جاذبه متفاوت کشتی نوح، این بار در ایران!

۱۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
داستان ساخت کشتی نوح را شنیده‌اید؟ این مکان خارق‌العاده شما را دقیقا به دنیا کشتی نوح خواهد برد.
کارگاه لنج سازی قشم

در کارگاه لنج سازی قشم سبک زندگی منحصربه‌فرد و هزاران داستان و نقل و روایت جریان دارد. در بعضی قسمت‌های کارگاه لنج‌های جوانی را می‌بینید که در مراحل مختلف تکمیل شدن هستند و بی‌صبرانه منتظرند تن به آب بزنند و ماجراجویی‌های دریایی‌شان را با ناخدایی که هنوز ملاقاتش نکرده‌اند، آغاز کنند. اگر تصمیم دارید در تعطیلات عید به قشم سفر کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتما سری هم به این جاذبه گردشگری متفاوت بزنید. برای اطلاعات بیشتر با ما در مجله دلتا همراه باشید.

کارگاه لنج سازی قشم کجاست؟

کارگاه لنج‌ سازی گوران بزرگ‌ترین مرکز ساخت انواع لنج‌ها در جزیره قشم است. در سایر قسمت‌ها مانند لافت و منطقه صنعتی کاوه هم کارگاه‌هایی وجود دارد که در سطحی محدودتر از گوران در زمینه لنج سازی فعالیت می‌کنند. آنچه به عنوان جاذبه گردشگری و تفریحات قشم شناخته می‌شود و شهرت بیشتری دارد، همان کارگاه گوران است.
کارگاه لنج سازی گوران

چه افرادی در کارگاه لنج سازی گوران کار می‌کنند؟

لنچ سازی یکی از منابع اصلی کسب درآمد در جنوب کشور است، به همین دلیل زمانی که به کارگاه می‌رسید، اکثر افرادی که می‌بینید رخت اصیل جنوبی به تن دارند. اگر هم بخت با شما یار باشد و در زمان خوبی به کارگاه لنج سازی قشم برسید، صدای نی‌انبان، عود، طبل و سنج به گوشتان می‌رسد. حتی اگر غم صدساله هم در قلب آدم باشد، با شنیدن این صداها و موسیقی شاد جنوب، بار و بندیلش را جمع می‌کند و از دل می‌رود.

موزه گوران

کارگاه لنج سازی قشم در سال ۲۰۱۱ به عنوان یکی از مراکز صنایع دستی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد و همین موضوع شهرت لنج سازی ایران را بیشتر کرد. بعد از آن در سال ۱۳۹۶ موزه‌ای در منطقه گوران راه‌اندازی شد که در آن تاریخچه دریا و دریانوردی و لنج سازی روایت می‌شود. جالب‌تر آنکه گردشگران در این موزه می‌توانند با اصول صیادی با تور در لنج آشنا شوند و این کار برایشان بسیار جذاب است. برای آشنایی بیشتر با جاذبه‌های گردشگری قشم می‌توانید مطلب قشم، سرزمین تفریحات ارزان را نیز مطاله کنید.

بهترین زمان دیدن‌کردن از کارگاه لنج سازی قشم

بهترین فصل‌ برای سفر به جنوب کشور و جزیره قشم، زمستان و پاییز است و تنها مشکلی که وجود دارد، روزهای نسبتا کوتاه آن‌هاست.
لنج سازی گوران قشم
پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب گردشگری سری هم به مطلب شگفت‌انگیزترین بندر ترکیه کجاست؟ بزنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

ابیانه، تنها روستای سرخ ایران

در این سفر با روستای ابیانه اصفهان و جذابیت‌های این روستا که در میان طبیعت کویری استان اصف…