با این ۵ روش ساده طول عمرتان را افزایش دهید

۱۳
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برای داشتن یک زندگی سالم و به دور از بیماری، تنها کافی است نکات گفته شده در مطلب زیر را با دقت مطالعه‌ کنید.
افزایش طول عمر

شادی، نشاط و امید محدود به مکان و زمان خاصی نیستند. شما می‌توانید در هر مکان و زمانی شاد و امیدوار باشید و نشاط درونی خود را حفظ کنید، مشروط بر اینکه باور‌ها و رفتارهای خود را بازنگری کنید و اصلاحات تدریجی در برخی نگرش‌ها و اقدامات روزمره خود به وجود آورید. این فرآیند طول عمرتان را هم افزایش می‌دهد. با مجله دلتا همراه باشید تا با چند روش ساده جهت افزایش طول عمر بیشتر آشنا شوید.

افزایش طول عمر

۱. آسپرین بدون تجویز پزشک ممنوع

آسپرین بیش از یک قرن پیش اختراع شد و هم‌اکنون برای درمان بسیاری از بیماری‌های قابل پیشگیری مصرف می‌شود. همچنین برخی از افراد از آسپرین‌های ضعیف‌تر که به آسپرین بچه معروف هستند، استفاده می‌کنند با این ذهنیت که ممکن است عوارض کمتری داشته باشد، اما این طور نیست.

مصرف آسپرین بدون تجویز پزشک معالج می‌تواند ضربه‌های شدیدی به سیستم دفاعی بدن وارد کند که بعضا باعث کاهش طول عمر در افراد نیز می‌شود.

۲. زود بازنشست نشوید

حکمت رایج در مورد زندگی طولانی‌تر این است که استرس را از بین ببرید تا در نهایت بتوانید از زندگی لذت ببرید. ممکن است تعجب‌آور باشد که بازنشستگی زودهنگام می‌تواند یک عامل خطر برای مرگ زودرس باشد.

بر اساس تحقیقات منتشر شده در مجلات پزشکی، افراد سالمی که تنها یک سال بازنشستگی را به تعویق انداختند، ۱۱ درصد کمتر در معرض خطر مرگ به هر دلیلی بودند. همین امر در مورد افراد ناسالم که یک سال بعد بازنشسته شدند نیز صادق بود.

افزایش طول عمر

۳. از مرگ نترسید

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که طول عمر زیادی دارند معمولا هیچ ترسی از مرگ ندارند و این ذهنیت را از خود دور می‌کنند. این موضوع تقریبا یک ارتباط روان‌شناختی دارد. محققان ثابت کردند افرادی که از مرگ می‌ترسند علاوه بر این که به مراتب میانگین سنی کمتری داشتند، از عمر خود نیز به خوبی لذت نبرده‌اند.

۴. مصرف روزانه میوه و سبزی

میوه و سبزی از هر نوعی که باشند برای سلامتی مفید هستند، زیرا مواد مغذی بسیاری دارند، کالری آن‌ها کم است و برای شما بسیار بهتر از آب نبات هستند.

تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که روزانه ۲ واحد میوه و ۳ واحد سبزی میل می‌کنند، بدون هیچ عارضه و بیماری‌ و فقط به دلیل کهولت سن فوت می‌کنند.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلب این خوراکی‌ها خطر مرگ را کاهش می‌دهند را بخوانید.

افزایش عمر

۵. مثبت‌اندیش باشید

محققان دریافتند که نگرش مثبت می‌تواند منجر به زندگی طولانی‌تر و سالم‌تر شود. مطالعه‌ای که توسط پزشکان دانشگاه‌های برتر در جهان انجام شد، نشان می‌دهد که افراد بدبین نسبت به افراد خوش بین ۵۰ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ زودرس هستند.

سبک زندگی بدبینانه به‌طور قابل توجهی با مرگ و میر مرتبط است. خوش‌بین‌ها تمایل دارند که نگرش‌های مثبت برون‌گرا و راحت‌تری داشته باشند که همگی ممکن است به کاهش استرس کمک کنند.

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطلب چرا در زمستان سکته قلبی بیشتر می‌شود؟ را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

آیا می‌دانید غذایی که می‌خورید ژنتیک شما را تغییر می‌دهد؟

ارتباط بین غذا و ژن ها ممکن است بر سلامتی، فیزیولوژی و طول عمر شما اثر بگذارد. با مجله دلت…