگیز در استان مازندران قرار دارد. این طبیعت کلاردشت، جاذبه‌ای مناسب برای سفر یک‌روزه با مسیری چشم‌نواز است. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا شما را مرداب شگفت انگیز دیوک آشنا کنیم.

مرداب دیوک کجاست؟

این مرداب یکی از مرداب‌های شگفت‌انگیز و کمتر شناخته شده استان مازندران و از جاذبه‌های دیدنی و بکر کلاردشت به حساب می‌آید که در میان جنگلی انبوه با زیبایی‌های خاص و منحصربه‌فرد قرار گرفته است. مسیر رسیدن به مرداب دیوک از ابتدا تا انتها، سرشار از زیبایی و جذابیت است و دسترسی آسانی دارد. شما به راحتی می‌توانید از آن بازدید کنید. این محل مقصدی دل‌انگیز برای گشتی یک‌روزه و دور شدن از هیاهو و شلوغی شهر به شمار می‌رود.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید مطلب بهشت گردشگری خوزستان را برای نوروز انتخاب کنید را هم مطالعه کنید.

 

مرداب دیوک

مرداب اعجاب‌انگیز پیمبور

این مرداب جذاب، در میان درختان پر شاخ و برگ در نزدیکی روستای پیمبور کلاردشت قرار دارد؛ مردابی که با چند قدم پیاده‌روی به آن می‌رسید و در این راه آواز پرندگان و مه زیبای که جنگل را فراگرفته، این مسیر را دل‌چسب‌تر می‌کند. خزه‌هایی سطح مرداب دیوک، فضایی اعجاب‌انگیزی با ظاهری سبز و مخملی به آن داده‌اند که به گفته برخی از گردشگران بیشتر وهم‌انگیز است تا اعجاب ‌انگیز. اما مرداب دیوک جاذبه‌ای شگفت‌انگیز است که نباید از دیدن آن غافل شد. تنها نکته‌ای که باید در بازدید از این منطقه در نظر داشته باشد توجه به بکر بودن آن است، پس از دیدن این همه زیبایی تنها ردپای خود را در طبیعت باقی بگذارید، این احترام به طبیعت و خودتان است تا اگر روزی بار دیگر به این منطقه بازگشتید چهره‌ای همانند گذشته برایتان تداعی شود.

سفرنامه مرداب دیوک

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب گردشگری سری هم به مطلب برای سفر نوروزی کدام جاده‌ها را انتخاب کنیم؟ بزنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

قبیله شکست‌خورده‌‌ای که روح‌های ترسناک شدند!

ماجرای قبیله آسارو داستان افراد شکست‌خورده‌ای را روایت می‌کند که پس از شکست به کنار رود آس…