عید امسال را به این شهر سفر کنید

۱۴
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
عید نوروزتان را با دیدن‌کردن از جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه مزین کنید.
سفری چند روزه به کرمانشاه

کرمانشاه استانی است پر از جاذبه‌های دیدنی ارزشمند. اگر تصمیم دارید سفری چند روزه به کرمانشاه داشته باشید، در این مطلب برنامه‌ای برای شما تنظیم می‌کنیم تا بتوانید از جاذبه‌های بیشتری لذت ببرید. با مجله دلتا همراه باشید.

روز اول

پیشنهاد ما این است که‌‌‌ در سفری چند روزه به کرمانشاه، در ساعات اول به بازار کرمانشاه سری بزنید. این بازار، بعد از بازار تبریز، طولانی‌‌‌ترین بازار ایران است.
در این بازار هم می‌توانید شیرینی محلی بخرید و هم انواع و اقسام کالاهایی که تنها در کرمانشاه می‌توانید بیابید.
جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه

روز دوم

پیشنهاد می‌کنیم حتی اگر اهل شعر و ادبیات نیستید، بخش‌هایی از منظومه خسرو و شیرین را بخوانید. بعد از بازدید از بیستون می‌توانید به شهرستان صحنه سری بزنید و از آبشار این شهر دیدن کنید.
در سنقر می‌توانید کباب این شهر را امتحان کنید. خرید تخمه سنقری (نوعی تخمه آفتابگردان) را در این بخش از سفر فراموش نکنید چون با بقیه تخمه‌‌‌ها کاملا فرق می‌کند. روستای چالابه با آن طبیعت متفاوت و شگفت‌‌‌انگیزش می‌تواند بخش دیگری از برنامه این روز باشد.

جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه
روز سوم

بازدید از روانسر را در این روز به شما پیشنهاد می‌کنیم. سراب روانسر از رودخانه قره‌‌‌سو یکی از بزرگ‌ترین و طولانی‌‌‌ترین رودخانه‌‌‌های این استان است که قدمت آن به چند‌هزار سال می‌‌‌رسد.
در ادامه می‌توانید سری هم به شهر جوانرود بزنید؛‌‌‌ شهری که همچنان مردم در پوشش خود لباس سنتی را به کار می‌‌‌برند. این شهر به‌ویژه برای عکاسان و طرفداران فرهنگ جذابیت زیادی دارد. از همین رو است که گردشگران خارجی در سفر به کرمانشاه یکی از تقاضاهایشان سفر به جوانرود است.
مقصد بعدی شما می‌تواند پاوه باشد؛‌‌‌ شهری پلکانی که روز و شب‌‌‌ آن هر کدام جاذبه متفاوتی دارد. آشنایی بیشتر با این جاذبه گردشگری می‌توانید مطلب پاوه کرمانشاه، شهری با قدمت بیش از ۳ هزار سال را مطالعه کنید.

روز چهارم

در این روز گشت‌‌‌وگذار در هورامان و بازدید از دیدنی‌‌‌های آن را داریم و رفتینگ (تفریح آبی) در رودخانه سیروان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین زمان سفر به کرمانشاه

از مهم‌ترین رویدادهای کرمانشاه مراسم تنبورنوازی گروهی زن و مرد کردهای یارسان در دالاهوی کرمانشاه است که همراه با هم‌خوانی آن‌ها، هر ساله در مهر برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این مراسم انتقال پیام اتحاد و دوستی پیروان آیین یارسان به جهانیان است. پیشنهاد می‌کنیم برای تماشای این مراسم از نزدیک حتما به کرمانشاه سفر کنید. این مراسم زیبا و دیدنی بخشی از مراسم جشن مهرگان، بزرگ‌ترین جشن ایرانیان باستان پس از عید نوروز است. تنبور کهن‌ترین ساز زخمه‌ای شناخته شده است.
دیدنی‌های کرمانشاه
پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب گردشگری می‌توانید مطلب دوست دارید به دویست سال گذشته سفر کنید؟ را نیز مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

قزاقستان کشوری خاص

همچنین بخوانید: روستای آدم‌کوتوله‌ها در ایران واقعیت دارد! ترسناک‌ترین نقاط ایران! شهر‌ ار…