روستایی با مردم اروپایی در نزدیکی تهران

۱۸
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
آیا تا به حال آوازه روستایی در نزدیکی تهران که مردم آن اروپایی هستند، به گوشتان خورده است؟
روستای زرگر در ایران

روستای شگفت‌انگیز زرگر، یکی از روستاهای قزوین است که مردم آن، به زبان رومانو حرف می‌زنند. افسانه‌های بسیاری درباره اصالت مردم این روستا و نحوه رسیدن این قوم به نزدیکی تهران وجود دارد که بسیار جالب هستند. با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با روستای زرگر در ایران آشنا شوید.

راز روستای زرگر در ایران

آیا تا به حال درباره روستایی با اقوام اروپایی در ایران چیزی شنیده‌اید؟ روستای زرگر قزوین، یکی از عجیب‌ترین روستاهای ایران است که مردمانی با چهره‌های آریایی و قد و قامت بلند اروپایی دارد. مردمانی که هم ایرانی هستند و هم رگه‌های نژاد اروپایی، گلادیاتوری و وایکینگی در آن‌ها به چشم می‌خورد. جمعیت این روستا، حدود ۷۵۰ نفر است. مردمی که پشت خط راه‌آهنی زندگی می‌کنند که قطارها بی‌توقف از آن می‌گذرند. روستای زرگر، منطقه‌ای با خانه‌های ساده، درهای آهنی، دیوارهای بلند و باغ‌هایی بزرگ که پر از سایه درختان میوه است.

روستای اروپایی ها در تهران

ریشه اجدادی مردم بومی روستای زرگر هنوز مشخص نیست. حضور مردمان روستایی در چند کیلومتری تهران که به زبان رومانو، مسلط هستند، تاکنون معمایی بوده که کسی موفق به حل کردن آن نشده است. یکی از عجیب‌ترین معماها درباره اصالت اهالی روستای زرگر این است که چگونه می‌شود قومی در یکی از روستاهای اطراف پایتخت زاد و ولد کنند که هم ایرانی هستند و هم وضعیت ظاهری و جسمانی آن‌ها مانند رنگ چشم، قد و هیکل با معیارهای اروپایی تطابق دارد؟ تاکنون تحقیقات فراوانی درباره ادغام قوم ایرانی و اروپایی در روستای زرگر قزوین انجام شده است اما متاسفانه هیچ‌کدام به نتیجه قطعی نرسیده‌اند.

روستای زرگر کجاست

تاریخچه روستای زرگر آبیک

فکر می‌کنید چطور افرادی که به زبان رومانو سخن می‌گویند، به روستای زرگر قزوین رسیده‌اند؟ برخی اعتقاد دارند که اجداد این قوم در گذشته‌های دور به ایران مهاجرت کردند. بر طبق این نظریه، گفته می‌شود که عده‌ای از این افراد کوچ‌نشین در نهایت به روستای زرگر رسیدند و به‌دلیل آب و هوای خوش، این منطقه را برای سکونت دائم انتخاب کردند.

زرگر

روایتی دیگر نیز درباب روستای زرگر وجود دارد که در آن سخن از پیرمردی از اهای روستای زرگر است که به گفته بسیاری از ریش‌سفیدان روستا، تمام حساب و کتاب‌های خود و کارهای نوشتاری آن را به زبان روسی انجام می‌داده است. وجود چنین شخصی در این منطقه، معمایی به معماهای گذشته اهالی روستا اضافه کرده است. جالب است بدانید که پس از فوت این پیرمرد، دیگر اثری از استفاده از زبان روسی در زرگر دیده نشده است و به‌مرور، استفاده از زبان رومانو در میان مردم رایج شده است. برخی از اهالی روستا بر این باور هستند که اصالت آن‌ها به‌غیر از روسیه به کشورهای رومانی و یونان برمی‌گردد. آن‌ها اعتقاد دارند که اجدادشان از این کشورها به روستای زرگر مهاجرت کرده‌اند.

روستای زرگر کجاست؟

این روستا در بخش بشاریات شرقی در شهرستان آبیک استان قزوین واقع شده است. زرگر در ۲۲ کیلومتری شهر آبیک و در جهت غربی آن قرار دارد.

bdfbd روستایی با مردم اروپایی در نزدیکی تهران

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند گورستان اسرارآمیز بهشهر که مردگان در آن نمی‌پوسند!

۱۸ دیدگاه

 1. ناشناس

  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ در ۳:۳۳ ب٫ظ

 2. ناشناس

  ۲۴ دی ۱۴۰۰ در ۲:۵۸ ب٫ظ

 3. ناشناس

  ۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۱۰:۱۸ ب٫ظ

 4. ناشناس

  ۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۱۰:۱۴ ب٫ظ

 5. ناشناس

  ۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۱۰:۰۵ ب٫ظ

 6. ناشناس

  ۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۸:۲۷ ب٫ظ

 7. ناشناس

  ۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۷:۲۶ ب٫ظ

 8. ناشناس

  ۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۷:۰۶ ب٫ظ

 9. ناشناس

  ۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۶:۵۸ ب٫ظ

 10. ناشناس

  ۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۶:۱۷ ب٫ظ

 11. ناشناس

  ۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۵:۳۱ ب٫ظ

  خیلی خوب بود

  پاسخ

  • ملیکا وحیدی فر

   ۱۵ دی ۱۴۰۰ در ۸:۵۴ ق٫ظ

   سپاس از همراهی شما.

   پاسخ

 12. ناشناس

  ۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۵:۲۷ ب٫ظ

 13. ناشناس

  ۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۵:۲۳ ب٫ظ

  عالی است

  پاسخ

  • ملیکا وحیدی فر

   ۱۵ دی ۱۴۰۰ در ۸:۵۳ ق٫ظ

   سپاس از همراهی شما

   پاسخ

 14. ناشناس

  ۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۵:۱۰ ب٫ظ

 15. ناشناس

  ۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۵:۰۲ ب٫ظ

 16. ناشناس

  ۱۴ دی ۱۴۰۰ در ۵:۰۲ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

۴ مورد از جاهای دیدنی ماسوله که کمتر درباره آن‌ها نشیده‌اید

خانه‌های پلکانی و بالکن‌های مزین به گل‌های شمعدانی و روستایی که در بین کوه‌ها و جنگل‌های س…