معجزه رفع جای جوش با این ماده خوراکی

۱۱
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
سفیده‌ تخم‌مرغ خاصیت ترمیم‌کنندگی شگفت‌انگیزی دارد که به بهبود جای جوش روی پوست شما کمک می‌کند و آن‌ها را محو خواهد کرد.
رفع جای جوش

سفیده تخم‌مرغ سرشار از ویتامین‌ها و آمینواسید‌هایی است که با تنگ کردن منافذ پوست از ایجاد جوش‌های جدید جلوگیری می‌کند. در این مطلب از مجله دلتا طرز استفاده از سفیده تخم‌مرغ برای رفع جای جوش را بیان خواهیم کرد.

انواع ماسک سفیده تخم‌مرغ برای رفع جای جوش

درمان جای جوش با سفیده تخم‌مرغ

سفیده تخم‌مرغ را در یک کاسه بریزید و آن‌قدر هم بزنید تا سفید شود و پف کند. آن را به‌آرامی با انگشت روی پوست خود بمالید و بیشتر بر نقاط تیره و جا‌های جوش متمرکز باشید. بعد از خشک شدن سفیده تخم‌مرغ روی پوست، ۱ تا ۲ دقیقه صبر کنید و بعد آن را با آب گرم بشویید. این کار را ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار کنید. اگر پوست شما خیلی خشک است بعد از شستن صورت خود با آب گرم می‌توانید از روغن زیتون استفاده کنید. اگر به این‌دست از مطالب علاقه دارید می‌توانید مطلب نابودی پف صورت با راه‌های خانگی را بخوانید.

رفع جای جوش

ماسک سفیده تخم‌مرغ و خیار

ترکیب سفیده تخم‌مرغ و خیار یکی از بهترین ترکیبات برای از بین بردن جای جوش و آکنه روی پوست است. خیار مملو از آب است و به همین دلیل می‌تواند خاصیت ترمیم‌کنندگی برای نواحی آسیب‌دیده پوست و جای جوش‌ها داشته باشد. بنابراین می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای رفع جای جوش در کنار سفیده تخم‌مرغ باشد.

برای تهیه این ماسک خانگی لازم است سفیده یک عدد تخم‌مرغ را جدا کنید و به آن یک خیار رنده شده را اضافه کنید و خوب هم بزنید. می‌توانید به کمک یک براش آرایشی مخصوص ماسک، این مخلوط را روی پوست بزنید. در هر بار استفاده از این ماسک باید اجازه دهید که ۲۰ الی ۳۰ دقیقه مواد ماسک روی صورت شما باشد. سپس می‌توانید با آب کاملا آن را از روی صورت خود بشویید. توجه داشته باشید که هیچ ماسکی نمی‌تواند با ۱ بار استفاده نتیجه دلخواه شما را به شما نشان دهد، بنابراین در استفاده از آن تکرار به خرج دهید.

پیشنهاد مطالعه: همچنین می‌توانید مطلب از شکننده بودن موها رهایی یابید! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

هنگام خرید بلوز به این نکات مهم توجه کنید

اگر می‌خواهید کمد لباس‌تان از لباس‌های بی‌مصرف پر نشود و در هزینه‌های خود به صورت قابل توج…