آیا گوشی موبایل می‌تواند باعث جوش صورت شود؟

۱۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آیا برای شما هم پیش آمده که جوشی روی صورت داشته باشید و پیش خود بگویید دلیل این جوش چیست؟
cellphone bacteria آیا گوشی موبایل می‌تواند باعث جوش صورت شود؟

بعضی از مواقع حتی اگر شما بهترین رژیم غذایی را داشته باشید، در هفته مرتب ورزش کنید، بهترین محصولات آرایشی را استفاده کنید و مراقبت از پوست را به شکل صحیح انجام دهید، باز هم ممکن است به شکل غیر قابل پیش‌بینی جوش بزنید و پوست صورت‌تان چرب شود. خیلی از کارهای روزمره ما می‌تواند به پوست‌مان آسیب برساند. شاید باور نکنید ولی حتی استفاده از گوشی موبایل می‌تواند باعث جوش صورت شود. در این مقاله می‌خوانید که چگونه گوشی موبایل می‌تواند باعث جوش صورت شود و یاد می‌گیرید که چه کارهایی انجام دهید تا از ضررهای موبایل برای پوست جلوگیری کنید. با مجله دلتا همراه باشید.

ضررهای موبایل برای پوست

شاید بد نباشد بدانید میزان باکتری‌های گوشی موبایل شما بیشتر از باکتری‌های موجود در توالت منزل‌تان است. حق با شماست این موضوع واقعا چندش‌آور است اما وقتی قرار است در مورد پوست صحبت کنیم باید از حقایق آگاه شوید. گونه‌های شما هر روز با این حجم زیاد باکتری در تماس است. باکتری‌ها می‌توانند از طریق گوشی موبایل به سطح پوست شما منتقل شوند و باعث جوش‌های سر سفید و دانه‌های سر سیاه روی پوست شوند.

برای جلوگیری از آلوده شدن پوست با گوشی موبایل چه کنیم؟

اولین قدم برای جلوگیری از آلوده شدن پوست توسط تلفن‌های همراه، تمیز کردن گوشی حداقل هفته‌ای یک بار است. می‌توانید گوشی موبایل خود را توسط الکل سفید، الکل صنعتی یا اسپری تمیز کننده موبایل و مانیتور تمیز کنید. با این کار مطمئن می‌شوید که باکتری‌های زیادی روی موبایل شما جمع نمی‌شود و در طول روز میزان باکتری کمتری از سطح آن به پوست شما منتقل می‌شود.

استفاده از هندزفری یا هدست

راه دیگر استفاده از هندزفری یا هدست است. هرچه تماس اجسام خارجی و دست خود را با پوست صورت کمتر کنید، پوست کمتر چرب می‌شود، جوش‌ صورت کمتری می‌زنید و دانه‌های سر سیاه کمتری روی پوست خواهید دید. البته ناگفته نماند که گوشی هدست و هندزفری خود را هم باید حداقل هفته‌ای یک بار تمیز کنید. افزایش باکتری در گوش باعث افزایش جرم گوش، خارش، چرب شدن و بوی بد گوش می‌شود که کسی دلش نمی‌خواهد با آن‌ها درگیر شود.

ضررهای موبایل برای پوست

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب چرا نباید گوشی خود را در طول شب شارژ کنید؟ را بخوانید.

بیشتر ببینید در دانستنی ها

همچنین بخوانید

شغل‌های عجیبی که از وجود آن‌ها بی‌خبریم!

شاید شما هم باورتان نشود که شغل‌های جالب و متفاوتی وجود دارد که حتی فکرش را هم نمی‌کردید. …