شهری در ایتالیا با خانه‌های ۱ دلاری

۹
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در ایتالیا روستایی به نام اولولای وجود دارد که خانه‌هایش را فقط به قیمت یک دلار می‌فروشند، آن هم خانه‌های تاریخی!
خانه های یک دلاری ایتالیا

بله، این یک شوخی نیست و واقعیت دارد. در واقع قیمت دقیق این خانه‌ها، ۱ دلار و ۲۰ سنت است. اولولای یک جزیره بسیار زیبا در ساحل ایتالیا است که بیشتر از همه به خاطر سواحل بسیار زیبا و شنی‌اش مشهور است. شن‌های ساحل در این منطقه به رنگ سفید است و زیر پرتوهای طلایی خورشید می‌درخشند، خانه‌های این شهر تاریخی هستند و قدمت بعضی از آن‌ها به هزار سال پیش برمی‌گردد. پس با این وجود، به نظرتان چرا باید چنین جای خوش آب و هوا و زیبایی خانه‌هایی به این ارزانی و تقریبا رایگان داشته باشد؟ با ما در مجله دلتا همراه باشید تا با راز خانه های یک دلاری ایتالیا آشنا شوید.

خانه های یک دلاری ایتالیا

این شهر در سال‌های اخیر به شدت با کاهش جمعیت روبرو بوده است. به همین خاطر ۲۰۰ خانه تاریخی‌اش را برای فروش گذاشته تا از این طریق بتواند تاریخ در حال نابودی خود را حفظ کند. خریدارانی که این خانه‌ها را می‌خرند باید آستین‌هایشان را بالا بزنند و شروع به تعمیر خانه‌های خریداری شده کنند. چون به دلیل قدیمی بودن، این خانه‌ها شدیدا نیاز به تعمیر دارند.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

به عنوان جزئی از قرارداد این خانه‌ها، دارندگان این خانه‌ها باید ظرف مدت ۲ سال کاملا آن را نوسازی کنند. هدف این بوده است که سنت‌های منحصربه‌فرد و تاریخ درخشانی که این شهر دارد را از خطر نابودی نجات داده و میراث این شهر برای نسل‌های بعدی حفظ شود.

اولولای، شهری که رو به نابودی است

جمعیت این شهر، روز به روز در حال کمتر و کمتر شدن است. افراد جوان به فکر رفتن به شهرهای بزرگ‌تر هستند و به شهرهای بزرگ ایتالیا مهاجرت کرده‌اند. در نتیجه امیدی به افزایش جمعیت در آن نیست و به همین خاطر است که این منطقه در ورطه نابودی قرار دارد. البته هنوز هم بعضی از سنت‌های قدیمی زندگی در اولولای جریان دارد. مثلا مردم آن هنوز هم دام‌پروری می‌کنند و درآمدشان بیشتر از طریق فروش محصولاتشان است.

جاذبه های گردشگری ایتالیا

گردشگری در این روستا

این روستا معمولا گردشگرانی را که به دنبال یک جای گرم و آفتابی و ساکت می‌گردند و همزمان دوست دارند از یک جای تاریخی هم دیدن کنند به سمت خود جذب می‌کند. قله ۱۲۰۰ متری نودو نیز در این شهر قرار دارد. در صورتی که به بالای آن بروید می‌توانید یک نمای ۳۶۰ درجه کامل از شهر داشته باشید.

خانه های یک دلاری ایتالیا

پیشنهاد مطالعه: شما را دعوت می‌کنیم به مطالعه مطلب ارزشمند راز ترسناک دریاچه ارواح در ایران چیست؟

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

برای شبگردی در رامسر کجا برویم؟

جاهای دیدنی رامسر در شب شاید طور دیگری باشد. زیرا دیگر نوری نیست که سبزی جنگل را به آبی در…