این افراد هرگز موز نخورند

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
موز با وجود فواید زیادی که دارد اما با این حال برای برخی افراد موجب بروز عواملی مانند سنگینی و داغی در سر و بدن، کورک و دمل و جوش‌ و تشدید یبوست‌ می‌شود.
این افراد موز نخورند

شاید برای شما جالب باشد بدانید موز در برخی افراد ایجاد حساسیت می‌کند. از دیدگاه طب سنتی طعم شیرین و طبع موز مزاج گرم و تر دارد. معمولا مصرف آن برای بیشتر افراد، بدون عارضه و مفید است. این افراد موز نخورند. با مجله دلتا همراه باشید.

این افراد موز نخورند

این میوه نیروبخش و چاق‌کننده بوده و ارزش تغذیه‌ای زیادی دارد. برای تقویت قوای مغزی به‌خصوص در کودکان، سالمندان، گیاه‌خواران و کسانی که در دوران نقاهت بیماری به سر می‌برند مشابه انجیر، انگور و مویز بسیار مناسب است.

موز به دلیل مزاج گرم، برای افراد با مزاج سرد به خصوص سرد و خشک که معمولا لاغر و دارای پوست خشک و تیره بوده و استعداد چاقی نداشته و از ناراحتی اعصاب و مشکلات مفصلی رنج می‌برند مفید است. اما همین میوه به دلیل طبع گرم برای برخی مزاج‌های گرم می‌تواند سبب بروز علائم و حساسیت‌هایی شود.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلب این خوراکی‌ها خطر مرگ را کاهش می‌دهند را بخوانید.

زیاده‌روی در مصرف موز ما را می‌کشد؟

این میوه برای گرم‌مزاجان ساکن اقلیم‌های گرمسیری باید با احتیاط مصرف شود چون به خصوص در افراد با مزاج گرم و خشک ممکن است به افزایش حرارت و داغی بدن، خارش، حالت سنگینی در سر و بدن، بروز جوش‌‌های پوستی منجر شده و سبب تولید صفرا یا دم شود.

در نتیجه کسانی که مزاج گرم دارند احتمال حساسیت به این میوه در آن‌ها زیاد است یا باید از خوردن آن پرهیز کنند یا پس از مصرف موز یک خوردنی رو به ترش یا ملس همچون شربت سکنجبین یا کمی آبغوره یا آب انار میل کنند تا این عوارض به حداقل برسد.

معمولا موزهای کال و سبز رنگی که بافت سفت دارند و انواعی که با گاز اتیلن زودرس شده‌اند در افراد مستعد، سبب بروز یبوست می‌شود و برای رفع این عارضه مصرف ملین‌هایی مانند خاکشیر توصیه می‌شود. البته این افراد بهتر است کمتر موز مصرف کنند.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب چرا در زمستان سکته قلبی بیشتر می‌شود؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

آیا مریخ دارای ساکنین باستانی بوده است؟

تصاویر نشان می‌دهند چگونه آب، میلیارد‌ها سال پیش به طرز چشم‌گیری به شکل‌گیری سیاره سرخ کمک…