امیکرون بیشتر چه افرادی را تهدید می‌کند؟

۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
امیکرون برای افرادی که بیماری زمینه‌ای و نقص ایمنی دارند و افرادی که واکسن نزده‌اند بسیار خطرناک است.
امیکرون چه کسانی را تهدید می کند

رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بسیار حائز اهمیت است باید به این مسئله توجه کنیم و واکسیناسیون را جدی بگیریم. سویه امیکرون بیشتر در افرادی بروز پیدا می‌کند که واکسن نزده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا بدانید امیکرون چه کسانی را تهدید می کند.

امیکرون چه کسانی را تهدید می کند

مبتلایان به این ویروس اکثر افراد زیر ۱۲ سال هستند زیرا واکسن نزده‌اند ضمن اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد که بزرگسالان از ابتلا به این بیماری در امان باشند. طبق یافته محققان سویه امیکرون به مبتلایان قبلی کووید ۱۹ تمایل بیشتری دارد. افرادی که یک بار به کرونا مبتلا شده‌اند نباید تصور کنند که دیگر به این بیماری مبتلا نمی‌شوند.

مردم نباید فکر کنند که سویه امیکرون بیماری خفیفی ایجاد می‌کند در حالی که این سویه ویروس جدیدی بوده و اطلاعات کافی در مورد آن کم است.

محققان می‌گویند که باید از ظرفیت و پتانسیل کنونی برای تکمیل واکسیناسیون استفاده کنیم.

معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت می‌گوید که دوز سوم واکسیناسیون کرونا در برابر سویه دلتا و امیکرون اثربخشی دارد. مردم نباید سهل انگاری کنند. واکسیناسیون کودکان ۹ تا ۱۲سال در کمیته علمی کرونا تصمیماتی گرفته شده است. تزریق واکسن برای افراد زیر دوازده سال منوط به رضایت والدین است.

داده‌های مقدماتی نشان می‌دهند که

داده‌های مقدماتی نشان می‌دهند که افراد مبتلا به سویه امیکرون کرونا احتمالا زودتر نسبت به سویه‌های قبلی و در طول یک روز پس از عفونت می‌توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند. به عبارت دیگر، پنجره زمانی میان عفونت فرد و سرایت‌دهندگی او در مورد کرونای امیکرون کوتاه‌تر است. علت این است که ظاهرا امیکرون سریع‌تر از سویه‌های قبلی یعنی به طور میانگین حدود سه روز پس از عفونت باعث ایجاد علائم در مبتلایان می‌شود.

بنابراین با توجه به اطلاعات قبلی درباره شروع انتقال ویروس پیش از علامت دار شدن، سرایت امیکرون به دیگران می‌تواند یک روز پس از عفونت رخ دهد.

افراد مبتلا به سویه‌های قبلی کروناویروس دو تا چهار روز پس از عفونت می‌توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند و برای یکی دو روز پس از علامت‌دار شدن این واگیردار بودن ادامه پیدا می‌کند.

امیکرون چه کسانی را تهدید می کند

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلب کشف یک روش ساده برای جلوگیری از مرگ  را بخوانید.

۳ دیدگاه

  1. ناشناس

    ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ در ۴:۲۳ ب٫ظ

  2. ناشناس

    ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ در ۸:۰۲ ق٫ظ

  3. ناشناس

    ۴ بهمن ۱۴۰۰ در ۱۱:۵۱ ق٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

چگونه سرعت اینترنت گوشی اندروید خود را افزایش دهیم؟

سرعت اینترنت گوشی دغدغه بسیاری از افراد است و به دنبال راهکارهای مختلفی برای افزایش آن هست…