از این غار عجیب، چشم خدا را ببینید

۱۷
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
امروزه غارهای زیادی هستند که هنوز کشف نشده‌اند و غارهای زیادی هم وجود دارند که در باورهای مردم تاثیرگذار بوده‌اند. یکی از این غارهای زیبا نیز در بلغارستان است که سقف آن به صورت شگفت‌انگیزی با دو سوراخ طبیعی و بزرگ رو به آسمان است.
غار پروهودنا در بلغارستان

غار پروهودنا در بلغارستان با نام مستعار (چشم خدا) شناخته می‌شود. این غار جزو یکصد مکان توریستی برتر بلغارستان است. عظمت درون غار و ابعاد وسیع آن انرژی خاصی به انسان می‌دهد که در قالب کلام نمی‌گنجد. با ما در مجله دلتا همراه باشید؛ تا با دیدن آسمان از چشم خدا آرامشی عجیبی به‌دست بیاورید.

غار پروهودنا در بلغارستان

فضای شگفت انگیز درون غار و حس تقدس موجود در آن، روح و روان بازدیدکننده‌ها را آرامش عحیبی می‌بخشد. نمای داخل غار نیز نفس را در سینه حبس می‌کند گویی زمان یک قرن به عقب بازگشته است.
غار پروهودنا در بلغارستان

موقعیت جغرافیایی غار پروهودنا

در بلغارستان غارهای طبیعی متعددی وجود دارد که غار پروهودنا (Prohodna Cave) یا چشم خدا به سبب داشتن دو شکاف به شکل چشم در سقف، منحصر‌به‌فرد شده است. غار پروهودنا کاملا طبیعی و بر اثر فرسایش به وجود آمده و انسان در شکل گرفتن آن نقشی نداشته است. این غار که در شمال مرکزی بلغارستان واقع شده یکی از شناخته شده ترین غارهای این کشور و حتی جهان است. در حقیقت این غار کارست یک پل طبیعی سنگی است که با دسترسی راحت در ۲ کیلومتری روستای کارلوکوو (Karlukovo) در استان لووچ (Lovech) قرار گرفته است. چشم خدا که از جاذبه‌های گردشگری بلغارستان به شمار می‌آید با طبیعتی زیبا در پیرامون و روشنایی طبیعی یک گزینه ایده‌آل برای غارنوردی است.

فضای شگفت انگیز غار

اگرچه این غار قابل مقایسه با غارهای بزرگ جهان نیست اما در داخل خود دارای فضایی شگفت‌انگیز بوده و به سبب وجود دو حفره بادامی شکل و مشابه هم در سقف، که به نظر می‌رسد به مانند دو چشم غول پیکر به بازدید کننده‌ها خیره شده‌اند شهرت یافته است. غار همیشه برای بازدید کنندگان باز است و امکانات لازم برای پرش هیجان انگیز با طناب در دهانه ورودی غار تدارک دیده شده‌ است و علاقه‌مندان می‌توانند از آن استفاده کنند.
چشم خدا در بلغارستان
پیشنهاد مطالعه: مطلب کشف شهر گمشده غول‌ها در دل این جنگل عجیب را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

برای دیدن این جشنواره خوشمزه به تبریز بروید

ایران مهد جاهای دیدنی و همچنین غذاها و شیرینی‌های خوشمزه است. شک نکنید که تبریز هم یکی از …