۳ روستا در اطراف تهران که هوش از سر شما می‌پراند!

۲۲
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
این روزها قرنطینه و کرونا برای گردشگران و کسانی که اهل سفر هستن شرایط سختی را به وجود آورده است. یک مسافرت یک روزه بعد از اتمام دوران کرونا و قرنطینه می‌تواند جان تازه‌ای به روح ما ببخشد.
گردش یک روزه

در مجله دلتا جاهای مخصوص پیک نیک اطراف تهران را معرفی می‌کنیم که بتوانید با مراجعه به این مناطق بعد از این دوران سخت کرونا در یک بازه زمانی کوتاه به مسافرت بپردازید. این مناطق فاصله بسیار اندکی با تهران داشته و می‌تواند گزینه مناسبی برای گردش یک روزه باشد. اگر به این نوع مطالب علاقه‌مندید به جز این مطلب، مطالب مجله گردشگری دلتا می‌تواند برای شما جذاب و خواندنی باشد.

 گردش یک روزه

اگر شما هم در پایتخت بزرگ ایران مشغول به زندگی هستید و زمان زیادی برای مسافرت‌های چند روزه در اختیار ندارید، می توانید با انتخاب طبیعت اطراف تهران و یا سایر جاهای دیدنی اطراف تهران به یک مسافرت شاد و مفرح بپردازید. از زندگی در این شهر لذت ببرید. قاعدتا در هر استانی که باشیم جاهای دیدنی اطراف ما گزینه مناسبی برای گردش کوتاه و یک روزه محسوب می‌شود.

گردشگری و اقامت در اطراف تهران

طبیعت اطراف تهران به قدری زیباست که شما می‌توانید در هر فصل منطقه مخصوص به همان فصل را انتخاب کنید. یکی از زیباترین و منحصربه‌فرد‌‌ترین جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز روستا افجه است. این روستای بی‌نظیر هر ساله به دلیل طیف زیبای رنگی در درختانش گردشگران زیادی را به خود می‌بیند. علاوه بر بوم نقاشی که به رنگ‌های زرد قرمز در آمده در روستای افجه دشت‌های زیبایی وجود دارد. دشت هویج این روستا یکی از بهترین مکان‌ها برای سفر در فصل بهار است. جالب است بدانید، این دشت به دشت هویج معروف است اما هیچ اثری از هویج در آن نیست.

روستای گردشگری برغان

از دیگر جاذبه‌های جذاب اطراف تهران می‌توان به روستای برغان اشاره کرد. این روستا می‌تواند بهترین گزینه برای سفرهای یک روزه شما باشد. پل تاریخی برغان، چنار کهن، مسجد جامع، تپه باستانی قلعه کش کلا و زیارتگاه چهل دختر مکان‌هایی هستند که در سفر به روستای برغان می توانید از آن دیدن کنید.

گردش یک روزه در اطراف تهران
اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلب روستایی که مردان از وحشت زنان جرات ورود ندارند را بخوانید.

روستاهای وردیج

اگر می‌خواهید سنگ‌های غول پیگیری که به شکل انسان درآمده‌اند را ببینید، حتما سری به روستای وردیج بزنید. در روستای وردیج سنگ‌هایی وجود دارد که رخ انسان‌ها را به نمایش در می‌آورد. بسیاری از گردشگران به خاطر این سنگ‌های انسان نما به این منطقه سفر می‌نمایند. ناگفته نماند در این روستا به جز سنگ‌هایی با رخ انسان فضای سرسبز بسیاری وجود دارد. به فضاهای سرسبز کوه های سر‌به‌فلک کشیده و آبشارهای مرتفع را نیز اضافه نمایید. برای گذراندن یک روز خوب و بی نظیر روستای وردیج می‌تواند بهترین گزینه باشد.

گردش یک روزه در تهران
پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب گردشگری، مطلب مرموزترین خانه در ایران را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

هفت آبشار سوادکوه، چهل میلیون سال زیبایی

هفت آبشار سواد کوه تیکن، هفت آبشار بزرگ و کوچک هستند که در میان جنگل‌های این منطقه قرار گر…