مکان‌های ممنوعه که تنها از گوگل مپ می‌توانید آن‌ها را ببینید!

۱۵
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مکان‌های عجیبی در جهان هستند که نمی‌شود به صورت حضوری به تماشای آن‌ها رفت؛ اما شانس آن را دارید که به صورت مجازی از آن‌ها بازدید کنید.
مکان های جذاب ممنوعه

کسانی که اهل سفر هستند همیشه دوست دارند تمامی مناطقی که در کره زمین هست، از اماکن تاریخی و دیدنی گرفته تا مقاصد گردشگری عجیب و غریب را تماشا کنند، اما برخی مکان‌های جذاب هستند که امکان ورود به آن‌ وجود ندارد. برای شناخت این مکان های جذاب ممنوعه با مجله دلتا همراه باشید.

مکان های جذاب ممنوعه

مکان‌های جذاب ممنوعه‌ای در کره زمین هستند که خارج از دسترس ما قرار دارند. تعدادی از آن‌ها به طور کلی حضور توریست را ممنوع کرده‌اند، بازدید بعضی از آن‌ها توسط دولت‌ها ممنوع شده و برخی دیگر به دلیل موقعیت دوری که دارند غیرقابل دسترس هستند.

بایگانی های سری واتیکان

سفر به واتیکان می‌تواند یکی از هیجان انگیز‌ترین سفر‌های شما باشد. اما برای کسی که به تاریخ و جامعه شناسی علاقه دارد، این سفر شروع نشده باید تمام شود. چون هیچ وقت نمی‌تواند به بایگانی‌های سری واتیکان دسترسی پیدا کند. این مکان یکی از قدیمی‌ترین کتابخانه‌های جهان و محل نگهداری کتاب‌های تاریخی است که افراد کمی اجازه دسترسی به این مکان را دارند؛ اما می‌توانید کنجکاوی خود درباره این مکان را با بازدید مجازی برطرف کنید.

غار لاکسو

غار لاکسو که در جنوب غربی فرانسه واقع شده در حدود ۲۰ هزار سال قدمت دارد. نگاره‌های زیادی در این غار وجود دارد که به دلیل قدمت و اندازه خود مشهور هستند. این نقاشی‌ها تصاویری عظیم از حیواناتی که بومی آن منطقه بوده‌اند را به تصویر کشیده است. این مکان در سال ۱۹۶۳ به روی عموم باز شد و هر روز توسط ۱۵۰۰ نفر مورد بازدید قرار می‌گرفت. بعد از آنکه کربن دی اکسید ناشی از تنفس بازدیدکنندگان به این آثار آسیب زد، این مکان تعطیل شد. اکنون تنها می‌شود این مکان را به صورت مجازی دید.
مکان های جذاب ممنوعه
اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلب ۳ روستا در اطراف تهران که هوش از سر شما می‌پراند! را بخوانید.

جزیره مارها

در جزیره‌ای در نزدیکی خلیج سائوپائولو که به جزیره مار مشهور است، بیشتر از ۴ هزار مار زندگی می‌کند. حضور در این مکان توسط نیرو دریایی بزریل ممنوع شده است. این جزیره ۱۱۰ هکتاری محل زندگی یکی از زهر آلودترین مارهای جهان است که گفته می‌شود با سم خود گوشت انسان را آب می‌کند. فقط محققان و تیم‌های تحقیقاتی اجازه ورود به این مکان را دارند، اما می‌توان آن را به صورت مجازی دید.
 مکان هایی که رفتن به آن ممنوع است
پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب گردشگری، مطلب مرموزترین خانه در ایران را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

۷ جای دیدنی تهران که هر ایرانی باید ببیند

اگر در نوروز یا روز تعطیلی که خانه مانده‌اید، حوصله‌تان سررفته یا اصلا اگر به تهران سفر کر…