ماجرای درختی که در بازداشت است چیست؟

۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شاید شما هم تصاویری از درخت دستگیر شده را دیده باشید، اما ماجرا چیست؟
ماجرای درخت دستگیر شده

به نقل از مجله abunawaf؛ در منطقه «لندی کوتال» که اردوگاه ارتش پاکستان است، درختی وجود دارد که با زنجیر بسته شده است و روی آن نوشته شده: “من در بازداشت هستم”. با مجله دلتا همراه باشید تا ماجرای درخت دستگیر شده را بدانید.

ماجرای درخت دستگیر شده

داستان این درخت به سال ۱۸۹۸ برمی‌گردد. زمانی که استعمارگران انگلیسی در پاکستان بودند. افسر انگلیسی جیمز اسکوید در حالی که تحت تاثیر مواد مخدر بوده، مشاهده کرد که درخت از جای خود حرکت می‌کند.

در همین راستا این افسر به گروهی از سربازان خود دستور داد تا آن را دستگیر کنند. سربازان به دستور افسر عمل کرده و درخت را با زنجیری بستند که هنوز پس از گذشت ۱۰۰ سال کسی موفق نشده است زنجیر را باز کند.

همچنین گفته می‌شود سربازان انگلیسی این درخت را به زنجیر کشیدند تا به مردم این پیام را بدهند که اگر عشیره‌ای جرات کند در آن زمان علیه انگلیس اقدامی انجام دهد، سرنوشت آن‌ها مانند درخت می‌شود.

راز درخت دستگیر شده

مردم محلی این درخت را نمادی از قوانین ناعادلانه‌ای می‌دانند که استعمارگران انگلیسی در دوران استعمار برای مقابله با مخالفان و مردم وضع کردند.

این قوانین به دولت اجازه می‌داد تا مجازات‌های دسته‌جمعی قبایل و خانواده‌هایی را که به مخالفان پیوسته‌اند، اجرا کند. عجیب این است که این قوانین هنوز در برخی از مناطق قبیله‌ای تحت اداره فدرال (FATA) در شمال غربی پاکستان به قوت خود باقی است.

راز درخت دستگیر شده چیست

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب جالب دانستنی، مطلب صدای فریاد این مومیایی همچنان به گوش می‌رسد! را در مجله دلتا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

صحبت کسانی که بعد از مرگ زنده شده‌اند!

همچنین بخوانید: با اختراعات جالب و جدید آشنا شوید آیا حاضر هستید به شهر ربات‌ها سفر کنید؟ …